Skocz do zawartości

[ Giełda ] Nagler 31 oraz Ethos 13


DomeSky

Rekomendowane odpowiedzi

Nagler 31 oraz Ethos 13


Muszę się pożegnać z moimi perełkami. Okulary zakupione kilka lat temu w Astro....ku.
Wykorzystywałem je w teleskopie Meade LightBridge 12" (305mm), kratownicowym na montażu Dobsona (wersja Deluxe).
Właściwie patrzyłem najczęściej przez nie:
- Nagler 31 (w moim teleskopie dawał powiększenie około 50 razy) - spędzał 80% czasu obserwacyjnego w wyciągu,
służył mi do przeglądu nieba (można się było w nim rozglądać po całym polu widzenia, które ciężko było objąć wzrokiem,
bezkresna przestrzeń wszechświata), do podziwiania mgławic i gromad otwartych gwiazd...
Niezwykle ważne było dla mnie to, że bardzo dobrze korygował wady wzroku.
- Ethos 13 (w moim teleskopie dawał powiększenie około 120 razy) - spędzał 18% czasu obserwacyjnego w wyciągu
(pozostały czas 2% krótkoogniskowy lantan 5mm - ze względu na pogodę w Polsce, wykorzystywany kilkanaście razy w roku).
Ethos dawał wspaniałe obrazy Księżyca, Słońca, galaktyk, gromad kulistych gwiazd. Kto patrzył prze Ethosy, to wie, o czym mówię
(Chichotki mieściły się idealnie w polu widzenia...).
Stan okularów bardzo dobry. Optyka idealna. Preferuję odbiór osobisty. Możliwa wysyłka + koszty przesyłki.

1. Okular Tele Vue Nagler 31 mm (typ 5 - 6 soczewkowy) - cena 2650 zł
• 82° perfekcyjnie skorygowane pole widzenia
• obraz o bardzo dobrym kontraście i wyraźnie widocznym braku chromatyzmu
• praktycznie całkowicie skorygowany astygmatyzm
• w skład zestawu wchodzi: okular z oryginalnymi dekielkami oraz oryginalne pudełko.

2. Okular Tele Vue Ethos 13 mm - cena 2650 zł
• 100° perfekcyjnie skorygowane pola widzenia
• w skład zestawu wchodzi: okular z oryginalnymi dekielkami oraz oryginalne pudełko.
 
Ogłoszenie umieściłem też na sąsiednim forum astroma....pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Hans zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.