Jump to content
Jarzyna B.

Irys z Lastova

Recommended Posts

Podleciałeś dość blisko obiektu aby uzyskać takie zbliżenie ;)

Mocne. Świetnie się ogląda.

• Thanks 1

Jak na Twoim monitorze to wygląda bo mój jest bezwzględny dla szumu. Musiałem wykonać resize zdjęcia z 2700 pikseli na 2000.

Niestety mgła zabiła sygnał i dość szybko wszystko "zdycha" więc nie udało mi się zachować oryginalnego rozmiaru.

W Lastovie FWHM łapałem na poziomie 2,5 - 3 natomiast pod domem bez problemu osiągam 1.7 - 1-8 tak więc wiadomo o co chodzi.

Jest szum ale jest ok ;) Też mam dość wymagającą matrycę od jakiegoś czasu.

Jestem przekonany że będzie trzeba to sobie z nim poradzisz. . Nie do końca jestem zwolennikiem przesadnego wygładzania - chodź sam rożnie postępuje.

Edited by MaPa
  • Like 1

Irys jaki jest każdy widzi. Fota referencyjna na której wzorować się będą następne pokolenia astrofotografów :)

P.S. Muszę zająć się w końcu tą plątaniną kabli bo wstyd potem na zdjęciach :laughing1:

I chciałbym zdementować ewentualne domysły: wbrew temu co widać na zdjęciu Bogdan nie podbił mi oka :sleepy:

• Like 1

W tak pięknych okolicznościach przyrody :) Referencyjna fotka jak powiedział Krzysztof.

• Like 1

10 minut temu, Krzychoo226 napisał:

Irys jaki jest każdy widzi. Fota referencyjna na której wzorować się będą następne pokolenia astrofotografów :)

P.S. Muszę zająć się w końcu tą plątaniną kabli bo wstyd potem na zdjęciach :laughing1:

I chciałbym zdementować ewentualne domysły: wbrew temu co widać na zdjęciu Bogdan nie podbił mi oka :sleepy:

Dzięki Krzysiek! Jak widać artefakty wychodzą pod oczami a nie na zdjęciach astro :-)

Boguś, genialne!

Ale Wam zazdroszczę tego wypadu do Chorwacji.

A co do Irysa to widziałem sporo niezłych zdjęć w szerszym polu i sam się namierzam  na ten obiekt z krótkiej ogniskowej. Tymczasem pokazałeś jak fajnie to wygląda w dużej skali. Faktycznie walnąłeś fotę referencyjną!

• Thanks 1

46 minut temu, Grzędziel napisał:

Boguś, genialne!

Ale Wam zazdroszczę tego wypadu do Chorwacji.

A co do Irysa to widziałem sporo niezłych zdjęć w szerszym polu i sam się namierzam  na ten obiekt z krótkiej ogniskowej. Tymczasem pokazałeś jak fajnie to wygląda w dużej skali. Faktycznie walnąłeś fotę referencyjną!

Do pełni szczęścia trzeba by było odpowiedniego fwhmu i przejrzystości. Irys to obiekt w którym nie wiele można wyostrzyć. Wewnętrzne i przyległe mgławice muszą wyjść perfekcyjnie na wstępie. Tego mi akurat brakło natomiast niewątpliwą zaletą okazał się na pewno bardzo ciemny zakątek świata i to uratowało sytuację :-)

Wspaniale wyszło, czuć to ciemne niebo . Jesteś mistrzem koloru  :notworthy:

3 godziny temu, Jarzyna B. napisał:

Jak na Twoim monitorze to wygląda bo mój jest bezwzględny dla szumu. Musiałem wykonać resize zdjęcia z 2700 pikseli na 2000.

Niestety mgła zabiła sygnał i dość szybko wszystko "zdycha" więc nie udało mi się zachować oryginalnego rozmiaru.

Bardzo się cieszę , że to napisałeś.

Bo to kolejny mały dodatek do dyskusji o matrycach kamer astro, a właściwie  informacja dla tych , co to uważają, że wszystkie problemy znikają po zapięciu CCDka do setupu :)

• Thanks 1

1 godzinę temu, Duser napisał:

Wspaniale wyszło, czuć to ciemne niebo . Jesteś mistrzem koloru  :notworthy:

Bardzo się cieszę , że to napisałeś.

Bo to kolejny mały dodatek do dyskusji o matrycach kamer astro, a właściwie  informacja dla tych , co to uważają, że wszystkie problemy znikają po zapięciu CCDka do setupu :)

Moja CCD też nie jest demonem sprawności mały piksel przy studni zaledwie 18 000e- też trzeba się napracować.

Dla porównania 16803 pewnie wystarczyło by 12-15 ekspozycji i po sprawie ale skali z TECkiem takiej bym nie osiągnął. Trzeba by zapiąć do niej dużo większe wiaderko :-)