Skocz do zawartości

Jakby tak stworzyć nowy dział?


Tymoteusz312

Rekomendowane odpowiedzi

Czy nikt nie myślał o tym, aby stworzyć dział "Dziennik obserwacji" lub o podobnej nazwie, gdzie użytkownicy zakładali by wątki, aby przedstawiać swoje plany obserwacji z wyprzedzeniem i datą kiedy planują obserwację przeprowadzić, jej przebieg, przemyślenia, jak znajdują obiekty, może też zdjęcia i szkice? Taki dział byłby całkiem niezłą studnią wiedzy i doświadczenia. Coś jak dziennik treningowy, tylko w formie dla astroamatorów i tych bardziej doświadczonych :P. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie nadaje się do zakładania takich dzienników dział Obserwacje astronomiczne?

 

https://astropolis.pl/forum/3-obserwacje-astronomiczne/

 

Na spotkanie można się też umawiać na dziale Spotkania zloty i imprezy

 

https://astropolis.pl/forum/43-spotkania-zloty-i-imprezy/ 

 

Umyka mi wartość dodana którą wniósł by nowy dział.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie mówiąc plany miałem na myśli np. godzinową rozpiskę, kiedy jaki obiekt ktoś planuje oglądać danej nocy, np. 
21:00-21:20 - Księżyc
21:25-21:35 - Saturn

01:00-01:20 - M31
Itp, itd.
Następnie dzieli się osobistymi przemyśleniami, ewentualnie może dodać zdjęcie, jeśli robił, lub szkic (po obserwacjach). Chodzi o jeden zwarty dział, przeznaczony ku jednemu celu. Nie wydaję mi się, aby dział Obserwacje Astronomiczne był wygodny do tego, bo jest zbyt duża rozbieżność tematów. Przykładowy sposób prowadzenia dziennika:
Dziennik obserwacji astronomicznych Tymoteusza

Planuję obserwację (miejsce) (data)
Moje przemyślenia i obawy to...
Mniej więcej tak prezentuje się mój plan:
xx:xx-xx:xx - [obiekt]

...

...

...

Już nie mogę się doczekać polowania na (xxx)!!
 

Po powrocie z obserwacji:
Jestem zadowolony (lub nie), złapałem to co chciałem (lub nie), nabrałem takiego doświadczenia, myślałem o tym, aby (...).

Oto co udało mi się sfotografować i takie zrobiłem szkice:

(...)
Następną obserwację planuję (data) i w (miejsce). 

 

To jest prosty schemat, zawsze takie dzienniki można prowadzić w sposób barwny i bardziej emocjonalny, nie trzymający się schematu. (Ale takowy jest bardzo pomocny i klarowny)

Edytowane przez Tymoteusz312
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.