Skocz do zawartości

XIII Jesienne Star Party - relacje


Paether

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dziękuję Adamowi i Pawłowi i innym bezimiennym bohaterom za organizację fantastycznego zlotu . To był mój pierwszy zlot w życiu i od razu wysoka półka. Nie wiedział ,że jest tak wielu , pozytywnie zakręconych ludzi. Przejechałem 1000 km , ale było warto .

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I my dziękujemy za kolejny zlot.
Mam garść przemyśleń. Niektóre już w pewnym sensie oklepane, ale cały czas kołaczą mi się w głowie:

Organizacyjnie jak zwykle wszystko na bardzo wysokim poziomie. Adamo!, jak zwykle szacun.
Uczestnicy bardzo dopisali. To był chyba największy jesienny zlot. Jak zwykle mam żal o to, że na wszystko jest za mało czasu. To znaczy wyznaczony na zajęcia czas jest zupełnie wystarczający, ale jak tak człowiek chciałby pogadać ze wszystkimi, ogarnąć wszystko, zdążyć wszystkich poznać, to nie ma szans. Mam pomysł: Przedłużmy zloty o 1 dzień. Od środy, do niedzieli :D I jeden dzień zróbmy taki, że o 6 rano wszyscy wstajemy, spotykamy się, i nie robimy nic. Ale razem nie róbmy "nic". Może wtedy byłby czas, żeby pogadać ze wszystkimi :D

Choć nie brałem udziału w warsztatach astrofotograficznych, to jestem pełen podziwu. Nie ma się co dziwić, że poziom prac oraz aktywność astrofotografów tak szybko wzrasta, jeśli mają takie zaplecze programowe i są w stanie poświęcić tyle godzin na warsztaty.

Pogoda, jak to pogoda. Była albo i nie.

Dziękujemy i widzimy się na następnym zlocie! 

Edytowane przez wimmer
  • Lubię 2
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja dziękuję! Wprawdzie kawał drogi, ale warto było! Świetne organizacja i warsztaty. Świetna możliwość porozmawiania z kimś nie tak zielonym jak ja :D No i pierwsze w życiu słońce przez teleskop. I to od razu jaki :-)

 

Teraz to nic tylko focić i obrabiać, oczywiście jak już zmuszę sprzęt do pełnej współpracy ;-)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.09.2018 o 22:51, bas.sic napisał:

Dzięki za wspaniały (kolejny) zlot.

Niezwykle miło Was spotkać, ale co dobre szybko się kończy.

Dzięki Adam za organizację.

Dzięki Paweł za warsztaty.

Dzięki koleżankom i kolegom za atmosferę.

Do zobaczenia na zimowym.....

Się podpisuję obiema rękami!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Paether napisał:

Osobne podziękowania dla Ola za rebusy, oby więcej takich :brawo: i nie zapomnij o White Christmas ;)

Dziękuję za miłe słowa. Zapomniałem o kilku rzeczach:

Konkurs Astrebus III wygrał @Paether uzyskując dużą, niezagrożoną przewagę punktową.
Drugie miejsce zajęła @Czarna, a trzecie w emocjonującej dogrywce @Pav1007, wygrywając z Wojtkiem (przepraszam, nie znam nicka)
Dziękuję wszystkim za uczestnictwo i wspólną zabawę! Wielkie podziękowania dla @Lukasz83 za dorzucenie do puli super fajnych nagród!

Następna edycja Astrebusa odbędzie się na zlocie zimowym. Nowa forma z odkrywanymi kartami wydaje się być łatwa i przyjemna w rozgrywce, ale najprawdopodobniej zamienię podpowiedzi słowne w obrazkowe! To znaczy kilka obrazków będzie trzeba skojarzyć z hasłem. Będzie ciekawiej i trudniej :)
 

@Paether, dzięki o White Christmas pamiętam. I faktycznie wydawało mi się, że obejrzałem wszystkie sezony Black Mirror, ale okazuje się, że nie widziałem najnowszego (myślałem, że serial skończył się na III sezonie). Teraz jednak zacząłem oglądać The Expanse.
Wypadałoby zapisywać takie rzeczy, o których mówimy na zlocie, bo potem człowiek zapomina. Ten serial, który polecaliśmy z Anią to "Opowieść Podręcznej" (The Handmaid's Tale).
Odnośnie populacji oraz ilości kobiet i mężczyzn: No doczytałem tu i ówdzie i wszystko wskazuje na to, że się myliłem. Jednakże nie przyjmuję tego do wiadomości, bo w każdej mojej dyskusji z @sawes1 chodzi tylko i wyłącznie o to, żeby po prostu się z nim nie zgadzać :D Ze względu na to, iż Sawes bardzo twardo obstaje przy swoim zdaniu, ja również obstaję przy swoim, nawet najbardziej absurdalnym, byleby tylko się z nim posprzeczać :D
Ponadto muszę odnaleźć źródło mówiące o stosunku 1,5 kobiety na 1 mężczyznę. Od zarania dziejów mężczyźni giną masowo we wszystkich wojnach i tu niby nagle ma być niemal pół na pół? To oni musieliby się rodzić chyba 100 razy częściej niż kobiety. Mój ostateczny argument to: TO SPISEG! Spiseg WHO i ONZ mający na celu idealizować monogamię ;)


Koniec prywaty, dziękuję ;)

  • Lubię 1
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, wimmer napisał:

Ponadto muszę odnaleźć źródło mówiące o stosunku 1,5 kobiety na 1 mężczyznę. Od zarania dziejów mężczyźni giną masowo we wszystkich wojnach i tu niby nagle ma być niemal pół na pół? To oni musieliby się rodzić chyba 100 razy częściej niż kobiety. Mój ostateczny argument to: TO SPISEG! Spiseg WHO i ONZ mający na celu idealizować monogamię ;)

Jeżeli monogamia to spisek, to oczywistym jest, że odpowiadają za to te same organizacje co za projekcje kopularną na nieboskłonie, która - jak wszyscy doskonale wiemy - jest hologramem. Czyli...

