Skocz do zawartości

Astrofoto przez smartfona


poiu

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Podczas gdy główny zestaw focił MW w Minas de San Jose, ja postanowiłem pobawić się smartfonem :)

 

Gwiazdki niestety pojechane bo był piekielnie mocny wiatr, ale samym obłoczkom drogi mlecznej jakoś mocno to nie zaszkodziło.

 

LG V30 przyciśnięty kamykami dla stabilności.

 

4.03mm ; 30s ; ISO 3200 ; f/1.6

20210803_000838~2.jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, JKbooo napisał:

Podczas gdy główny zestaw focił MW w Minas de San Jose, ja postanowiłem pobawić się smartfonem :)

 

Gwiazdki niestety pojechane bo był piekielnie mocny wiatr, ale samym obłoczkom drogi mlecznej jakoś mocno to nie zaszkodziło.

 

LG V30 przyciśnięty kamykami dla stabilności.

 

4.03mm ; 30s ; ISO 3200 ; f/1.6

20210803_000838~2.jpg

w jakim programie obrabiałeś fotkę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, kaerpegie napisał:

Telefon na kamieniu, 30s i gwiazdy w miare okrągłe? Mi po 10 sek sie kreski robią

 

No to albo robisz na dluższej ogniskowej albo telefon Ci się rusza, albo i jedno i drugie. Zresztą gwiazdy na tym zdjęciu zdecydowanie nie są okrągłe, głównie ze względu na silny wiatr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, JKbooo napisał:

 

No to albo robisz na dluższej ogniskowej albo telefon Ci się rusza, albo i jedno i drugie. Zresztą gwiazdy na tym zdjęciu zdecydowanie nie są okrągłe, głównie ze względu na silny wiatr.

Prawdopodobnie żaden z powodów.....podstawowa sprawa- masz ustawioną ostrość na nieskończoność?. To podstawa, telefon nie może sam próbować łapać kadru, wtedy zanim to się stane to dostaniesz "kalafiory" a nie gwiazdki. Zresztą zauważyłem że nawet jak masz na "nieskończoności" to co którąś klatke i tak aparat w telefonie się defocusuje i traci ostrość, wszystko jak za szybą z wodą. To powoduje, że nawet jak masz ultra krótką ogniskową i wszystko ustawione to co kilka klatek aparat gubi ostrość na ułamek sekundy i w zalezności w którym momencie to się stanie to złapie ruch gwiazd lub wyjdzie w ogóle nieostra klatka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem to....po raz pierwszy fociłem DS-a, oczywiście afokalnie za pomocą kamerki smartfona.

Gromada M5 - stack 30kl.x21s.  ISO1200. 

Nie ma chyba ostrości, i widać komę na brzegach od krzywizny okularu i soczewki aparatu.

Trochę nieudolnej obróbki, poszło w zółć i pomarańcz bo tam wyszło najwięcej z tła (nie wiem czemu).

Szału nie ma, ale i tak jaram się że coś "konkretnieszego" wyszło.

M5_afokalnie_int.jpg.25d89cc68c501376115966f7bb2024ff.jpg

Edytowane przez wampum
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalszy ciąg nierównej walki smartfonowej trwa....

Chyba już jedno z ostantich podejść w tym sezonie Jowiszowym.

Gościnnie refraktor Bresser 90/900  (bardzo pozytywnie mnie zaskakuje).

Stack 15% z 2700 klatek AVI nagrywanych Realme 8 Pro.

Metodologia "tworzenia" zdjęcia: PIPP (MP4/AVI --- AS3/stack ----Registack/detal -----Acer photo director/ dopieszczanie).

Jupiter_Bresser_90_afok-1c.jpg.7c512f192bc3ea9436d3b22f60772ff5.jpg

 

 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
9 godzin temu, Martyn napisał:

Dzisiaj przyszedł mi nowy IPhone 13 Pro. Próbował ktoś nagrywać tym planety? Były jakieś efekty?

 

Zastanawiam się nad wydrukowaniem uchwytu do wyciągu i zabawy z Jowiszem. ;)

Tak bawiłem się telefonem i nagrywaniem planet:hiya:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zdzisiaj. Pojedynczy strzał z przyłożenia do okularu, z ręki. Samsung Galaxy A70, ref TS 102/1122ed, okular Takahashi Abbe 4mm,  moja trzęsąca się ręka (powiększenie 280x, źrenica wyjściowa 0,36mm). Warunki seeingowe raczej słabe, no powiedzmy średnie, ale dobra przejrzystość powietrza.  W centrum Vallis Alpes, Mons Piton, krater Cassini.

xcv.png.e702e3c845e4150238fa47689c428c29.png

 

Edytowane przez JSC
  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może nie jest to jakieś niesamowite zdjęcie mgławicy Oriona ale za to wykonane tylko smartfonem :)
Sporo szumu niestety i gwiazdki jakieś takie nie foremne (jakoś Siril niezbyt sobie radzi z tego typu klatkami, musiałem zrobić spory crop bo reszta zdjęcia to katastrofa)

teleskop GSO 12" na dobsonie bez prowadzenia

1000 x 1/4s

Wykonane smartfonem Xiaomi Redmi Note 9 pro przez "kitowy" okular 30mm

 

orion.thumb.jpg.fa98d3c15d35f4bebb87f59810371ba1.jpg

Edytowane przez Chemafiz
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.