Skocz do zawartości

Zbiórka: Obserwatorium do poszukiwania nowych planet pozasłonecznych


LibMar

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Astrozapaleńcy, widać już prawie dom z tylu fajnych cegieł i cegiełek, jest już tylko (niecałe) 9% do osiągnięcia pięknego planu minimum:help: !!! A co może być ponadto, tego na razie nie wiemy. Pochmurny wieczór, za to pięknie się obserwuje, jak wspólny cel buduje, hej!:astronomer2:

 

Edytowane przez PiotrTheUniverse
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

    Szkoda że takich talentów nie zauważają nasze Uniwersytety czy instytucję naukowe. Przy takich osiągnieciach to nie LibMar powinien szukać stypendium czy innej pomocy finansowej ale stypendium powinno szukać jego. Jest przecież na 100 procent pewne że pieniądze zostaną wykorzystane we właściwy sposób.

No to dobijmy do planowanego minimum. I lecimy dalej mam nadzieje.

Pozdrawiam Zbyszek

  • Lubię 5
  • Dziękuję 2
  • Kocham 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiliście mi niesamowity prezent urodzinowy, a właściwe zaczynają się już za pół godziny (z czasem pisania tego postu nawet mniej)! @Paetherdobija się na Messengera z aktualną kwotą i nie wierzę własnym oczom :) Nie spodziewałbym się takiego efektu kilka dni temu!!! Trzeba było ustawić czas do końca września, a nie października. Z tego co pamiętam, to zmienić się nie da po przekroczeniu jakiejś tam kwoty, więc pozostanie czynne jeszcze przez miesiąc :)

 

Kwota 5 tysięcy została przekroczona i dlatego portal zrzutka.pl potrzebuje teraz potwierdzenia autentyczności, czym zajmę się w piątek (jutro zajęty urodzinami :)) ). Pewnie jakiś skan dokumentów, ale doczytam w regulaminie.

 

Będę Was informował na bieżąco o dalszym przebiegu prac! Nie ma co czekać, więc za kilka dni montaż powinien być w drodze ❤ Z pozostałymi elementami zaczekajmy, aż sytuacja z budżetem będzie klarowna i przygotuje się właściwą listę :)

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LibMar napisał:

Zrobiliście mi niesamowity prezent urodzinowy, a właściwe zaczynają się już za pół godziny (z czasem pisania tego postu nawet mniej)! @Paetherdobija się na Messengera z aktualną kwotą i nie wierzę własnym oczom :) Nie spodziewałbym się takiego efektu kilka dni temu!!! Trzeba było ustawić czas do końca września, a nie października. Z tego co pamiętam, to zmienić się nie da po przekroczeniu jakiejś tam kwoty, więc pozostanie czynne jeszcze przez miesiąc :)

 

Kwota 5 tysięcy została przekroczona i dlatego portal zrzutka.pl potrzebuje teraz potwierdzenia autentyczności, czym zajmę się w piątek (jutro zajęty urodzinami :)) ). Pewnie jakiś skan dokumentów, ale doczytam w regulaminie.

 

Będę Was informował na bieżąco o dalszym przebiegu prac! Nie ma co czekać, więc za kilka dni montaż powinien być w drodze ❤ Z pozostałymi elementami zaczekajmy, aż sytuacja z budżetem będzie klarowna i przygotuje się właściwą listę :)

Hepi berfsdej :) Następnym razem musisz ustawić, żeby kurier ze sprzętem Ci na urodziny do chaty wjechał :)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, zbyszekzz napisał:

"[...]    Szkoda że takich talentów nie zauważają nasze Uniwersytety czy instytucję naukowe. Przy takich osiągnieciach to nie LibMar powinien szukać stypendium czy innej pomocy finansowej ale stypendium powinno szukać jego.[...]"

Zbyszek, uczelnie czasami nie tylko nie zauważają, ale też potrafią podłożyć nogę i to nieźle. Oczywiście nie wszystkie. Wiadomo, jest sporo dobrych osób, które chętnie pomagają. Ale kiedy ja studiowałam i pewien życzliwy starszy profesor udostępnił mi miejsce w laboratorium badawczym, abym po zajęciach mogła tam prowadzić swoje badania, części naukowców bardzo się nie spodobało, że jakiś gówniarz im się tam "szwęda". Mój sprzęt (bardzo skromny, zrobiony własnoręcznie z jakichś resztek) któregoś dnia wylądował z hukiem na podłodze, a ja usłysząłam "zbieraj stąd te swoje śmieci". Ale może to ja miałam takiego pecha z uczelnią i to był odosobniony przypadek.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Bellatrix napisał:

Zbyszek, uczelnie czasami nie tylko nie zauważają, ale też potrafią podłożyć nogę i to nieźle. Oczywiście nie wszystkie. Wiadomo, jest sporo dobrych osób, które chętnie pomagają. Ale kiedy ja studiowałam i pewien życzliwy starszy profesor udostępnił mi miejsce w laboratorium badawczym, abym po zajęciach mogła tam prowadzić swoje badania, części naukowców bardzo się nie spodobało, że jakiś gówniarz im się tam "szwęda". Mój sprzęt (bardzo skromny, zrobiony własnoręcznie z jakichś resztek) któregoś dnia wylądował z hukiem na podłodze, a ja usłysząłam "zbieraj stąd te swoje śmieci". Ale może to ja miałam takiego pecha z uczelnią i to był odosobniony przypadek.  

Oczywiście, zdarzają się takie przypadki. Dlatego apeluję, wybierajcie mało popularne kierunki. Kiedy studentów na roku jest 10, a nie 200 to zupełnie inaczej pracownicy do nich podchodzą. Ba, czasem sami ich angażują w różne ciekawe projekty. Wtedy nie jest się jednym z numerków, które przyjdą i odejdą bez szczególnego odzewu. Wtedy każdy pracownik zna takiego studenta z nazwiska, wie czym się interesuje i czym zajmuje. Na prawdę jest zupełnie inaczej. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Pav1007 said:

Jak tak dalej pójdzie to zamiast HEQ5 to ASĘ kupisz :-D

Oby!!!
Prezent urodzinowy już prawie masz, to jeszcze dołączę życzenia: zdrowia i radości ze sprzętu, odkrywania i potwierdzania kolejnych egzoplanet.
Spełnienia marzeń Ci nie życzę, bo bez tego się realizują :D

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.09.2018 o 00:40, LibMar napisał:

Masz w 100% rację. Jeszcze nie publikowałem żadnej listy, choć montaż jest tym pierwszym elementem. Jeden z forowiczów zaproponował sprzedaż świeżo modyfikowanego NEQ6, co jest znacznie rozsądniejszym pomysłem niż nowy HEQ5, który tak czy siak wymagałby kiedyś upgrade (no i mniejszy). Kiedyś, na dwa miesiące miałem pożyczony NEQ6 od PTMA Białystok, na który wieszałem także 203/800 (z powodu problemów kolimacyjnych przeszedłem na teleobiektyw). Ale pamiętam dobrze, że obraz w ogóle nie drgnął po szturchnięciu.

 

NEQ6 używane, ale każdy wie jak istotna jest modyfikacja i jakie płyną korzyści

Sorry że się wtryniam ale widziałem u nas na giełdzie NEQ6 z goto, itp. Pomyśl. :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasze wsparcie jest niesamowite! @Darek_B montaż NEQ6 na razie oczekuje na realizację z innego źródła, a jeśli dojdzie już do finalizacji, poinformuję :)

 

Tymczasem jest już pierwszy potrzebny zakup, z działu akcesoriów. Ostatnie kilka nocy było znacznie problematyczne z powodu braku miejsca na zapis - obecny dysk zewnętrzny 3TB już nie ma miejsca, choć coś jeszcze da się tam wykasować (jest trochę obserwacji w dwóch kopiach, a więc jedno z nich można usunąć). Ale nie za dużo, zresztą ASI1600 będzie generowała jeszcze bardziej pojemne klatki. Oraz to, że laptop z dyskiem SSD sam nie ma dużo miejsca (max 150-170 GB na noc), więc nie mam drugiej zapasowej kopii najważniejszych plików. Zdecydowałem się więc na zakup drugiego dysku, gdzie pamięć jest bardziej istotna niż prędkość - Seagate 6TB. Człowiek wraca do archiwalnych obserwacji wielokrotnie, dlatego wyczyszczenie 500GB na długo nie rozwiąże sprawy. CMOSy i metody krótszych czasów są dość wymagające. Nie chciałbym usuwać coś, co kiedyś może okazać się przydatne. Na przykład, chciałbym na nowo zająć się obróbką tranzytu K2-34 b sprzed 18 miesięcy (nowymi metodami), a okazało się, że klatek już nie mam, bo kiedyś nie miałem miejsca na kolejną noc obserwacyjną.

 

Wystawiłem też obecną kamerę na sprzedaż, bo bez jej sprzedaży i tak by nie starczyło nawet z obecną nadwyżką. Wyjdzie chyba na styk, ale jeszcze bez docelowej kamery guidującej, która mogłaby pełnić także rolę drugiego zestawu. Kolejne akcesoria z szafy - będą do wzięcia w kolejnych dniach :)

 

Ile danych tutaj się zmieści? Mam nadzieję, że wystarczy na 2 lata...

20181005_190432.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.