Skocz do zawartości

Sprzedam refraktor TS Individual ED 102/714 z wyciągeim GSO.


kjacek

Rekomendowane odpowiedzi

To fajny, lekki i zadbany EDek, waży niecałe 4 kg. Mój ulubiony refraktor wyjazdowy.
W skład zestawu wchodzi refraktor z obejmami i dovetailem w standardzie Vixena, walizką aluminiową od EDka SW oraz przedłużką.


Ta tuba ma wymieniony wyciąg na GSO. Oryginalny wyciąg nie ostrzył z nasadką bino bez barlowa. A z wyciągiem GSO ostrzy. Aby wyciąg ostrzył w tym teleskopie potrzebna jest przedłużka.
Do teleskopu dodaję odpowiednią przedłużkę.

 

Miałem dwa różne egzemplarze tego teleskopu. Nie w tym samym czasie. Po prostu pierwszą tubę sprzedałem bo potrzebne były pieniądze na coś innego, później bardzo tego żałowałem. 
Później kupiłem inny egzemplarz tego sprzętu. Tą drugą tubę kupiłem po testowaniu kilku innych teleskopów. Miałem kilka EDków i kilka achromatów. 
Żaden z nich nie spełnił moich oczekiwań oczekiwań. Albo był za ciężki (achromaty), albo zbierał za mało światła ze względu na wielkość soczewki i obrazy były nie takie jakbym chciał. 

Te tuby pojawiają się na giełdzie rzadko, więc gdy taka tuba się pojawiła, natychmiast ją kupiłem. 

 

To nie jest jakieś super szkło. Jest znacznie lepszy od ED 80 i pewnie trochę słabszy pod względem aberracji od ED 100.
Jowisz ma lekką aberację. Ale ja używałem go głównie do DSów w szerszym polu. Tu się sprawdza. 

 

Tuba jest lekka a to dla mnie najważniejsze. Obecnie wybrałem dla siebie jeszcze inny sprzęt.

 

Ostatnio testowałem tego EDka i TS ED APO 100/600 na Fpl53. Obraz był trochę lepszy w APO ale wielkich różnic nie było. A jeden z kolegów stwierdził nawet, że obrazy dawane przez EDKa są lepsze w odbiorze. Ale moim zdaniem to była sprawa Źrenicy Wyjściowej ;-).

Recenzja https://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/6653-ts-individual-ed-102714-kilka-zdań-po-kilku-nocach/

 

To jest bardzo dobry refraktor. Bardzo dobrze skolimowany. Jedynym powodem dla którego go sprzedaję jest to, że kupiłem krótszy doublet APO, do szerokich pól. 
Ten kto go kupi tego EDka nie będzie żałować, jestem tego pewien.

 

1980zł za refraktor. 
170zł za walizkę. 

Lub 2050zł za komplet. 

 

Walizka będzie dostępna po sprzedaży teleskopu.
 

01.jpg

02.jpg

03.jpg

04.jpg

05.jpg

06.jpg

07.jpg

08.jpg

09.jpg

10.jpg

11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kjacek zmienił(a) tytuł na Sprzedam refraktor TS Individual ED 102/714 z wyciągeim GSO.
  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.