Skocz do zawartości

Zestaw 3 okularów Kellner


w2097

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam na sprzedaż zestaw trzech okularów konstrukcji Kellnera (Japan) o ogniskowych 6, 9 i 12 mm. Sprzedaję je ponieważ dublują mi się z ortoskopami. Stan bardzo dobry, w zestawie plastikowe słoiczki i pudełka. Cena za zestaw - 320 zł z przesyłką kurierską w cenie.

1.JPG

2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Słynne : Kokusai Kohki Kellners jak się nie mylę? :)

AFOV

6mm- 41* ,ER - 4,8mm, Diafragma - 4,3mm

9mm-44*  ,ER- 7,2mm,  Diafragma - 6,9mm

12mm-40*,ER-9,6mm,   Diafragma - 8,4mm

MC

Kellners - układ soczewek : 3/2.

dla tych co szukają kontrastu jak i max. transmisji to może być ciekawy eksperyment, myślę, ze mogą być w transmisji lepsze od obecnych  BCO.

 

Na szt. nie da rady ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że nie wiem czy to te o których piszesz. Nie znalazłem na nich żadnych oznaczeń poza tymi widocznymi na zdjęciach.

 

Co do rozbicia na sztuki to chyba nie jest zły pomysł. W takim przypadku cena to 100 zł za sztukę plus koszt ewentualnej przesyłki - 10 zł (paczkomat) lub 15 zł (kurier).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasują mi do zdjecia z mega Biblii o okularach Astronomicznych ale mogę się mylić...

myślę,ze ruch w interesie zacznie się od 80 zl/szt.

-mógłbyś zrobić zdjecia od str. soczewki ?

-jaki jest stan warstw?

-czy w czasie obserwacji jaśniejszych gwiazd,Ksiezycy plant nie generują się duszki?  - tego najbardziej się boje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend zrobię zdjęcia soczewek i postaram się jak najlepiej uchwycić na nich stan warstw.

 

Co do duszków to nic takiego nie utkwiło mi w pamięci ale dość długo ich nie używałem i nie jestem pewny na 100%. A przy obecnej pogodzie nie ma raczej szans na testy. Jakiś czas temu porównywałem je z orciakami circle T (ale tylko 9mm i 12mm bo nie mam ortho 6mm) i obrazy były zbliżone. Przynajmniej na moje oczy, które chyba powoli domagają się wizyty u specjalisty :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Hans zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.