Skocz do zawartości

(S) Głowica ALT-AZ (AZ5) Modyfikowana


Hamster

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam zmodyfikowaną głowicę ALT-AZ z mikroruchami. Brak jakichkolwiek luzów, które są tak charakterystyczne dla sklepowego modelu. Zwiększony udźwig, dała radę z moją 9kg rurą, lecz już trzeba było poczekać 1 sek. na wygaśnięcie drgań po ruchu. Dodatkowo dorobiony jest pier, lecz myślę, że stosować go można jedynie do lżejszych sprzętów 3-4 kg, bo zwiększy czas gaśnięcia drgań. Otwór w podstawie został przeze mnie powiększony aby można było głowicę posadzić na nogach od EQ5 (nogi serii EQ mają troszkę szerszy dzyndzelek niż oryginały do tego monta). Jedno z cięgien do mikroruchów (dłuższe) moim zdaniem jest do wymiany (takie dostałem), no chyba że ktoś ma pomysł jak je dostosować aby się nie ślizgało (chyba jest od innego sprzętu), ja używałem do mikroruchów dłuższego cięgna od innej mojej głowicy. Dwa nowe, to chyba koszt 29 zł.
Cena 450 PLN z przesyłką kurierem DHL

IMG_3798.JPG

IMG_3807.jpg

IMG_3800.JPG

IMG_3796.JPG

IMG_3795.JPG

IMG_3794.JPG

IMG_3803.JPG

IMG_3802.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla uściślenia dodam, że drgania powstawały tylko w AZ w ruchu, gdy montaż był bardzo obciążony (wina tarcia). Nie jest to wina sztywności montażu, tylko rozłożenia sił i nacisku. 9kg to trochę za dużo ale być może pomogłoby przesmarowanie powierzchni trących aby płynnie pracował w AZ i z takim obciążeniem. W pionie nawet z dużym obciążeniem wszystko pracuje płynnie. Ze sprzętami lżejszymi jak mak 127 czy refraktor 100mm efekt ten nie występuje i wszystko chodzi płynnie.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.