Skocz do zawartości

Lornetka Celestron SkyMaster


Jeremi

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam lornetki znalazłem lornetkę Celestron SkyMaster. (link obok) https://deltaoptical.pl/lornetka-celestron-skymaster-15x70?from=listing

Najbardziej zależy mi na tym by cena nie przekroczyła 500 zł oraz by kątowe pole widzenia wynosiło min. 3,5 stopnia. Czy jest jakaś lepsza lornetka?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jeremi napisał:

Szukam lornetki znalazłem lornetkę Celestron SkyMaster. (link obok) https://deltaoptical.pl/lornetka-celestron-skymaster-15x70?from=listing

Najbardziej zależy mi na tym by cena nie przekroczyła 500 zł oraz by kątowe pole widzenia wynosiło min. 3,5 stopnia. Czy jest jakaś lepsza lornetka?

 

Znalazłeś właściwie jedną z najtańszych , tzw. budżetową. Jeśli trafisz na dobry egzemplarz - to i owszem , za małe pieniądze relatywnie dużo muzyki.

Ale to trzeba byłoby osobiście pofatygować się do astro-sklepu i sprawdzić, wybrać . Z kolei - by sprawdzić , trzeba się na tym znać : kolimacja, dobra mechanika...

Ryzyko, że kurier czy urząd pocztowy dostarczą Ci ją jednak w stanie niespełniającym podstawowych wymagań - jest dość duże.

Twój wybór, ale czesto sprawdza się powiedzenie , że nie jestem aż tak bogaty, by kupować coś tanio ... znasz to !  Albo : zamiast allegro - aledrogo  :)

 

Tak na marginesie : Celestron swego czasu wypuścił nowszą wersję Sky Mastera 15x70  . Niesie nazwę Sky Master PRO.  kosztuje jednak ok. 800.- zł   - jeśli

dobrze pamiętam i ma go Delta Optical .  To już jest inna bajka w porównaniu do klasycznego SM . Tak pod względem mechaniki, jaki i oczywiście optyki.

M.in. , dla porównania , SM ma średnicę czynną 62-63 mm , SM PRO - 68 mm. to jest znacząca różnica w zasięgu, możesz sobie przeliczyć powierzchnie.

 

Recenzję tej lornetki SM PRO  dał niedawno na Astronocach nasz szanowny i kompetentny w tych sprawach kolega o nicku  polaris . Warto przeczytać :

 

http://www.astronoce.pl/recenzje.php?id=126

 

Powodzenia w wyborze !    :) 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj podstawowego SkyMastera 15x70, ponieważ jest to bardzo słaba lornetka, zarówno optycznie jak i pod względem jakości wykonania. Warta może 200 zł, jeśli kupisz jako używkę, ale nie więcej. Mając 500 zł do wydania zdecydowanie wolałbym kupić chociażby popularnego Nikona Action 10x50 EX z giełdy albo chwaloną na forach Ecotone/Kamakurę  10x50 WP2. Optycznie i mechanicznie te lornetki dzieli w zasadzie przepaść, oczywiście ze wskazaniem na Nikona i Kamakurę. Choć ja osobiście preferuję raczej mniejsze lornetki, w granicach 8x40. Piszę to na podstawie własnych doświadczeń, bo miałem w rękach wszystkie te lornetki, zarówno w dzień jak i w nocy. Po tym, jak spojrzałem przez Kamakurę 10x50 (która też jest lornetką mocno budżetową), Skymastera 15x70 od razu sprzedałem. Szkoda na niego oczu i pieniędzy..No chyba, że lubisz lornetki z plastikowymi tubusami, dające zażółcone i średnio kontrastowe obrazy, które w dodatku trzeba kłaść na poduszce, żeby się nie rozkolimowały - to ta lornetka będzie nawet dobrym wyborem. :emotion-5: O ile oczywiście uda Ci się kupić nierozkolimowaną - ja swoją od razu po zakupie musiałem odesłać do serwisu, bo powodowała ból głowy przy obserwacjach. Oddawanie jej do sklepu i zamiana na inny egzemplarz drogą wysyłkową nie miało według mnie sensu, ponieważ jak można poczytać na forach wśród nowych SkyMasterów w ogóle jest dość trudno o dobrze skolimowane lornetki. Co do nowszej wersji PRO się nie wypowiadam, ponieważ nigdy przez nią nie patrzyłem. 

Edytowane przez lumen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.