Skocz do zawartości

East Veil w SHO


Tayson

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Piotr4d napisał:

Gratuluję fotki.

Łącznie ponad dwa dni (48,33h) naświetlania. Masz cierpliwości chłopie.

Zielony dodaje oryginalności, być może dzięki tak długiemu naświetlaniu udało Ci się zarejestrować bardzo słaby sygnał. 

Piotr, to paleta SHO :) o ile Tayson czegoś nie pokombinował to zielony powstaje z sygnału Ha a więc najmocniejszego w tym zestawie. Tam koloru zielonego nie ma, jest tworzony sztucznie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, wessel napisał:

Piotr, to paleta SHO :) o ile Tayson czegoś nie pokombinował to zielony powstaje z sygnału Ha a więc najmocniejszego w tym zestawie. Tam koloru zielonego nie ma, jest tworzony sztucznie ....

Zgadza się licencja poetica,  ale sam chyba przyznasz że sięgną głeboko i głównie, o ten aspekt mi chodziło.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki za pozytywne emocje. 

Motywuje mnie to do jeszcze ciezszej pracy. 

Teraz po kilku godzinach widzę parę małych niedociągnięć. Zapisane. Postaram się w przyszłości ich nie popelnic. 

 

 

Zastanawia mnie czy użycie filtra H-beta da podobny wynik co tlen czy wodór? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Tayson napisał:

Po dlugich przemyśleniach, dyskusji z kilkoma osobami o kolorkach (dzieki za pomoc) jak to wszystko ugryźć w głowie pojawiła sie ponizsza koncepcja.

Wzorowane na kolorkach @Jarzyna B. i @Adam_Jesion . Pozdrowionka dla Was. Oczywiscie sporo mi jeszcze do nich :)

 

Wszystko w bin1 i klatkach 20min

SII ~35szt

Ha ~70szt

OIII ~ 40szt

 

Nie usuwalem totalnie zielonego, poniewaz dla mnie zdjecie jakos traci urok.

07HST-small.thumb.jpg.e93dfb2bdc3fb72230ed931b2a670af3.jpg

 

edit.

Dodalem wersje z mniejsza iloscia zieleni.

Lepiej?

08HST.thumb.jpg.4e776f31fdf42d7a9f491f7d28159219.jpg

Powiem Ci panie Tayson, że fajne:)

Ze wszystkich Twoich  fotek jakie tutaj widziałem to robi na mnie największe wrażenie.

Gratuluje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje!

Zielony jest super, bo masz 3 kolory, a nie 2 jak większość osób uzyskuje. 3 kolory oznaczają, że zdjęcie wykorzystuje maksymalna ilość informacji, jakie da się pokazać.

Obiektywna ocena w niedzielę, jak wrócę do domu. 

 

Hbeta to praktycznie Ha tylko 3x słabsza. Na FA był niedawno wątek o kolorach wodoru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.