Skocz do zawartości

Ze śruby na gwint w wyciągu okularowym


LibMar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przy ostatnich testach z korektorem komy i 8" f/4 okazało się, że mam spore ugięcia w wyciągu. To dlatego, że idealnych dwóch cali nie ma (jest mała przestrzeń), a więc jakiekolwiek kręcenie śrubą powoduje, że korektor z kołem i kamerą zaczynają przesuwać się w bok. Teoretycznie rozwiązaniem jest kartka papieru, jednak wyczuwam przy tym spore problemy przy wielokrotnym użytkowaniu (a tam wypadnie, a przesunie, i tak dalej). Zamiast tego, chciałbym zmienić to na gwint. Jakie sposoby wykorzystujecie? Czy trzeba przerabiać/wymienić cały wyciąg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, komprez napisał:

Ja też mam 8 cali i korektor komy Marka 3 ... ale pasuje mi jak ulał i wisi na tym wszystkim Canon ... nie zauważyłem problemów ... co to masz za tube i wyciąg ?

GSO 8" f/4 oraz wyciąg Crayford z mikro 1:10. Koło i kamera ważą trochę, do 1kg. Podpięcie samego koła z kamerą bez korektora też powoduje delikatne przesunięcie od środka (jest w 1/3 od brzegu), ale z korektorem komy to masakra i wypada poza kadrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2018 o 13:27, MateuszW napisał:

Najpopularniejsze rozwiązanie to nagwintowanie wyciągu w AK i przykrecanie korektora odpowiednią złączką. 

Dokładnie ... nie ma to jak sztywne połaczenie ... ale i tak się dziwie że Ci się to rusza ...  masz tam clapping ringa ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu ‎06‎.‎10‎.‎2018 o 13:27, MateuszW napisał:

Najpopularniejsze rozwiązanie to nagwintowanie wyciągu w AK i przykrecanie korektora odpowiednią złączką. 

Podbijam ten wątek, bowiem dotarłem do etapu, kiedy będę musiał dokonać tej modyfikacji. Jak wygląda sytuacja z ostrzeniem? Czy po maksymalnym wsunięciu w wyciąg, powinno być ok?

 

Obecnie wygląda to tak, są dwa zestawy (na zmianę w zależności od potrzeby).

ASI1600MM-c + dwie szuflady (dyfuzer 2" + filtr żółty 2" lub reduktor 0.5x 2") + korektor komy MPCC Mark III [fotometria tranzytowa]

ASI1600MM-c + koło elektryczne 5x1.25" + korektor komy [fotometria w BVRI]

 

I oczywiście pomiędzy korektorem komy a szufladą/kołem jakaś złączka, która pozwoli na uzyskanie odpowiedniej odległości od matrycy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.