Skocz do zawartości

Bresser 2 MPix Full HD


Gracjan K.

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem na "teleskopy.pl" ciekawą ofertę odnośnie taniej kamery do teleskopu. (Bresser 2 MPix Full HD  cena 259 zł). 

Czy wie ktoś coś o tej kamerze, próbował w astrofoto? Strasznie zżera mnie ciekawość. :D

LINK: https://www.teleskopy.pl/Kamera-2-MPix-Full-HD-do-mikroskopów-i-teleskopów-(Bresser)-teleskopy-4093.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i narazie słabo to wygląda.

Nie wiem czy to wina kamery czy umiejętności ale to co avikuję stackuję i obrabiam ma się nijak do prac, które widzę na forum.

Kiedyś na jakimś forum DE ktoś pokazał zdjęcia Ksieżyca i wyglądały rewelacyjne - super ostre, u mnie na razie to nie wychodzi więc, chyba bardziej umiejętności mi brakuje.

Ogólnie obsługa jest ok. 

Sharp Cap ją widzi jako Micro Okular HD.

W Sharpie ta kamera często zmienia kolory, kontrast itd. Jak już ustawiłeś sobie wszystkie suwaki a w trakcie avikowania Planeta zmienia kolor z bardziej czerwonawego na zielonkawy lub niebieski - nie mogę znaleźć co jest tego przyczyną.

Kamera ma też ograniczenie co do rodzielczości, minimum to 1280x720 ale przestałem jej używać bo jest interpolowana pozostają dwie wyższe 1900coś tam na 1280 to max.

Przynajmniej dzięki tej kamerze poznałem takie pojęcia jak Saturacja, HUE, kontrast, ekspozycja itd. dodatkowo zobaczyłem jak się zmienia obraz przy ich zmianie...

 

 

Edytowane przez wampum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, wampum napisał:

Ja mam i narazie słabo to wygląda.

Nie wiem czy to wina kamery czy umiejętności ale to co avikuję stackuję i obrabiam ma się nijak do prac, które widzę na forum.

Kiedyś na jakimś forum DE ktoś pokazał zdjęcia Ksieżyca i wyglądały rewelacyjne - super ostre, u mnie na razie to nie wychodzi więc, chyba bardziej umiejętności mi brakuje.

Ogólnie obsługa jest ok. 

Sharp Cap ją widzi jako Micro Okular HD.

W Sharpie ta kamera często zmienia kolory, kontrast itd. Jak już ustawiłeś sobie wszystkie suwaki a w trakcie avikowania Planeta zmienia kolor z bardziej czerwonawego na zielonkawy lub niebieski - nie mogę znaleźć co jest tego przyczyną.

Kamera ma też ograniczenie co do rodzielczości, minimum to 1280x720 ale przestałem jej używać bo jest interpolowana pozostają dwie wyższe 1900coś tam na 1280 to max.

Przynajmniej dzięki tej kamerze poznałem takie pojęcia jak Saturacja, HUE, kontrast, ekspozycja itd. dodatkowo zobaczyłem jak się zmienia obraz przy ich zmianie...

 

 

Próbowałeś coś więcej niż Układ Słoneczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo!

No i? ktoś, coś jest w stanie powiedziec?.

Czy te zdjęcia sa poprawne, dobre,słabe?

Czego tutaj brakuje, czy da się coś poprawić i gdzie? 

Ustawienia nagrywania, sprzęt/teleskop,kamerka/dalszy proces stackowania i obróbki zdjęcia?.

Jakieś wnioski?sugestie?....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, JSC napisał:

A z jakiego to teleskopu? Refraktora 150/1200? Jakiś Barlow? Jaki ma piksel ta kamera, bo nie widze w opisie?

 

EDIT

Znalazłem na stronie Bressera 3x3um.

Zgadza się,barlow SWx2ten najzwyklejszy.

Nie wiem czy dobrze rozumiem tutoriale ale przy pikselu 3mikrony ogniskową powinienem wydłużyć do F=16 aby łapać bezstratny sygnał, czyli barlow x2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Limax7 napisał:

Zdjęcia planet są w skali 100 % czy jednak trochę powiększyłeś obraz?

 

Saturn wygląda na źle zestackowany. Czym stackowałeś?

 

Popracuj nad balansem bieli i będzie OK.

Nie zmieniłem skali tak wychodzi z barlowem. Stackuję w AutoStackercie czasami przed wrzucam do Castratora.

Z balansem bieli mam problem podczas obróbki,bo jak rozjaśniam to przepala środek i uciekają szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, wampum napisał:

Zgadza się,barlow SWx2ten najzwyklejszy.

Nie wiem czy dobrze rozumiem tutoriale ale przy pikselu 3mikrony ogniskową powinienem wydłużyć do F=16 aby łapać bezstratny sygnał, czyli barlow x2?

Światłosiła (liczba przysłony) musi byc od od 4x do 7x wielkość piksela (te wyższe wartości do kamerek kolorowych i refraktorów). Czyli wychodziłoby na ta kamerkę do f/12 do f/21. Barlow jest pewnie nieco większy od swojej deklarowanej wartości (matryca kamerki nie lezy w płaszczyźnie tulejki Barlowa), wiec pewnie masz nieco większe powiększenie. Moze f/18? Czyli chyba jest wszysko w miare OK z tymi pkselami...

Planety sa obecnie nisko nad horyzontem, wiec seeing degraduje obraz. Saturn powinien wyjść jednak troche lepiej ;)

 

PS

Dlaczego ten Jowisz jest taki czerwony? Tak masz ustawione jakieś kodeki kamerki?

Edytowane przez JSC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć, mam problem z tą kamerą. Po poprawnym zainstalowaniu nie widać żadnego obrazu, kamera w ogóle nie włącza się - aplikacja Bresser ją jednak widzi... Sterowniki aktualne, wszystko sprzętowo działa. Tylko jak uruchomić podgląd obrazu? Może coś zmienić w ustawieniach?

Będę wdzięczny za każdą pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam problem z tą kamerą. Po poprawnym zainstalowaniu nie widać żadnego obrazu, kamera w ogóle nie włącza się - aplikacja Bresser ją jednak widzi... Sterowniki aktualne, wszystko sprzętowo działa. Tylko jak uruchomić podgląd obrazu? Może coś zmienić w ustawieniach?

Będę wdzięczny za każdą pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
37 minut temu, Amatorex napisał:

Witam. Nabyłem tą kamerke ale po podłączeniu do telefonu obraz jest cały rozmyty, nie mam pojęcia co zrobić żeby było ok. Może ktoś coś doradzić?

Jak do telefonu? Masz podgląd na telefonie?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wampum napisał:

Konkretnie jaki program odpalasz i do czego montujesz kamekrę, jaki teleskop.

Te dwa programy mi przypasowały. Problem już ogarnąłem, myślałem że obraz będzie normalny bez podłączania pod teleskop. Kamerke montuje do gniazda 1.25" a to gniazdo pod okular zoom baadera, ale chyba rozkminiłem jak podłączyć pod okulary które nie mają gwintu - możliwości podłączania kamerki. Teleskop sct 8 i refraktor achromatyczny sw 120/600

IMG_20220525_221226.jpg

IMG_20220525_221207.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.