Skocz do zawartości

M13


Sebo_b

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Sebo_b napisał:

Widziałem to - czerwony jest zgubiony gdzieś na wcześniejszym etapie (przed eksportem stacka do programu graficznego). Nie byłem w stanie go już odzyskać bez cofania się do początku.

Stackujesz w DSS? Mam nadzieję że w finalny stacku kanały RGB nie są zrownane. 

Poprawna kalibracje koloru możesz uzyskać np eXcalibratorem + np nova astrometry net / upload + color combine w maximie. 

Alternatywa to jeszcze np PixInsight płatny. 

 

Bez stosowania masek w pewnym momencie zatrzymasz się w rozwoju i nie dasz ani kroka dalej. Twój wybór.... 

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Tayson said:

Stackujesz w DSS? Mam nadzieję że w finalny stacku kanały RGB nie są zrownane. 

Poprawna kalibracje koloru możesz uzyskać np eXcalibratorem + np nova astrometry net / upload + color combine w maximie. 

Alternatywa to jeszcze np PixInsight płatny.  

Pracuję na Macu - więc mam bardzo ograniczony wybór softu. Gdyby Pixinsight kosztował z połowę tego co kosztuje to bym się pewnie skusił, teraz sporo jeszcze przede mną zanim zacznę odczuwać braki w używanych toolach.

 

2 hours ago, Tayson said:

Bez stosowania masek w pewnym momencie zatrzymasz się w rozwoju i nie dasz ani kroka dalej. Twój wybór.... 

Jeśli dojdę do tego momentu, to pewnie zacznę stosować. Po niedzieli wracam do Wawy i moje hobby się mocno ograniczy, jechać po 50-100km ze sprzętem i stać z pół nocy na zimnie samemu... pewnie znowu teleskop wyląduje w szafie na długie miesiące :(

 

Podeszłem teraz inaczej, Nebulosity tylko stack + stretch, reszta w Affinity. Kanały są wszystkie, nawet niebieskie gwiazdki wyszły, tylko znowu jakieś takie niebiesko-zielone to zdjęcie. Trochę szumu tła zostawione specjalnie dla @Pav1007 :D

 

 

m13_sq5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Sebo_b napisał:

Po niedzieli wracam do Wawy i moje hobby się mocno ograniczy, jechać po 50-100km ze sprzętem i stać z pół nocy na zimnie samemu...

Astrofotografia wymaga poświęceń - bez wyjazdów 50-100km za miasto nie powstało by tyle ładnych zdjęć. Nie zbierając materiału i nie obrabiając - nie rozwijasz się.

 

Poza tym w Warszawie jest wielu astrofotografów - wystarczy się z jakimś umówić i nie stać pół nocy na zimnie sam.

Pamiętam jak z @dziki jeździeliśmy przy -20 pod Górę Kalwarię i grzaliśmy się w samochodzie - ale czego się nie robi dla pasji.

 

ale jak to mówią up to you :-)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.