Skocz do zawartości

Mazowiecka Grupa Obserwacyjna (Warszawa i okolice) - spotkania


wimmer

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam seeing, wczoraj 10 GSO jak i TSka stabilne jak nigdy. Jowisz super a w Zenicie to nawet się nie poruszyło. Jak mi wczoraj kulki i planetarki pokazał GSO to coś pięknego, gwiazdy jak szpilki, nie wiele gorsze od refraktora, żadne placki. 6210 w Herkulesie piękna niebieska. Szalałem z bino jak i mono. Hantle w Pentaxie 12 mm wyglądały jak ze zdjęcia. Igła szeroka z ciemnym pasmem widocznym ma jądrze. M51 z lekkimi ramionami (braki w aperturze). Jakieś dziwne kłaki w Warkoczu Bereniki o nieznanych mi numerach jak i tamtejsze kulki. M71 w strzale jaka była piękna, wspaniały widok, wczoraj były doskonale warunki. Dobrze że udało mi się zmobilizować i wyjść. Musialem sie wracac po suszarke i rozciagac przedluzacz bo wszystko bylo mokre. Niestety juz o 2 w nocy niebo stalo sie mętne, wstal Ksiezyc i chyba słońce zaczęło się przebijać. Jowisz w GSO wygrał, kolor zdecydowanie mocniejszy, detal podobny z lekka przewaga Newtona. Klasyk M13 jak i M92 w bino rozwalił system, totalna petarda, ostrość miazga. Mam nadzieję że za tydzień będziemy mieli takie same warunki.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Noce z niedzieli na poniedziałek (02-03) oraz z poniedziałku na wtorek (03-04) zapowiadają się dosyć czysto. Czy w związku z tym ktoś reflektuje Mostówkę pod Wyszkowem?


https://www.google.com/maps/place/52°31'28.8"N+21°27'38.1"E/@52.5246667,21.4583946,804m/data=!3m2!1e3!4b1!4m6!3m5!1s0x0:0x0!7e2!8m2!3d52.5246572!4d21.4605695

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, Sebo_b said:

Ja wstępnie bym się pisał na Mostówkę.

W takim razie czekamy na kogoś jeszcze. Decyzję czy nd/pon czy pon/wt lepiej podjąć w niedzielę po południu, już po potwierdzeniu się prognoz.

Edytowane przez C3rb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, C3rb napisał:

Cześć,

Noce z niedzieli na poniedziałek (02-03) oraz z poniedziałku na wtorek (03-04) zapowiadają się dosyć czysto. Czy w związku z tym ktoś reflektuje Mostówkę pod Wyszkowem?
 

Byłem tam w środę, łąka mocno zarosła, ale można spokojnie przez nią jechać. Woda tam się nie lubi zbierać.

Edytowane przez PiotrTheUniverse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Sebo_b said:

Jutro wyjeżdżam więc tylko dzisiejsza noc wchodzi w rachubę dla mnie. Pogoda dzisiaj wydaje się być dobra, czy ktoś się pisze na Mostowkę? 

Ja za to niestety dziś odpadam ale jutro planuję być. Jak ktoś się pisze, to dawajcie znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wspólne obserwacje. To moja i Michała @Michał SP5NZU pierwsza wizyta na tej miejscówce. Na pewno będą kolejne.

Załączam dwa zdjęcia wykonane przy okazji wczorajszych obserwacji. Pentax K-70 i astrotracker. Pierwsze stack z 30 klatek 1min , drugie pojedyncze ujęcie 35mm 1min.

Ameryka_wide.thumb.jpg.65d936bca5a4b93ec91fca0922b01109.jpg

IMGP1894.jpg.2c657b4cb651776932ea5b05cc844809.jpg

  • Lubię 4
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś planuje prowadzenie obserwacji w najbliższy weekend w okolicach Warszawy? Wiem, że są teraz białe noce i Księżyc jest blisko pełni, ale czuję głód obserwacji i chcę do kogoś dołączyć. Poza tym, kupiłem sobie nowy teleskop (Explore Scientific Ultralight Dobson 16") i chciałbym go wypróbować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Stoczka nie chcę mi się jechać w najbliższy weekend; w tej chwili noce są krótkie i Łysy świeci niemal w pełni, więc szkoda mi paliwa na tak daleką jazdę. Wolę jechać gdzieś w okolice Mostówki lub Tarczyna. Poza tym, w najbliższy wtorek planuję przyjazd do Siedlec i zostaję tamże aż do niedzieli. Wówczas, jeśli prognozy pogody będą dobre, to zabiorę ze sobą ES-a...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.