Skocz do zawartości

Mazowiecka Grupa Obserwacyjna (Warszawa i okolice) - spotkania


wimmer

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, PiotrTheUniverse napisał:

A ja czekam na... prognozę na dzisiejszą noc po 3:00, jeśli okaże się ok, to wybieram się pod niebo nadające się do wyzerkania Mgławicy Płomień, może to być już  wioska za Tarczynem. Powód: mam 4 hardkory do złapania Panna/Kruk, oraz ew. Acrab'a o poranku.

Jeśli się namyślę, to może spotkalibyśmy się razem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Sebo_b napisał:

 na poludnie, np okolice Góry Kalwarii. 

Nie zdążyłem przeczytać, pojechalim z Astrobonq bliziutko, ale na wschód, gdzie od 22 pogoda utrzymywała się conajmniej do 2, no i wreszcie SUCHO. Długa sesyjka się nawet zrobiła. A byłeś na tym południu? Jak warunki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, PiotrTheUniverse said:

No to jak kończysz tak późno zazwyczaj, musimy skoczyc niebawem na spokojnie gdzies dalej na drugą cz. Nocy czyli wiosenne obiekty bez Księzyca. Moze we wtorek cos sie przejasni

Jak na razie pogoda na wtorek jest zapowiadana dobra. Jeśli tak będzie to od ok 22:00 do 1-2 w nocy piszę się na wypad.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie wiadomo, chociaż wstępna prognoza zakłada lepszą północ. Gdyby miało być super - to rozważam jazdę aż w okolice czerwonej kropki, z noclegiem. Niebo super ciemne. Gdyby jednak nie zapowiadało się za dobrze, to tradycyjnie Mostówka lub w sprzyjających okolicznościach pogodowych - Twoje miejsca w pobliżu Warki, ew. Dobre czy Stoczek. Bylem w warsztacie i teraz mogę jechać dalej.

chorz.jpg

Edytowane przez PiotrTheUniverse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę trochę lepiej w okolicy Zegrze-Radzymin. No i bliżej - a niebo zaświetlone przez Księżyc tak czy owak. Zobaczymy, jak pod wieczór będą rokowania - dla jakich okolic. Warszawa raczej pod chmurami. Muszę znaleźć jakieś miesce dla koniunkcji planet i wyjechać tam max 19.30. Więc możemy coś po koniunkcji normalnego jeszcze poczesać, oraz nienormalnie - Księżyc.

 

Edytowane przez PiotrTheUniverse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Sebo_b napisał:

To nawet blisko, ale masz rację - nie ma co się sztucznym LP przejmować przy Łysym. 

 

Czy ktoś chce się wybrać? Miejsce w samochodzie też się znajdzie jeśli trzeba. 

Pracuję gdzieś do 22.30. Gdybym się zmobilizował, by wpaść na chwilę, dam znać, choć szczerze, wolę siły zachować na jutro/pojutrze... poluję na poranne zbliżenie Wenus i Saturna, jutro przed świtem to już  1,5 stopnia, pojutrze stopień (ale wtedy mniejsza szansa na pogodę - choć jutro też sprawa problematyczna).  

Edytowane przez PiotrTheUniverse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, PiotrTheUniverse napisał:

Poluję na poranne zbliżenie Wenus i Saturna, jutro przed świtem to już  1,5 stopnia, pojutrze stopień (ale wtedy mniejsza szansa na pogodę - choć jutro też sprawa problematyczna).  

Jakbyś jechał jutro to się odzywaj. O której planujesz ruszać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Astrobonq napisał:

Jakbyś jechał jutro to się odzywaj. O której planujesz ruszać?

Trzeba by rozejrzeć się o 4 i krótko potem wyruszyć w te tany. Może trochę później - jeśli gdzieś blisko wystarczy. Albo wcześniej i dalej - wtedy po 5 szansa na pół godziny DS xd W moim szacunku daję 30% w powdzenie miejskiej, a 2% - zamiejskiej misji. Szacunek ten uwzględnia wątpliwą aurę, oraz wątpliwą pobudkę. Jak coś to jednak napiszę.

 

Edytowane przez PiotrTheUniverse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2019 o 22:32, Sebo_b napisał:

Będzie 2-5 st Celsjusza, więc polne drogi chyba odpadają (ja w błocie nie chcę się taplać). Pisaliście kiedyś o utwardzonym miejscu - gdzie to było? Najlepiej z widokiem w kierunku SE/NE (przeciwnie do łysego).

Byłem wczoraj z kumplem w Mostówce. Sucho, wszystko przejezdne. Jednak mimo dobrej prognozy seeing był słaby. Chyba za duża wilgotność bo na nocnym niebie nawet wysoko przelatujace samoloty zostawiały ślady jak spadające meteory.

Dodatkowo księżyc... ale że to był wyjazd zapoznawczy z astronomią, to i tak udany.

 

Na deser ciekawostka: patrol policji zajrzał na pole i sprawdził dokumenty. Sprzęt był już w bagażniku, odpytali co było widać i się pożegnali. Wcześniej słyszałem strzał odległy o kilka km.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pavlito napisał:

Na deser ciekawostka: patrol policji zajrzał na pole i sprawdził dokumenty. Sprzęt był już w bagażniku, odpytali co było widać i się pożegnali. Wcześniej słyszałem strzał odległy o kilka km.

Tyle razy tam byłem, albo ktoś z forum... Dopiero pierwszy taki przypadek, że jakieś inne towarzystwo pojawia się na łące:pistols: Ale może to i lepiej, że zwiadują okolicę.

 

Niestety, tam w pobliżu jest Bug i generalnie wilgoć czy mgła bywają dokuczliwe.

 

A u mnie sesja też fajna, za Tarczynem lepsze południe. Chociaż Wenus i Saturn nie mieściły mi się w polu widzenia teleskopu - najważniejsze te 20-25 minut  przed świtem, bez Księżyca i odhaczenie paru DS'ów.:laughbounce2: 

 

Pierwszy w życiu kwazar (3C273)  z dużym prawdopodobieństwem zlokalizowałem wśród innych, słabych kropek - jeszcze potwierdzę na wiosnę. No i fajnie, że w polu widzenia z M13 widać jedną galaktykę - tylko wcześniej na to nie wpadłem. Gwiazda podwójna Acrab to jednak gwiazda absolutna tejże krótkiej sesji - warto popatrzeć na ten oryginalny kolorami i separacją układzik, o ile jest już tak wysoko (19 stopni nad horyzontem), jak teraz nad ranem.

 

A no i jeszcze Jowisz - pierwszy raz od dawna, tarcza całkiem duża.

 

Edytowane przez PiotrTheUniverse
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.