Skocz do zawartości

Mazowiecka Grupa Obserwacyjna (Warszawa i okolice) - spotkania


wimmer

Rekomendowane odpowiedzi

Na Dobrem stanęło. Astrobonq tam bedzie niedługo, a ja 20.10-15 wyjezdzam ze śródmiescia i jedną osobe moge zabrac gdyby ktos cos. To jedziesz Pavito, tak? Spoko juz co najmniej 3 osoby. Ktos jeszcze?

Edytowane przez PiotrTheUniverse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Mam na imię Tomek i od początku roku aktywnie interesuję się astronomią - tzn. prowadzę wizualne obserwacje astronomiczne. Mieszkam w Warszawie i w miarę możliwości (pogoda + dzień wolny od pracy) wyjeżdżam samochodem kilkadziesiąt km poza Stolicę na obserwacje. Szukam towarzystwa do obserwacji, bo nie czuję się specjalnie komfortowo prowadząc obserwacje samotnie. 

Co do sprzętu, to na stanie mam refraktor Bresser 102/460. Do tego kątówka pryzmatyczna 1,25" oraz dwa okulary: GSO Plössl 30mm oraz Skywatcher SWA-70 17mm. Wszystko na montażu azymutalnym. Także będzie mi bardzo miło, jeśli przyjmiecie mnie w swoje szeregi...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lolak89 napisał:

To jest ten 102/460 na szkle ED? Chętnie bym przez niego popatrzył, to dość mało spotykany sprzęt. Może weekend będzie łaskawy pogodowo?

Tak, to jest właśnie ten. Niektórzy mówią na niego semi-apo. Też liczę na to, że będzie ładna pogoda i będzie można gdzieś wyjechać i w Niebo popatrzeć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2018 o 22:02, Sebo_b napisał:

Zaraz będę jechał na poludnie, jakos trzeba bedzie żyć z łysym. 

Sebo, dziś południe raczej bezchmurne wieczorem (19-22 może), oraz nów. Ja bym jechał dokończyć wczorajsze dzieło - albo chociaż Czersk (mam miejsce), albo aż tamto nieopodal Warki. Boję się tylko korków.. A i zakładam, że nie masz czasu?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, tomchm napisał:

Cześć,

 

Mam na imię Tomek i od początku roku aktywnie interesuję się astronomią - tzn. prowadzę wizualne obserwacje astronomiczne. Mieszkam w Warszawie i w miarę możliwości (pogoda + dzień wolny od pracy) wyjeżdżam samochodem kilkadziesiąt km poza Stolicę na obserwacje. Szukam towarzystwa do obserwacji, bo nie czuję się specjalnie komfortowo prowadząc obserwacje samotnie. 

Co do sprzętu, to na stanie mam refraktor Bresser 102/460. Do tego kątówka pryzmatyczna 1,25" oraz dwa okulary: GSO Plössl 30mm oraz Skywatcher SWA-70 17mm. Wszystko na montażu azymutalnym. Także będzie mi bardzo miło, jeśli przyjmiecie mnie w swoje szeregi...

Spotykamy się w różnych miejscach, więc obserwuj wątek i zapraszamy !!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, PiotrTheUniverse napisał:

Reasumując: Klasyki, kometyx2, Pacman, UHC, stare/nowe teleskopy, w tym maczek. Frekwencja:4 (Pavlito, Nord, Astrobonq, PTheUniverse). Spoko alternatywa dla snu. WIO  trwa:)

 

Ja dziękuję za przyjęcie do gromadki. 

Widzę Nord, że przechodzisz od razu do czynu i szukasz Newtona 150/750 :) tym bardziej cieszę się, że wpadłem i pomogłem przekonać ;)

Edytowane przez Pavlito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, PiotrTheUniverse said:

Sebo, dziś południe raczej bezchmurne wieczorem (19-22 może), oraz nów. Ja bym jechał dokończyć wczorajsze dzieło - albo chociaż Czersk (mam miejsce), albo aż tamto nieopodal Warki. Boję się tylko korków.. A i zakładam, że nie masz czasu?  

 

Niestety do około północy (a może i 1:00) jestem na meetingu w pracy. Chętnie wyskoczę w drugiej połowie tygodnia (może uda mi się polutować moją nową zabawkę - ale o tym niebawem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, co tym razem. Co sesja nowy sprzęt u kogoš. A co do Czerska to 2 godzinki lukałem, pierwsza klasa nieba to nie była, trochę też mglisto,  ale przynajmniej obraz stabilny tym razem (w poniedziałek wiało i słaby seeing).

Edytowane przez PiotrTheUniverse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Sebo_b napisał:

Tym razem pudełko do astrofoto :) 

 

Ostatnio byłem tutaj: https://www.google.com/maps/place/51°48'31.0"N+21°22'51.8"E Trochę dalej niż Czersk, ale już bardzo dobre warunki.

Sporo dalej; na pewno zacnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.