Skocz do zawartości

baardzo duży Saturn


sumas

Rekomendowane odpowiedzi

Poza odłączeniem Huygens'a nasa&esa uraczyła nas jeszcze jednym świątecznym prezentem :),mianowicie tym:

 

http://antwrp.gsfc.nasa.gov/apod/image/041...rCassini_5m.jpg

 

 

 

a "zdjątko" zrobione tym: http://ciclops.lpl.arizona.edu/iss/iss.php

 

chyba mamy nowy wzorzec planetarnego piękna :)

 

pozdrowienia

saturn_malmerCassini_pre10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że można wydrukować plakacik 70 x 28 cm  :D

eee myslalem ze da z tego wieksze :|

Bezstratne foto (tzn odpowiadające rozdzielczości wydruku na drukarce atramentowej - 300 dpi.

Nie ma problemu ze zrobieniem 2x albo 3x większego. Duże plakaty ogląda się z większej odległości więc spadek prawdziwej rozdzielczości obrazu nie jest widoczny z odległości normalnego oglądania. Spójrzecie z bliska na plakaty filmowe - mają olbrzymi raster a wyglądają na ostre!

:salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW Piękne foto ja sobie z niego chyba zrobie plakacik  :salu:  ( na 99 % ) Może byśmy zrobili kilka naraz może będzie taniej  :mrgreen:  Są jacyś chętni   :?:  Ile może takie foto kosztować  :?:

Chcesz zamawiać foto? Ja chyba sobie wydrukuję atramentem! Co prawda zużyję 1/3 kałamarza ale mam napełniany więc to nie wyjdzie zbyt drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ha super ja się popytam ile takie foto by kosztowało , a jak się okaże ze fortune to sobie też drukne  :|  A jaką masz zamiar drukarką  to drukować atramentówką czy jaką ....  :?:   :wink:

Drukarką atramentową HP DeskJet 970 CXi :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

A większość dobrych sterowników drukarek pozwala na drukowanie bannerów do 100 cali długości (2,54m) jak napisy na szarfach czy girlandy ozdobne, widziałem już takie wydruki w epoce igłówek :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój sterownik do XP jakoś dziwnie nie chce bannerów drukować, ale to nie problem.

Nie lubię drukować "sterownikowych" plakatów 3x3 albo 4x4 bo nie ma możliwości powtórzyć jednej ze stron składowych, a również automatycznego centrowania nie da się wyłączyć.

Ręcznie w PSP rozciąłem sobie panoramkę na cztery obrazki i wydrukowałem na ślicznych czterech karteczkach A4, 1:1, bez skalowania, papier do atramentówek półkarton.

Jest spoko! :mrgreen:

 

Teraz sobie troszeczkę przeedytuję, dodam napisy i machnę z FotoRet III na foto-papierze HP. W następnym ruchu zrobię kalendarz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.