Skocz do zawartości

Mój Idol IPHAS :)


HAMAL

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 1.09.2018 o 23:27, Behlur_Olderys napisał:

HAMAL, przecież Ty prezentowałeś już lepsze zdjęcia, niż rozdzielczość 1 arcsek, więc nie wiem, do czego wzdychałeś :)

Do Jego detalu w Ha :) Zresztą IPHAS to rozdzielczość ok 0,33 arcsek a nie 1 arcsek.

 

Weźmy tym razem dla przykładu NGC 7538

 

IPHAS

r528810-2a2.png.1dbf6f9ea8f8344a9cd32d68d78d342a.png

 

Moje :)  Newton 30cm + baader Ha7nm

 

484751373_CD-DSS-DARK-Av-MDL-125p.png.faafe030407434b34011a517e94203a5.png

 

 

Edytowane przez HAMAL
  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, HAMAL napisał:

Do Jego detalu w Ha :) Zresztą IPHAS to rozdzielczość ok 0,33 arcsek a nie 1 arcsek.

 

Weźmy tym razem dla przykładu NGC 7538

 

IPHAS

r528810-2a2.png.1dbf6f9ea8f8344a9cd32d68d78d342a.png

 

Moje :)  Newton 30cm + baader Ha7nm

 

484751373_CD-DSS-DARK-Av-MDL-125p.png.faafe030407434b34011a517e94203a5.png

 

 

Rozdzielczość teoretyczna czy rozdzielczość w sensie najmniejszego detalu? Wiesz przecież, że sama skala seeingu Ci nie wyeliminuje. Niepotrzebnie taki jesteś skromny ;)

Jeśli twoje jest na dole, a iphas na górze to po raz kolejny widać, że masz zdecydowanie lepszy detal, choć obecne są pewne artefakty obróbki (dekonwolucja? Jasne gwiazdy mają ciemne środki...) Tak czy inaczej, dolne zdjęcie jest wyraźnie bardziej szczegółowe.

 

Na potwierdzenie: cytat ze strony IPHAS:

The INT Wide Field Camera (WFC) offers a pixel scale of 0.33 arcsec per pix, allowing on-sky structures above 1 arcsec in size to be resolved in principle.

 

Jest tam też napisane, że przeciętny seeing mieli na poziomie 1.3px. Jestem pewien, że niejedno Twoje zdjęcie bije na głowę IPHAS pod względem detalu.

Edytowane przez Behlur_Olderys
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest Ha, gdyby to było full spectrum to bym ich dogonił szybko, ale obiekty robione tyci sprzętem (30cm lustra) w paśmie Ha 7nm w takiej skali dużych rozdzielczości to już inna bajka, dopiero ASI 290MMC, czas 20s i absurdalny Gain 540/600 (90%) pozwoliły mi dogonić to co Oni prezentują :) Pokazał bym Ci moje efekty z CCD ale szkoda psuć wrażenie :)

 

PS, tu nie było dcv a jedynie DDP, ale filtrem mojego pomysłu który przy okazji podostrza.

 

 

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.