Skocz do zawartości

Astrofoto przez smartfona


poiu

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.02.2019 o 12:19, tomchm napisał:

To ja zamieszczam moje dzisiejsze foty Słońca:

IMG_20190210_105009.thumb.jpg.32a48b3b95cf5a181a2ed774f2212008.jpg

Zdjęcie wykonane w świetle białym. Zrobione z ręki. Refraktor Bresser 102XS, filtr Baader UV/IR, okular Skywatcher SWA-70 17mm, smartfon Samsung J330, jedno zdjęcie, ustawienia automatyczne.

IMG_20190210_105838.thumb.jpg.a2cef8112b884f85e65342df736ac608.jpgZrobione z ręki. Refraktor Bresser 102XS, filtr Baader UV/IR + filtr Baader Solar Continuum, okular Skywatcher SWA-70 17mm, smartfon Samsung J330, jedno zdjęcie, ustawienia automatyczne.

Zainstalowałem sobie program DSLR Camera, aby móc ręcznie ustawiać parametry fotografowania, ale nie jestem w stanie zmienić czasu naświetlania (shutter speed) w tym telefonie. Mogę zmienić całą resztę, ale czasu otwarcia migawki niestety nie - da się to jakoś zrobić w tym telefonie, czy po prostu ,,ten typ tak ma"?

Ściągnij sobie program Camera FV/5 (Android), wg testów najlepszy do "otworzenia" funkcji apartu w telefonie.

Jak on nie ogarnie to nic nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wampum napisał:

Ściągnij sobie program Camera FV/5 (Android), wg testów najlepszy do "otworzenia" funkcji apartu w telefonie.

Jak on nie ogarnie to nic nie zrobisz.

Ściągnąłem sobie ten program dzisiaj rano i ,,na oko" jest on dużo lepszy od DSLR Camera - mogę ustawić sobie czas otwarcia migawki nawet na 60s ;) 

Zamówiłem sobie również adapter na okulary astronomiczne. Mam również filtry UHC i OIII. Jak pogoda w najbliższy weekend pozwoli, to spróbuję pofocić smartfonem M42... :) na montażu azymutalnym bez GoTo...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tomchm napisał:

Ściągnąłem sobie ten program dzisiaj rano i ,,na oko" jest on dużo lepszy od DSLR Camera - mogę ustawić sobie czas otwarcia migawki nawet na 60s ;) 

Zamówiłem sobie również adapter na okulary astronomiczne. Mam również filtry UHC i OIII. Jak pogoda w najbliższy weekend pozwoli, to spróbuję pofocić smartfonem M42... :) na montażu azymutalnym bez GoTo...

Instalowałeś wersje pro? W tej darmowej nie ma dostępnego trybu manualnego (M) są tylko P i A. Jest ograniczona rozdzielczość zdjęć a maksymalny czas naświetlania to 15 s. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, loki_p napisał:

Instalowałeś wersje pro? W tej darmowej nie ma dostępnego trybu manualnego (M) są tylko P i A. Jest ograniczona rozdzielczość zdjęć a maksymalny czas naświetlania to 15 s. 

 

Poszukaj jeszcze raz w sklepie google.

Ja za pierwszym razem zainstalowałem coś co nazywa się tak samo "FV5" ale to jakaś podróbka, chyba jest kilka programów o tej samej nazwie. Z tego co pamiętam ikonka to taka czerwony aparat, kamera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, wampum napisał:

Poszukaj jeszcze raz w sklepie google.

Ja za pierwszym razem zainstalowałem coś co nazywa się tak samo "FV5" ale to jakaś podróbka, chyba jest kilka programów o tej samej nazwie. Z tego co pamiętam ikonka to taka czerwony aparat, kamera. 

Chyba mam pełną wersję, bo maksymalny czas naświetlania to 60s, z kolei maksymalne ISO wynosi 800. W każdym bądź razie postaram się przetestować smartfona z adapterem i filtrami w najbliższy weekend (jeśli pogoda na to pozwoli) mimo nadchodzącej pełni Księżyca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wampum napisał:

Poszukaj jeszcze raz w sklepie google.

