Skocz do zawartości

SW 200/1000 czy 150/750 lub coś innego.


Plysaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów, a więc tak zbieram na zakup jakiegoś lepszego teleskopu do astrofoto, żeby coś z DS'ów robić ;) I teraz pojawia się pytanie, montaż który będzie zakupiony to prawdopodobnie HEQ5 (myślałem nad NEQ6 jednak to trochę droższe :P). I teraz z tego co wiem to HEQ5 udźwig max ma 16kg (ponoć do astrofoto najlepiej połowa max udźwigu :o).  SW200/1000 waży 8kg, natomiast SW150/750 trochę lżejszy :D i co teraz wybierać :( Widziałem wiele zdjęć z SW200/1000 bez guidera itp i coś wychodziło. Max na teleskop do 1500zł chciałbym wydać :D Jaki polecacie? Może jeden z tych co podałem, a może całkiem jakiś inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. I raczej nie myśl o fotografowaniu bez guidera.

Ja proponuję zacząć od dobrego APO, łatwiej będzie opanować technikę.

Jaką masz kamerę?

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kombinować zrobić guider z szukacza ale raczej będzie ten 80/400. Budżet jakim będę dysponował to +/- 6000PLN. W to jest wliczone wszystko żeby zrobić już jakieś pierwsze fotki :) Montaż, teleskop, aparat (750PLN) Czyli na resztę mam 5300 około. Może ktoś coś innego doradzi niż 150/750 :)

Edytowane przez Plysaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczepię się. Posiadam SW 200/1000 na HEQ-5 Pro. Już się trochę naoglądałem i oczywiście chciałem coś pofocić. Użyłem do tego celu Canona EOS 550d no i coś tam się udało zrobić z planetami i księżycem. Ciemne niebo na razie stanowi wyzwanie. Po jako takim ustawieniu na polarną jestem w stanie wyciągnąć nieporuszone klatki 25-30 sekund. Po lekturze forum zorientowałem się że to raczej kres możliwości tego zestawu. 

Jakie macie sugestie? Zamienić tubę na mniejszą? Jeżeli tak to 150/750 czy 150/600?  A może spróbować prowadzenia, niezależnie od teleskopu to się zawsze przyda. A może APO? Jeżeli tak, to jakie? Kryteria jakimi się na ten moment kieruję są następujące: montażu na lepszy nie chcę zmieniać. Mogę sobie pozwolić na drugą tubę. Chciałbym mieć coś do wizuala oraz coś do astrofotografii. Mobilność też jest atutem- rozkładanie całego kramu z armatą 200/1000 jest na dłuższą metę męczące. Chciałbym mieć coś co szybko rozstawię i skonfiguruję po pracy jak będą widoki na dobrą pogodę. 

Wdzięczny będę za wszelkie Wasze sugestie.

Bump. Ktoś coś ? 

Edytowane przez M.M.M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Tayson napisał:

Ts apo65q. 

Maly ale wariat ;-)

Dziękuję :)

A do wizuala? Zostawić armatę, czy jest może coś trochę mniejszego co pozwoli szybko pooglądać Księżyc czy Jowisza bez dźwigania ciężarków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.