Skocz do zawartości

Astrofoto przez smartfona


poiu

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, Agent Smith napisał:

Faktycznie.

A na czym konkretnie polegał ten eksperyment ? ;)

 

Polegał na tym, iż całkiem przypadkiem użyłem filtrów HDR podczas obróbki zdjęcia i uzyskałem powyższy efekt. Może słowo ,,eksperyment,, nie do końca tu pasuje :g:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Wczorajszy "łowy".

Achromat "Zenek" 120/1000 powiększenie/ Zoom + barlow 2,25 (powiększenie x187,5.

Stack z 28 zdjęć afokalnie, bez prowadzenia.

Obróbka - PIPP + Autostackert+ Registax.

Jowisz + IO + Ganimedes + w dużym powiększeniu zdjęcia Callisto.

Jowisz_smart.jpg.402ddcb2ef1e2a93501c6a864c39c558.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.07.2020 o 20:09, wampum napisał:

Wczorajszy "łowy".

Achromat "Zenek" 120/1000 powiększenie/ Zoom + barlow 2,25 (powiększenie x187,5.

Stack z 28 zdjęć afokalnie, bez prowadzenia.

Obróbka - PIPP + Autostackert+ Registax.

Jowisz + IO + Ganimedes + w dużym powiększeniu zdjęcia Callisto.

Jowisz_smart.jpg.402ddcb2ef1e2a93501c6a864c39c558.jpg

Następnym razem spróbuj nagrać film zamiast robić zdjęcia jeśli chodzi o planety :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem w sobotę możliwości rejestrowania planet z wykorzystaniem komórki. Wyszło jak na komórkę w porządku, ale do wątku z Jowiszem 2020 to się moim zdaniem nie nadaje. Rejestrowałem samsungiem s10e w programie Open Camera. Teleskop SCT 9.25", 3 minutowy filmik (30 kl./s) wybrany z kilku, które jako tako wyszły.

test.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek_P musiałem dać małe ISO i krótka ilość naświetlania  zdjęcie żeby był wyraźniejszy i właśnie całe tło się zlało przez to  jak trochę powoeksze to trochę rozmyty 

Edytowane przez M4teusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden Jowisz z 25go. Trochę więcej detalu z innego avika udało się wydobyć. Sprzęt i opis jak wyżej. Myślę, że jest jeszcze miejsce na wyciskanie lepszych rezultatów z komórki, szczególnie w korzystniejszych warunkach.

test2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Próbne strzały z Chorwacji.

Aparat Meizu 16TH.

Appka: DeepSkyCamera.

ISO800 / EXP.20s.

Pojedyńcze zdjęcie LIGHT w formacie JPEG.

Obróbka (o ile można tak nazwać) SnapSeed.

Kilka uwag.

- ciagle się dziwię, że mam poruszone gwiazdki.Przy ogniskowej 4.56mm i 20sek. Nie powinno to chyba występować.

- Mam też RAWy ( widać wiecej w porównaniu do JPEG), będę to chciał jakoś poskładać.

- zrobiłem też DARK+BIAS - jedno czy dwa i tutaj pytanie - jaki jest stosunek ilości w.w. do LIGHTÓW?.

W ogóle co sadzicie patrzac na pojedyńczego JPEGa? (wyłaczając poruszone i rozmazane gwiazdki), jest tu jakiś potencjał?...

 

image-02.thumb.jpeg.9560c7e96086dfdc29ff42cc9db08eff.jpeg

image-01.thumb.jpeg.2a3e1e5f82d0a780bcfb36945e1aca6f.jpeg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pary z Jowiszem z 25 lipca uzupełniam Saturna. Nie sądziłem, że cokolwiek z tego wyjdzie, gdyż aviki były bardzo słabej jakości. Mimo wszystko coś niecoś widać :)

SCT 9.25", Samsung S10e, szczegóły j.w.

Saturn.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.