Ja za pierwszym razem zainstalowałem coś co nazywa się tak samo "FV5" ale to jakaś podróbka, chyba jest kilka programów o tej samej nazwie. Z tego co pamiętam ikonka to taka czerwony aparat, kamera. 

 

2 godziny temu, tomchm napisał:

Chyba mam pełną wersję, bo maksymalny czas naświetlania to 60s, z kolei maksymalne ISO wynosi 800. W każdym bądź razie postaram się przetestować smartfona z adapterem i filtrami w najbliższy weekend (jeśli pogoda na to pozwoli) mimo nadchodzącej pełni Księżyca.

Proszę podeślijcie link albo zrzut ekranu jak wygląda ta aplikacja/ikona. Camera FV-5 jest w wersji pełnej (płatnej) i lite (darmowej) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie dojdę do ładu i składu z tym Samsungiem J330. Oprogramowanie Camera FV-5 uniemożliwia ręcznego ustawienia ostrości, za to jest możliwość ręcznego ustawienia czasu naświetlania. W innym zaś oprogramowaniu (Manual Camera DSLR Pro) jest całkowicie odwrotnie...

Przetestowałem jeszcze trzecie płatne oprogramowanie - DSLR Camera Pro - najgorsze ze wszystkich trzech - ani ustawienia ostrości w nieskończoności, ani ręcznego ustawienia czasu naświetlania...

Edytowane przez tomchm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, skuter202 napisał:

Dodatkowo pisze tam (o ile dobrze przetłumaczyłem tekst), że koleś zrobił zdjęcie z ręki,bez używania statywu. Z drugiej strony Huawei P20 Pro ma z tyłu trzy aparaty, którymi zdjęcia można robić jednocześnie, resztę roboty zaś wykonuje oprogramowanie... Pomyśleć, jakby taki smartfon posadzić na paralaktyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
14 godzin temu, KArtur napisał:

Tak. Zastosowany został adapter do smartfona. A teleskop to refraktor SW 102/500

Wow! Jak masz adapter? Bo właśnie kupiłem SW 1025 i powiem Ci że się podjaralem teraz lekko :D musze sprawdzić czy mój tani Xiaomi się do czegokolwiek nadaje ;P

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W akcie desperacji ""bezpogody"" i szansy na sklecenie sesji DS, przyłożyłem telefon do okularu i pstryknąłem starego kolegę :)

(sprzęt jak w stopce + okular Celestron Zoom + Iphone 7) 

Data 15.10.2019r.

IMG_1805.JPG

Edytowane przez Borowy Misiek
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ŁukaszBar napisał:

Wow! Jak masz adapter? Bo właśnie kupiłem SW 1025 i powiem Ci że się podjaralem teraz lekko :D musze sprawdzić czy mój tani Xiaomi się do czegokolwiek nadaje ;P

Adapter kupiłem tu https://teleskopy.pl/product_info.php?products_id=5440&lunety=Adapter do smartfon w Solomark Smartphone Capturer v 4 

Zobacz czy masz ręczne ustawienia aparatu bo to podstawa. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Borowy Misiek napisał:

W akcie desperacji ""bezpogody"" i szansy na sklecenie sesji DS, przyłożyłem telefon do okularu i pstryknąłem starego kolegę :)

(sprzęt jak w stopce + okular Celestron Zoom + Iphone 7) 

Data 15.10.2019r.

IMG_1805.JPG

Mam pytanie za 1000punktów.

Ostrzysz ręcznie, czy automatycznie - łapanie ostrości przez telefon.

Pstrykasz z funkcją 'live view" czy pojedyńcze zdjęcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, wampum napisał:

Mam pytanie za 1000punktów.

Ostrzysz ręcznie, czy automatycznie - łapanie ostrości przez telefon.

Pstrykasz z funkcją 'live view" czy pojedyńcze zdjęcie?

Do zdjęć księżyca wystarczą w zasadzie ustawienia automatyczne. Ostrość telefon złapie sam. Księżyc to dość jasny obiekt. W DS natomiast ostrość ustawiam ręczne. Najpierw łapię ostrość w teleskopie a później recznie w telefonie. 

IMG_20191016_001127.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.