Skocz do zawartości

11 Warsztaty Astrofotografii Praktycznej RODOS jesień 2018


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, kudi145 napisał:

Smacznego :P

Ale coś chyba poszło nie tak, IC342 OK, a tło jak ten bigos :D

R.

Panie Kolego drogi- cytując klasyka- poczytaj trochę o tej galaktyce a sam sobie wyjaśnisz dlaczego tam jest taki bigos w tym tle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   Niestety były bardzo niskie chmury niewidoczne w podczerwieni przez detektory meteo. Na satelicie był clear, a w realu gwiazd nie było widać. Dopiero przewiało po 1:00 ale niestety większość z nas "wymiękła" zrezygnowana. Na szczęście Zombi uratował honor grupy zostając samotnie na obserwacyjnym polu. Pogoda mu to wynagrodziła.

 

   Korzystając z okazji wielkie dzięki dla Szymka za gościnę i wspaniałą organizację i wielkie dzięki dla Kolegów za super zabawę i wspaniałe towarzystwo.

Do zobaczenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2018 o 18:56, Szymek_O napisał:

@Grzędziel patentuje nowy mechanizm kasowania luzów w DEC - gumka z majtek w akcji :)

BA00EEEF-FE31-4A81-BDEA-3FD4034B2C69.jpeg

Patent jak patent, nie takie rzeczy się w życiu widziało (z całym szacunkiem dla pomysłowości autora patentu)- np taką przeciwwagę do AZ3:

 

Swoją drogą co to za monster majty były, jak guma od nich tak na oko mogłaby posłużyć za linkę holowniczą do samochodu :O

Mnie zainteresował najbardziej budynek znajdujący się centralnie w tle - takiej architektury nie spotyka się już zbyt często.

 

PrzeWag.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o obserwtorium Szymka czy o naszą światynię dumania ? :)  Zapewniam Cię ze i jedno i drugie jest na wskroś nowoczesnym rozwiązaniem zawierajacym najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne np. montaż ASA DDM !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Grzędziel napisał:

Na szczęście Zombi uratował honor grupy zostając samotnie na obserwacyjnym polu. Pogoda mu to wynagrodziła.

Natomiast ja ratowałem honor zdalnie - zostawiłem na polu działający setup z czuwającym nad wszystkim SGP i się nie zawiodłem - 4h materiału wpadło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dziki napisał:

Z okolic? Jak z Lubaczowa to niemal za miedzą :D

 

Oto zaległa fota, od razu mówię że nie odjąłem biasów, darków ani flatów ;)

Od lewej: Misfor, Tayson, bujarek, Grzędziel, poldip, .zombi, szymek_o, ja.

Niestety zanim migawka kłapnęła z pola uciekł nam janowet.

IMG_5027_ALR_1600px.jpg

 

Tak właśnie mieszkam za miedzą :D

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.