Jump to content
Meri KrK

OBNIŻKA CEN Sky-Watcher 100ED OTAW 100/900 BD

Recommended Posts

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Mam do sprzedania teleskop jak w opisie. Zestaw w stanie idealnym. Używany bardzo sporadycznie ( obowiązki świeżego taty wzięły górę nad hobby :) )

O możliwościach teleskopu nie muszę nikomu opowiadać. Na tym forum jest dużo, bardziej kompetentnych ode mnie osób więc wystarczy wyszukać stare tematy by przekonać się że warto.

Wszystkie akcesoria są zachowane w stanie "sklepowym" co widać na zamieszczonych zdjęciach. ( zachowane wszystkie opakowania, akcesoria )

Ze względu na sprzedaż teleskopu sprzedaję również akcesoria:

(Jedyny element który nie jest w stanie doskonałym i nosi ślady to statyw z montażem ALT-AZ ze stalowymi nogami) - OPISANE MODYFIKACJE NA KOŃCU

1. Sky-Watcher 100ED OTAW 100/900 BD + szukacz + złączka kątowa 2 cale                                           Cena: 2500zł

2. BAADER ZOOM HYPERION CLICK STOP MK-IV 8-24 MM                                                                    Cena: 650zł

3. BARLOW 2" ED "GSO" 2X                                                                                                                         Cena: 220zł

4. NASADKA KĄTOWA WO 45° / 1,25"         -  ( użyta 2 razy )                                                                     Cena: 350zł

5. Adapter afokalny do astrofotografii i digiscopingu dla aparatów kompaktowych, hybryd i lustrzanek        Cena: 50zł

6. Adapter do smartfonów Solomark Smartphone Adapter metalowy                                                            Cena: 40zł

7. Montaż ALT-AZ z mikroruchami i stalowym statywem (AZ5, TPL)                                                             Cena: 800zł

CENA w przypadku całości 4300zł

Preferuję odbiór osobisty w okolicy Krakowa. Wysyłkę lub dostarczenie akcesoriów biorę na siebie.

MODYFIKACJA MONTAŻU I STATYWU: (Statyw jest dużo wydajniejszy po modyfikacjach ale wiedząc że nie każdemu przypadną do gustu mogę je zdemontować )

A.) Ze względu na problem spotykany w tym montażu dotyczący wycierania się smaru i zacieranie się głowic mikroruchów rozmontowałem obydwie głowice ( horyzontalną i wertykalną ) zastosowałem gęsty smar teflonowy i pomiędzy pary trące wstawiłem pierścień wykonany z gładkiego tworzywa o grubości ok 0,5mm. Dzięki temu podczas używania mikroruchów, ruch jest bardzo płynny stabilny i nie ma wyczuwanego tarcia. Zwiększyło to niebywale komfort obsługi i wyeliminowało degradację par trących.

B.) Drygą modyfikacją statywu było skręcenie/ wzmocnienie blachami stalowymi ramiona montażu i ustabilizowanie do jednej ze śrub montażu (łuk po przekątnej). Zmniejszyło to drgania jakie powstają przy korzystaniu z teleskopu o dłuższych wymiarach. ( Przy takich MAK-ach to zbędne ale zawsze poprawia komfort )

C.) Trzecia drobna modyfikacja to założenie flizeliny na poprzeczki rozporowe przy statywie stalowym przez co nogi stalowe nie niszczą się przy dokręcaniu statywu po przenoszeniu.

IMG_20180819_173603.jpg

IMG_20180819_165548.jpg

IMG_20180819_170116.jpg

IMG_20180819_170257.jpg

IMG_20180819_171313.jpg

IMG_20180819_171831.jpg

IMG_20180819_172012.jpg

IMG_20180819_172041.jpg

IMG_20180819_173827.jpg

IMG_20180819_165649.jpg

IMG_20180819_165836.jpg

IMG_20180819_173706.jpg

Edited by Meri KrK

Chętnie wezmę adapter do smartphona.

Edited by Seneszal

6. Adapter do smartfonów Solomark Smartphone Adapter metalowy                                                            Cena: 40zł

Sprzedany

Witam. Została mi zwrócona uwaga, że źle został opisany ZOOM. Posiadany przeze mnie ZOOM to model MK-III a nie jak w opisie MK-IV.

