Skocz do zawartości

Co można z tego wyciągnąć?


calla

Rekomendowane odpowiedzi

stack 66x120s, Samyang 135 f2.0 na pełnej dziurze. Sadr i okolice. Ciężko się to obrabia, tak, że załączę stack, może ktoś podpowie czy można z tego coś mądrego wyciągnąć.

Testowa szybka obróbka:

 

cały stack 32bit fits tutaj:

https://www.dropbox.com/s/d127cowfs33uznt/1.FTS?dl=0

stretch3_3.jpg

Edytowane przez calla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja spróbowałem w ten sposób...

 

1) otworzyłem zdjęcie w FitsWork, następnie powiększyłem na gwiazdę z niebieską otoczką i kliknąłem prawym przyciskiem (w skrócie PPM) mysz a następnie na "Pixel as Whitelevel"

2) potem to samo tyle że z partią nieba bez gwiazd i mgławicy i PPM na "Pixel as Graylevel" można wybrać opcję 15x15 area

3) te dwie operacje wyrównują balans bieli.

4) w opcjach Processing - Color functions - Saturation ustawiam Strength na maksa czyli 400 i zaznaczam No gamma (tu można poeksperymentować)

 

więc wyrównało kolory i wzmocniło kolor. Zdjęcie zapisuję jako TIFF 32 bitowy Floating point

Zdjęcie otwieram w Photoshopie i ...

 

5) jest to 32 bitowy TIFF więc w zależności ile na tym etapie można poprawić jasność kolory etc. to to robię i konwertuję na 16 bit z metoda pierwsza "Ekspozycja i gamma" (można pobawić się z "Adaptacja lokalna"

6) po zmianie na 16 bit opcja Filtr-filtr Camera Raw i tam już kosmetyka :)

 

Na szybko bo teraz w trakcie powyższego uzyskałem takie zdjęcie

 

 

1_4-OK.thumb.jpg.2ec7430c310100c08232742cc33ae755.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Limax7 napisał:

Ja spróbowałem w ten sposób...

 

1) otworzyłem zdjęcie w FitsWork, następnie powiększyłem na gwiazdę z niebieską otoczką i kliknąłem prawym przyciskiem (w skrócie PPM) mysz a następnie na "Pixel as Whitelevel"

2) potem to samo tyle że z partią nieba bez gwiazd i mgławicy i PPM na "Pixel as Graylevel" można wybrać opcję 15x15 area

3) te dwie operacje wyrównują balans bieli.

4) w opcjach Processing - Color functions - Saturation ustawiam Strength na maksa czyli 400 i zaznaczam No gamma (tu można poeksperymentować)

 

więc wyrównało kolory i wzmocniło kolor. Zdjęcie zapisuję jako TIFF 32 bitowy Floating point

Zdjęcie otwieram w Photoshopie i ...

 

5) jest to 32 bitowy TIFF więc w zależności ile na tym etapie można poprawić jasność kolory etc. to to robię i konwertuję na 16 bit z metoda pierwsza "Ekspozycja i gamma" (można pobawić się z "Adaptacja lokalna"

6) po zmianie na 16 bit opcja Filtr-filtr Camera Raw i tam już kosmetyka :)

 

Na szybko bo teraz w trakcie powyższego uzyskałem takie zdjęcie

 

 

1_4-OK.thumb.jpg.2ec7430c310100c08232742cc33ae755.jpg

Fajnie wszystko opisane ale mam nadzieję, ze nie weźmiesz tego do siebie - ale zdjęcie obrobione przez Ciebie nie podoba mi się. Takie przekontrastowane - może to wina mojego monitora....?

 

Bez urazy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Limax7 napisał:

Bo to na szybko w 5 min ;) Chodzi o to że materiał ma potencjał.

Zresztą za każdym razem wychodzą inne wyniki :D Tu chodzi też o odpowiednie przekonwertowanie w FitsWork do TIFa

 

Teraz sprawdzam metodę Adaptacja lokalna (konwersja 32 bit na 16 bit)

Ale na siłę za uszy tez nie ma sensu tego wyciągać , bo własnie wtedy wygląda to tak jak na zdjęciu, które wstawiłeś. Nie mój styl;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, calla napisał:

new.thumb.jpg.9ea1c67869ebdaf168bbee47b0dfe1c5.jpgbardziej delikatne podejście. Kanał R podbity kanałem a przestrzeni Lab z maską na obiekty średniej jasności rozmytą gaussian blur. Gwiazdki zmniejszane przy wyciąganiu w PixLE

Jest lepiej :) Jest postęp. Obrabiałeś wszystko w PixLE?

 

Na jakim montażu prowadzone?

 

Edytowane przez Limax7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pix LE + photoshop. Trochę szkoda, że nie przymknalem do 2.4, ale przez nieuwagę zapomniałem. Prowadzone na EQ3-2. Na 2.4 nie ma tej komy na brzegach, ale przyznam, na pełnej dziurze ten obiektyw daje radę, i jak ktoś planuje focić z podstawowego montażu typu EQ3-2 czy Star Adventurer, to polecam, można sporo zdziałać. Pod niebem wg ligtpollutionmap.info sqm ok 20.9 klatki 120s to max co można przy tej światłosile. Ciekawe co pod lepszym by wyszło;)

Edytowane przez calla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.