Skocz do zawartości

Ile nas mniej .


Gość zbig

Rekomendowane odpowiedzi

Należy mieć wielki szacunek dla rodzin wielodzietnych, że rodzice sie na nie decydują.  

.

 

Nie widzę najmniejszego powodu dla którego rodzinom wielodzietnym należy się jakiś specjalny szacunek. Bo niby dlaczego ? Dzieci nie podrzuca bocian pod drzwi tylko biorą się z seksu. Skoro się zdecydowali na więcej dzieci to ich wybór, i trzeba ponosić tego konsekwencje. Tylko niestety największe konsekwencje decyzji swoich rodziców ponoszą dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukaszu długofalowa polityka prorodzinna powinna odbywać się na wielu płaszczyznach ale najważniejsza z nich to taka, że rodzinie musi się opłacać mieć dzieci i nie chodzi tu o zasiłki, ulgi czy urlopy. Posiadanie dzieci to koszt. Koszt ogromny przeliczalny na złotówki. Ci którzy posiadają dzieci wiedzą o czym mówię Ci, którzy dzieci nie mają nie wiedzą o czym mówię. Natychmiast powinno się wprowadzić przepis odcinających osoby nie posiadających lub wychowujące  dzieci od tej częsci emerytury, która będzie płacona z zarobków tych dzieci. Mam nadzieję, że się jasno wyraziłem. Jest młżenstwo  X i Y. X ma na wychowaniu trójkę dzieci, Y nie ma na wychowaniu żadnych dzieci. X i Y pracuję i zarabiają tyle samo. X inwestuje pieniądze w dzieci Y wydaje na przyjemności. Po 40 latach X i Y mają taką samą emeryturę,. Myślę, że jeśniej się nie da.

:shock: :shock: :shock:

Możesz jeszcze wprowadzić współczynniki ilościowe: STOPA ZWROTU Z INWESTYCJI W DZIECKO....

 

Dzieci nie podrzuca bocian pod drzwi tylko biorą się z seksu.

:roll:

W Polsce liczebność populacji dzieci które "wzięły się z sexu" a nie z decyzji świadomego macierzyństwa jest nieznacząca demograficznie i nie pozostaje w związku z polityką prorodzinną państwa a raczej z restrykcyjnością obyczajowości prowincjonalno-wczesnochrześcijańskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukaszu długofalowa polityka prorodzinna powinna odbywać się na wielu płaszczyznach ale najważniejsza z nich to taka, że rodzinie musi się opłacać mieć dzieci i nie chodzi tu o zasiłki, ulgi czy urlopy. Posiadanie dzieci to koszt. Koszt ogromny przeliczalny na złotówki. Ci którzy posiadają dzieci wiedzą o czym mówię Ci, którzy dzieci nie mają nie wiedzą o czym mówię. Natychmiast powinno się wprowadzić przepis odcinających osoby nie posiadających lub wychowujące  dzieci od tej częsci emerytury, która będzie płacona z zarobków tych dzieci. Mam nadzieję, że się jasno wyraziłem. Jest młżenstwo  X i Y. X ma na wychowaniu trójkę dzieci, Y nie ma na wychowaniu żadnych dzieci. X i Y pracuję i zarabiają tyle samo. X inwestuje pieniądze w dzieci Y wydaje na przyjemności. Po 40 latach X i Y mają taką samą emeryturę,. Myślę, że jeśniej się nie da.

:shock: :shock: :shock:

Możesz jeszcze wprowadzić współczynniki ilościowe: STOPA ZWROTU Z INWESTYCJI W DZIECKO....

 

 

 

Jeżeli jest inaczej to proszę napisz jak jest. Powiem więcej jest wiele osób, które zainwestowały w dzieci, a nie w siebie i na starośc nie mają co do garnka włożyć. Państwo ma dla nich tylko jedną rade. Mają się zwrócić do dzieci o alimenty, a tymczasem ktoś z podatków płaconych przez te dzieci pobiera sobie spokojnie emeryturę. Zgroza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek, na początku wątku prawie się z Tobą zgadzałem, ale im dalej brniecie w temat, tym więcej włosów jeży mi się na głowie.

Też jesteś biznesmenem, jak ja (tylko chyba lepszym), a piszesz jakbyś nie wiedział ile naszej forsy z podatków pośrednich i bezpośrednich jest przepijane na różne zasiłki dla rodzin wielodzietnych, w których rodziców "utrzymują" dzieci, zaś ci szanowani rodzice wszystko przepijają i przepalają.

Do rodziny wielodzietnej, gdzie to wszystko jest zaplanowane mam wielki szacunek, natomiast do tych co się mnożą jak króliki i produkują między innymi przestępców nie wiem dlaczego miałbym mieć...

Temat rzeka, nie bardzo chce mi się rozpisywać, pragnę tylko zwrócić uwagę, że nie do końca masz rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek, na początku wątku prawie się z Tobą zgadzałem, ale im dalej brniecie w temat, tym więcej włosów jeży mi się na głowie.

Też jesteś biznesmenem, jak ja (tylko chyba lepszym), a piszesz jakbyś nie wiedział ile naszej forsy z podatków pośrednich i bezpośrednich jest przepijane na różne zasiłki dla rodzin wielodzietnych, w których rodziców "utrzymują" dzieci, zaś ci szanowani rodzice wszystko przepijają i przepalają.  

Do rodziny wielodzietnej, gdzie to wszystko jest zaplanowane mam wielki szacunek, natomiast do tych co się mnożą jak króliki i produkują między innymi przestępców nie wiem dlaczego miałbym mieć...  

Temat rzeka, nie bardzo chce mi się rozpisywać, pragnę tylko zwrócić uwagę, że nie do końca masz rację.

 

Henryk masz rację

:salu:

sam mógłbym podać adresy kilku takich rodzin

:evil:

Ja mam trójkę (17, 13, 5)

i trzy lata temu z Babu pracowaliśmy na etecikach

:twisted:

wystarczy postawić sobie cel, zakasać rękawy.....

i jeżeli nie jest się leniwą :Ass:

można prawie wszystko

 

tak Zbig nawet w Polsce i nawet w wieku 50 lat

:salu:

 

Weselszych Świąt

:przytul:

 

:smoke:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się . Zakasać rękawy i do roboty . Tylko w ciagu 13 lat mojej własnej roboty zmieniałem profil kilka razy . Teraz My z maszych składek utrzymujemy emerytów .

Za 20 lat z tym będzie ciężko choć świadczenia będą mniejsze .

Z lekcji polskiego pamietam coś takiego : Takie Rzeczypositej losy jakie dzieci chowanie .

Wzrost zasiłków nie zwiększy ilości dzieci ani ich edukacji . Kiedyś funkcjonowały stypendia . Można za nie było wyżyć i uczyć się . Na własne potrzeby się dorabiało . Przedtem praca to było coś powszechnego. Teraz stawia sie wieksze żądania i wymagania pracodawcy mimo trudności w jej uzyskaniu . Znałem kilka zakładów co pracownicy doprowadzili je do bankrutctwa .

Dlaczego rodzi się mniej dzieci mimo zakazu aborcji ? Może dlatego ?

Na Węgrzech ujemny przyrost naturalny był po ingerencji Rosjan chyba w 1956r.

Może ta nasza wolność większośc inaczej odebrała /brak stabilnośći/ i uzyskanie jej spowodowało tak ogromny szok ?Wstąpienie do UE powinno to zmienić . Poszerzyły się dla nas możliwości . To tak optymistycznie nie tylko z okazji świąt .

 

Wesołych Świąt . :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.