Przepraszam za pomyłkę. 

W dniu 23.08.2018 o 22:43, Meri KrK napisał:

4. NASADKA KĄTOWA WO 45° / 1,25

Sprzedana 

Nasadka u nowego właściciela.''Sztuka nówka''. Wszystko O.K.Dziękuję i pozdrawiam.Krzysztof.

Również dziękuję. Było mi bardzo miło i oby dobrze służyła :)

OBNIŻKA CEN

1. Sky-Watcher 100ED OTAW 100/900 BD + szukacz + złączka kątowa 2 cale Cena: 2350zł

3. BARLOW 2" ED "GSO" 2X Cena: 200zł

4. Montaż ALT-AZ z mikroruchami i stalowym statywem (AZ5, TPL) Cena: 700zł

OBNIŻKA CEN

1. Sky-Watcher 100ED OTAW 100/900 BD + szukacz + złączka kątowa 2 cale Cena: 2200zł

4. Montaż ALT-AZ z mikroruchami i stalowym statywem (AZ5, TPL) Cena: 600zł

1. Sky-Watcher 100ED OTAW 100/900 BD + szukacz + złączka kątowa 2 cale Cena: 2200zł

Rezerwacja

Rezerwacja

Sprzedany

Sprzedany

Pozostał ostatni element mojego grajdołka:

7. Montaż ALT-AZ z mikroruchami i stalowym statywem (AZ5, TPL) 

Ostateczna cena 500 zł

Dziękuję wszystkim bardzo serdecznie. Wszystkie wystawione sprzęty zostały sprzedane. Oby nowym właściciela służyły jak najlepiej i jak najdłużej. 

Wszystkich serdecznie pozdrawiam. 

Temat do zamknięcia. 

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Our picks

• Zobaczyć powierzchnię Wenus.... - mapa promieniowania termicznego (sezon 2020)
      Zacznę od zdjęcia a potem będą technikalia, opisy zbierania materiału oraz informacje o obróbce
      6 maja faza Wenus zmalała poniżej 20% więc zaczął się najlepszy okres kiedy możemy podejmować próby rejestracji promieniowania termicznego powierzchni Wenus. Czas ten potrwa mnie więcej 17-18 maja kiedy to planeta będzie już zbyt blisko Słońca i kontrast zmaleje uniemożliwiając (lub utrudniając) rejestrację tego zjawiska.
        • Like
      • 30 replies
    • Własny guider? Ależ to bardzo proste !
      "Guider? Ależ to bardzo proste". Co to jest guider to raczej większość z nas wie. Jak dobrać jego parametry do posiadanego setupu - uuuuu... tu już gorzej. Nie wdając się w rozważania naukowe chcę Wam dziś zaproponować prosty i świetnie działający guider dla setupów głównych o skali obrazu 1.5 arcsec/piksel i mniejszej, czyli od 1.5 do nieskończoności ( wiadomość dla Taysona).
        • Haha
      • 44 replies
    • Montaż "Wirus 2020"
      A właściwie montażyk. Ponieważ mam od niedawna drukarkę 3D zająłem się analizą projektu podlinkowanego przez Gayosa w temacie o wydrukach 3D.
      • 117 replies
    • Astropolis w czasie pandemii - informacje o reklamie
      Nie chcę w tym miejsc rozwodzić się na temat aktualnej sytuacji epidemicznej (słyszymy to wszędzie z dużą intensywnością) więc przejdę od razu do rzeczy. Wielu członkom naszej społeczności wirus skomplikuje życie w sferze ekonomicznej i ten post chciałbym dedykować dla nich (dla nas?).
        • Like
      • 17 replies
    • MGAB-V249 - nowy rodzaj gwiazd zmiennych!
      Gwiazdy zmienne można poszukiwać na dwa sposoby. Obserwujemy losowy fragment nieba w poszukiwaniu obiektów zmieniających swój blask lub korzystamy z archiwalnych danych pomiarowych wykonanych przez różne obserwatoria astronomiczne (np. ASAS-SN, ZTF).
        • Thanks
      • 14 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.