(myśli)

... mam rozumieć, że moja żona jest hologramem??

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, wimmer napisał:

Niekoniecznie! Z obliczeń wynika, że powinieneś mieć półtora żony. I teraz: Albo jedna rzeczywista i połówka holograficzna. Albo jedna holograficzna, a pół rzeczywistej. Lub też całe półtora holograficznej :D

Albo półtora rzeczywistej. To by pasowało do ilości jej gratów w mieszkaniu :D

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Paether napisał:

Dziękuję @Pav1007 za ogromną pracę przy podnoszeniu fotograficznych umiejętności w narodzie i za to, że po prostu jesteś świetnym gościem.

i vice versa chłopaku! :-) Dzięki!

 

13 godzin temu, Paether napisał:

Aha, informacja dla kilku osób. Mieliście do czynienia z tym - https://www.amazon.co.uk/Chilli-Wizards-Venom-Superhot-Carolina/dp/B06XYRJ3BH

Pyszny był ten sosik - ostrawy, ale pyszny :-) Następnym razem kupię buteleczkę to mi przywieziesz :-)

 

Godzinę temu, wimmer napisał:

a trzecie w emocjonującej dogrywce @Pav1007

Zgadłem ostatnie dwa rebusy :-D nie spodziewałem się - Nagrody super i genialna organizacja @wimmer - następnym razem wygram - muszę zająć bardziej strategiczną pozycję :-)

 

Co ja mogę powiedzieć, co nie zostało powiedziane.... jesteście wszyscy zajeb#@!$^(!  :-)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do podziękowań. Zlot był jak zawsze wspaniały. Ogromne podziękowania dla Adamo, organizatorów konkursów i prelegentów.  Wszystko było znakomite, ale tym razem na pierwszy plan wysuwają się warsztaty. Jeszcze raz wszyscy wznieśmy gromkie „Dzięki Paweł!” ;)na cześć prowadzącego.

Cóż, obawiam się, że gdybym zaczęła wymieniać każdego, komu chciałabym podziękować być może niechcący zasłużyłabym na bana. Wobec tego liczę, że Wszyscy dobrze wiecie, jak wspaniale było się z Wami spotkać i że zostało to w wystarczającym stopniu oddane na żywo. :)Po prostu nie pozostaje nic innego, tylko jak najczęściej jeździć na zloty.

Podpisuję się też pod pomysłem, że przy tak zwartym grafiku i intensywności zajęć, obserwacji, integracji, rekreacji i prokrastynacji („bo zimno”, „bo już to widzieliśmy”, „bo na pewno zaraz przyjdą chmury”), bardzo przydałby się jeszcze jeden dzień. :astronom:

W dniu ‎09‎.‎09‎.‎2018 o 21:59, Bellatrix napisał:

Nie prawda, że mi tylko jedno w głowie. Napisałam wczoraj referat, ale nie czytaliście. A teraz mnie zawstydzacie jakimś wsadzaniem od tyłu :(

Bella, nic się nie przejmuj, nikt nie chciał Cię zawstydzać, to tylko żarty :). Ręczę brzeszczotem, że na zlocie nie było ani jednego żółwia ani niczego równie obscenicznego. I nie martw się, na pewno znajdą się chętni do przeczytania Twojego referatu, trzeba tylko ochłonąć po zlocie.:)

 

Jeszcze raz Wszystkim dziękuję!

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko wracać do  rzeczywistości po zlocie, było fantastycznie .

Dołączam się do wszystkich wcześniejszych podziękowań , na specjalne wyróżnienie poza Adamo zasługuje @Pav1007 za poświęcenie 2 dni na podzielenie się swoją wiedzą.  

Stałą pozycją jesiennego zlotu staje się bardzo fajne koło fortuny przygotowane przez Mirka i Ulę , przy okazji gratuluję zwyciężczyniom :) .

Jak zwykle formą błysnął @wimmer ,  pojąć  tok rozumowania w astrorebusach to dobry trening dla umysłu i masa świetnej zabawy :D 

Patrząc na prognozy obserwowałem  rozstawiających sprzęt i nie wróżyłem im powodzenia , a jednak muszę przyznać, mieli rację i okazało się ,że warto było być cierpliwym.

Na koniec dziękuję wszystkim za rozmowy , towarzystwo ,nową wiedzę i  doświadczenia.

 

 

  • Lubię 3
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze ja. Szalone ostatnie dni w pracy odcięły mnie nieco od forum więc teraz nadrabiam ;)

Dzięki Wszystkim za super zlot :) Było jak zwykle mega, świetnie, fajnie, itd...

 

Podziękowania dla @Adamo za organizację, @wimmerowi za Astrebus (super!) a @Marcinos i @Paether za to, że nie chrapali w pokoju (przynajmniej przez większość nocy :P )

Ostatnia noc wynagrodziła cierpliwość i dała nieco pogody (jakieś 5 godzin ;) )

Jak zwykle było wszystko- zabawa, kawały, poważne rozmowy (kolaps grawitacyjny, itp) i te mniej poważne (kopuła to z cegły czy amelinium?) no i trochę nieba.

 

Do zobaczenia na zimowym (mam nadzieję) :)

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.