Skocz do zawartości

Pacman


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

EDIT: niżej jest aktualizacja :)

 

 

Jakieś niecałe 3 godziny materiału. Klatki po 200 sek. Chciałbym uzbierać dwa razy tyle.

asi 1600, EF 600/4, DreamFocuser i zmagania z SGP

 

540777709_NGC281crop.thumb.jpg.f3b0e6e67a96b6743eaf67e9e23efc3b.jpg

Edytowane przez kubaman
  • Lubię 8
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się przyznać - zdjęcie po stackowaniu jest bardzo gładkie ale płaskie. W pewnym sensie dodałem ziarnistosci przez obróbkę (Viveza structure oraz output sharpener). Robi się brudno na granicy mgławicy ale centrum zyskuje życie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kubaman napisał:

Bez darków, bo mi się ten materiał nie stackuje z darkami

Bo Darków nie stackuje się z ligtami - kalibracja jest na każdej klatce oddzielnie.

 

9 minut temu, kubaman napisał:

zdjęcie po stackowaniu jest bardzo gładkie ale płaskie

Gdyby było głębokie, ostre i skontrastowane to nie trzeba by uczyć się obróbki :-)

 

W czerniach bardzo mocno szumi, ale ogólnie wygląda fajnie. Co prawda popracowałbym nad tym materiale jeszcze, ale to dobra baza wyjściowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pav1007 napisał:

Bo Darków nie stackuje się z ligtami - kalibracja jest na każdej klatce oddzielnie.

Oczywiście, mam master darka i z nim stackuje, ale DSS świruje i stack jest pusty. Mam takie sytuacje zwłaszcza jak używam Kappa Sigma lub średnią ważoną. 

 

Jestem świadomy, że jest tu pole do popisu w obróbce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSS u mnie czesto nie lapal masterow kalibracyjnych. Kazdorazowo wrzucalem mu wszystkie suby.

Przerzuc sie na Maxima on nie ma takich problemow.

 

Powiem Ci ze jak patrze na gwiazdki to ich ksztalt mnie odrobine przeraża :(

Moze zaznaczyc je i pojechac na nich blurem....?

 

29 minut temu, kubaman napisał:

Robi się brudno na granicy mgławicy ale centrum zyskuje życie. 

przydalaby sie prosta masaka i tlo mialbys ocalone.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, kubaman napisał:

Ciulowy seeing był 

 

Dla mnie to ewidentnie wady optyki. 

Pamiętaj, że skoro gwiazdki tak wyglądają, to tracisz detal na całym zdjęciu, a nie tylko na nich (gwiazdkach). 

 

Czy ktoś mógłby w końcu nabierać CMOSem jakieś 20h wodoru na obiekt i wtedy się zobaczy czy w tle nadal będzie szum. Podejmujesz wyzwanie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tayson napisał:

Dla mnie to ewidentnie wady optyki. 

Pamiętaj, że skoro gwiazdki tak wyglądają, to tracisz detal na całym zdjęciu, a nie tylko na nich (gwiazdkach). 

 

Czy ktoś mógłby w końcu nabierać CMOSem jakieś 20h wodoru na obiekt i wtedy się zobaczy czy w tle nadal będzie szum. Podejmujesz wyzwanie? 

Tomek - to jest surowy stack. Tylko DDP żadnego oszumiania i innych. Czy w/g Ciebie jest wystarczająco gładko? Niebo mazurskie 150 x 2min.

 

Ha_AA_stack scaled Scaled full.jpg

Znów się zacznie dyskusja CMOS`owa :)

Edytowane przez _Spirit_
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tayson napisał:

Dla mnie to ewidentnie wady optyki. 

Pamiętaj, że skoro gwiazdki tak wyglądają, to tracisz detal na całym zdjęciu, a nie tylko na nich (gwiazdkach). 

 

Czy ktoś mógłby w końcu nabierać CMOSem jakieś 20h wodoru na obiekt i wtedy się zobaczy czy w tle nadal będzie szum. Podejmujesz wyzwanie? 

Niekoniecznie to są wady optyki. Na przykład ja mam takie kalafiorki w wyniku konstrukcji matrycy. Miałem to w ATIKu 9 teraz mam w 6, aczkolwiek mniej widoczne. Po prostu w każdym pikselu matrycy jest coś , co przesłania aktywne pole...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, _Spirit_ napisał:

Tomek - to jest surowy stack. Tylko DDP żadnego oszumiania i innych. Czy w/g Ciebie jest wystarczająco gładko? Niebo mazurskie 150 x 2min.

 

Ha_AA_stack scaled Scaled full.jpg

Znów się zacznie dyskusja CMOS`owa :)

Nie jest gładko. Obejrzyj prawy góry róg, tam gdzie nie ma mgławicy tylko teoretycznie czyste tło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Tayson napisał:

Dla mnie to ewidentnie wady optyki. 

Pamiętaj, że skoro gwiazdki tak wyglądają, to tracisz detal na całym zdjęciu, a nie tylko na nich (gwiazdkach). 

oczywiście optyka ma znaczenie ale, primo taki wynik jest niestety spowodowany obróbką, na surowym stacku najwięjksza gwiazda w mgławicy jest rozdzielona, są dwie, secundo naprawdę seeing był słaby, SGP dawał HFR na poziomie około 1.8-2

 

Cytat

Czy ktoś mógłby w końcu nabierać CMOSem jakieś 20h wodoru na obiekt i wtedy się zobaczy czy w tle nadal będzie szum. Podejmujesz wyzwanie? 

mogę podjąć, tylko nie wiem za bardzo po co. Tu masz 6 godzin ( i chce jeszcze dozbierać) na F4 przy aperturze 150mm w refraktorze. 20 godzin F4 to nie to samo co 20godzin w F8, to już naprawdę jest sporo materiału. 118 klatek po 200 sek.

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co się stało, fotka po obróbce w DSS ma mniejsza rozdzielczość nie poprzednie stacki i to sporo. Zorientowałem się porównując oda zdjęcia.

 

Edit - a w zasadzie to nie jednak - to poprzednie zdjęcie chyba jest upscaleowane, musiałem walnąć byka przy cropie, w nocy było i po kilku piwkach.. ale jak się nie zroientowałem..?

 

Edytowane przez kubaman
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.