Skocz do zawartości

Która ZWO ASI do guiding'u?


seg

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Posiadam ASI1600MM-C i ASI120MM. Którą ZWO ASI 3.0 polecacie do guiding'u zamiast ASI120MM? Chodzi o to, że ASI120MM gryzie się (nie współpracuje) z USB 3.0, a robiąc astropudło (m.in. zasilanie, grzałki, HUB, montaż, GPS) chciałbym ułatwić sobie życie.

 

Wskazane, aby owa kamera miała potencjał planetarny z C9.25".

 

Seba

Edytowane przez seg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ASI120 nie współpracuje z USB3.0. Sam moją musiałem sprzedać z tego powodu. Najprostszym rozwiązaniem będzie wymiana jej na wersję MM-S. Jak chcesz się pobawić w jakieś czulsze kamerki to możesz pomyśleć o kamerce ASI mini. Są o wiele lżejsze od standardowych, a nie ustępują jakościowo. Z tego co wiem jest wersja 120. Moja 290 współpracuje z USB3.0, więc 120 mini też powinna (nie gwarantuję, lepiej zapytać na cloudynights). 
ASI290 spisze się do planet z uwagi na wysoką czułość w czerwonym i podczerwieni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest możliwe, że USB 2.0 nie współpracuje z gniazdem USB 3.0? Przecież jest zapewniona kompatybilność wsteczna że standardem 2.0 poza tym 3.0 korzysta po prostu z 4 dodatkowych linii danych :) co najwyżej może być problem ze sterownikami, ale nie samej kamery, a płyty głównej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, sidiouss napisał:

Jak jest możliwe, że USB 2.0 nie współpracuje z gniazdem USB 3.0? Przecież jest zapewniona kompatybilność wsteczna że standardem 2.0

W teorii tak jest :) W praktyce niektóre urządzenia nie spełniają do końca standardów. Niby logicznym się wydaje, że kamerka nie powinna sobie "zdawać sprawy" z obecności 3.0, ale w ASI120 nic mnie nie zdziwi, bo ma ona kilka problemów słabych sterowników lub hardwareu (np konieczność konkretnej kolejności instalacji sterowników). Do niedawna ASI120 miała też inny driver względem pozostałych kamer, teraz coś tego nie widzę, może już ujednolicili.

 

Z kamerek ja bym polecił 174, bo ma dość duży piksel do guidingu, dzięki czemu nawet w oagu będzie bogactwo gwiazd. Jest też najszybszą z (albo wyszło już coś szybszego) kamerek ASI. Choć zaznaczam, że nie znam za bardzo tych nowszych modeli.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sidiouss napisał:

Jak jest możliwe, że USB 2.0 nie współpracuje z gniazdem USB 3.0? Przecież jest zapewniona kompatybilność wsteczna że standardem 2.0 poza tym 3.0 korzysta po prostu z 4 dodatkowych linii danych :) co najwyżej może być problem ze sterownikami, ale nie samej kamery, a płyty głównej :)

No widzisz, też nie wierzyłem Jolo jak to napisał na swoim forum. Człowiek uczy się całe życie. Poza tym nie napisałem przecież, że wtyk nie pasuje, oczywiście, że chodzi o soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz nowszy model Kolego. Co ciekawe ASI120 nie chciała działać nawet wpięta w HUB2.0 ASI1600, która z kolei wpięta była w USB3.0 laptopa. 

Edytowane przez seg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś w laptopie miałem problem z USB 3.0/2.0, jak dopiero co weszło na rynek. Rozwiązaniem okazało się wyłączenie opcji aktualizacji sterowników przez Windowsa, bo wgrywał sobie jakiś znany tylko Windowsowi. Pobrałem oryginalny sterownik ze strony producenta i problemy ustały ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz komunikatu Ci nie przytoczę. Coś w stylu, że została wpięta do koncentratora 3.0, a obsługuje 2.0. Nie wykrywa kamery.

Edytowane przez seg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiegliśmy od tematu i w sumie zmusiliście mnie do szukania i myślenia. Do ASI120MM wgrałem alternatywny soft ze strony ZWO, być może to coś da, ale w tej chwili nie sprawdzę. Dziękuję wszystkim ;) !

Edytowane przez seg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.