Jump to content
Sign in to follow this  
Lukasz83

NGC 891 w Andromedzie - sobowtór "Igły"

Recommended Posts

6 minut temu, Antoni napisał:

Ale ta kolorystyka gwiazd nie za bardzo.

Rzeczywiście.

Na szybko zdjąłem tą gryzącą magnetę. Powinno być kapkę lepiej.

Wiem, że gwiazdom daleko do ideału ale na razie nic lepszego nie mogłem poskładać z posiadanego materiału. Za jakiś czas przysiądę jeszcze raz i może uda się uzyskać lepszy efekt.

28 minut temu, _Spirit_ napisał:

Trochę kolor na gwiazdkach bym zblurował.

Spróbuję :)

1 godzinę temu, Lukasz83 napisał:

Luminancję zebrałem podczas ostatniego zlotu na Roztoczu (Kraina nad Tanwią) gdzie niebo było naprawdę dobre a seeing trafił się również niezły.

Niniejszym jesteś usprawiedliwiony z prawie całodziennego spania :D

• Haha 1

Ten maluch tuż pod dyskiem trochę z lewej strony to galaktyka w tle czy satelita?

Co do szczegółów technicznych zdjęcia się nie wypowiem, bo znam się na tym jak świnia na gwiazdach, ale sam kadr i skala obiektu zdecydowanie do mnie przemawiają :)

2 godziny temu, Astrobonq napisał:

Ten maluch tuż pod dyskiem trochę z lewej strony to galaktyka w tle czy satelita?

W sumie nie wiem, ktoś by musiał w jakiejś bazie sprawdzić bo u mnie w mapach się nie wyświetla :no:

Tak sobie popatrzyłem na świetną M31 @kennyego i stwierdziłem, że moja galaktyka i tło za bardzo leci w niebieski. Zatem poprawiłem :P Chyba jest lepiej.

Dodatkowo poszedłem na całość i podostrzyłem trochę detal bo było nieco zapasu ;)

1596419203_ngc891colcropv8.thumb.jpg.de2aa3c8c82b427716740375f0c408de.jpg

1361239617_ngc891colv8.thumb.jpg.e4495781432977998dde1bd2ed7c179d.jpg

• Like 6

Na gwiazdkach chyba trochę dalej za dużo magnety ale ruch w dobrym kierunku.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Our picks

• Zobaczyć powierzchnię Wenus.... - mapa promieniowania termicznego (sezon 2020)
      Zacznę od zdjęcia a potem będą technikalia, opisy zbierania materiału oraz informacje o obróbce
      6 maja faza Wenus zmalała poniżej 20% więc zaczął się najlepszy okres kiedy możemy podejmować próby rejestracji promieniowania termicznego powierzchni Wenus. Czas ten potrwa mnie więcej 17-18 maja kiedy to planeta będzie już zbyt blisko Słońca i kontrast zmaleje uniemożliwiając (lub utrudniając) rejestrację tego zjawiska.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 30 replies
    • Własny guider? Ależ to bardzo proste !
      "Guider? Ależ to bardzo proste". Co to jest guider to raczej większość z nas wie. Jak dobrać jego parametry do posiadanego setupu - uuuuu... tu już gorzej. Nie wdając się w rozważania naukowe chcę Wam dziś zaproponować prosty i świetnie działający guider dla setupów głównych o skali obrazu 1.5 arcsec/piksel i mniejszej, czyli od 1.5 do nieskończoności ( wiadomość dla Taysona).
        • Love
        • Like
      • 44 replies
    • Montaż "Wirus 2020"
      A właściwie montażyk. Ponieważ mam od niedawna drukarkę 3D zająłem się analizą projektu podlinkowanego przez Gayosa w temacie o wydrukach 3D.
        • Love
        • Like
      • 117 replies
    • Astropolis w czasie pandemii - informacje o reklamie
      Nie chcę w tym miejsc rozwodzić się na temat aktualnej sytuacji epidemicznej (słyszymy to wszędzie z dużą intensywnością) więc przejdę od razu do rzeczy. Wielu członkom naszej społeczności wirus skomplikuje życie w sferze ekonomicznej i ten post chciałbym dedykować dla nich (dla nas?).
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 17 replies
    • MGAB-V249 - nowy rodzaj gwiazd zmiennych!
      Gwiazdy zmienne można poszukiwać na dwa sposoby. Obserwujemy losowy fragment nieba w poszukiwaniu obiektów zmieniających swój blask lub korzystamy z archiwalnych danych pomiarowych wykonanych przez różne obserwatoria astronomiczne (np. ASAS-SN, ZTF).
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 11 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.