Skocz do zawartości

Mazowiecka Grupa Obserwacyjna (Warszawa i okolice) - spotkania


wimmer

Rekomendowane odpowiedzi

https://polbut.com.pl/pl/p/Demar-YETTI-CLASSIC-A-buty-mysliwskie-sniegowce-70C-welna/587

Chyba Janko kiedyś takie opiniował jako odpowiednie do stania na mrozie.

Nie wiem jak wytrzymaliście tyle czasu na tym mrozie, mnie dziś rano na balkonie przegwizdało po 30 minutach :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, MaciekC6N napisał:

Uderzam dzisiaj do Starych Lipek pod Stoczkiem. Sprawdzona miejscówka. Jakby ktoś miał ochotę to zapraszam. Będę na miejscu ok. 20:30-21:00. Odczuwalna temperatura ma być w okolicach -15C!

Wczoraj w Mostówce było chyba niemal identycznie... Ja w każdym bądź razie odpadam.

Bardziej koncentrowałem się na tym, że jest mi zimno niż na obserwacjach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wiatr w Mostówce zanikł, więc mimo ochłodzenia o 2 stopnie było całkiem w miarę. Ale nie wiem, czy kometa Wirtanen będzie widoczna na zdjęciu - za bardzo już weszła w łunę od południowego zachodu. Ciekawe, czy doszło do sesji pod Stoczkiem?

Edytowane przez PiotrTheUniverse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SQM 21.28 to najlepszy wynik jaki tam odnotowałem ale w pamięci mam lepszy widok kompleksu M42 i M43 z tej miejscówki. Do Mostówki porównać nie mogę, bo nigdy tam nie byłem. Niebo pod Nowo Lipkami jest w każdym razie zauważalnie lepsze niż u mnie na działce pod Brokiem.

Edit: Przejrzałem dzienniki obserwacyjne i wczorajszy SQM nie był wcale najwyższym jaki zmierzyłem w tym miejscu - to by tłumaczyło dlaczego widok M42 z października zeszłego roku był lepszy.

Co do samej miejscówki - ma tę zaletę, że leży na najwyższym 'wzniesieniu' w okolicy, więc mgły niestraszne, choć wilgoć i tu niekiedy przeszkadza. Jest trochę drzew w okolicy ale w kierunku południowym ich brak. Tyle tylko, że łuna (chyba) od Węgrowa nieco przeszkadza.

Edytowane przez MaciekC6N
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mostówka to świetne miejsce dla osób z Warszawy - ale jak ktoś mieszka już dalej od stolicy - nie opłaca mu się tam jeździć. Prezentuję poglądowe zdjęcia Emilii na temat tamtejszego nieba. Na tym bardziej "łuniastym" (południowy zachód) zaznaczyłem miejsce przebywania komety Wirtanen - na zdj. jest praktycznie nieiwdoczna, lub zlała się z gwiazdką 6 magnitudo, na którą to nałożyła się koma. 

zez.jpg

DSC04366_res.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.