Skocz do zawartości

SVP EQ5 +


morfina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam do zaoferowania Montaż Skyview Pro który jest używany przeminie głównie do oglądania nieba i do tego celu świetnie się sprawdza. W skład zestawu wchodzi:

- Orion Montaż Skyview Pro Klasa EQ 5+

- Orion Napęd obu osi TrueTrack do SkyView Pro

- GoTo z guiding-iem w wykonaniu Leszka Jędrzejewskiego

 

Powodem sprzedaży jest dość mozolne działanie GoTo w wykonaniu Leszka Jędrzejewskiego (na starość człowiek traci cierpliwość) . Nie znam się na jakości prowadzenia, ale zrobiłem fotografię M31 z czasem ekspozycji 60 s i jak dla mnie jest ok, przy czym należy zaznaczyć, że ustawienie montażu było raczej szybkie niż dokładne (poniżej minuty). Zapewne mając większą wiedzę i trochę czasu zrobi się to lepiej. GoTo ma też opcję guidingu z której to nigdy nie skorzystałem pamiętam, że bardziej się to przydaje w fotografii. Stan montażu oceniam na b. dobry z wyjątkiem kilku zadrapań i rysek otarć nic mu nie dolega. Posiadam do niego komplet pudełek wraz z styropianami wszystko tak jak zostało kupione. Jedyna rzeczą nie fabryczną są dwa otwory gwintowane które służą do zamocowania lasera służącego mi do ustawiania montażu. Nie lubię się schylać, żeby to robić z lunetki biegunowej.

 

Cena za komplet to 1100 zł do negocjacji.

Preferuję odbiór osobisty w okolicach Wrocławia +- 50 km.

Pozdrawiam Bartosz

P9094223.jpg

P9094233.jpg

P9094235.jpg

P9094237.jpg

P9094239.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Hans zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.