Skocz do zawartości

Mazowiecka Grupa Obserwacyjna (Warszawa i okolice) - spotkania


wimmer

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

raz na jakiś czas jeżdżę, ale bardziej na południowy-wschód: okolice Kampinosu, Jaktorowa, Rawy Mazowieckiej lub Nowego Miasta nad Pilicą. Na pewno będę chciał w najbliższym czasie popatrzeć jeszcze na NEOWISE o ile pogoda i obowiązki pozwolą :original:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, astrokarol napisał:

Hej,

czy ktoś wybiera się na obserwacje ? Jestem chętna osoba "początkująca". Myślałem o okolicy Wilgi bo nie ma co gnać do Stoczka z powodu dość jasnego nieba. Chyba, że chcecie to ja mogę. W tym tygodniu. 

 

Bo w sierpniu to chyba trzeba koniecznie się spotkać ;)

 

Ja dziś jadę na kometę tylko jeszcze nie wiem gdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, TUR napisał:

Jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji, ale możliwe ze okolice Wilgi

To może trochę na sępa bym przyjechał ... Jeszcze pomyślę. Ja mam tylko wspominaną lornetkę bo 14" to chyba nie ma sensu targać. Masz coś "pod" kometę ? I ja myślałem o obserwacji wieczornej (powiedzmy 23-1).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, astrokarol napisał:

To może trochę na sępa bym przyjechał ... Jeszcze pomyślę. Ja mam tylko wspominaną lornetkę bo 14" to chyba nie ma sensu targać. Masz coś "pod" kometę ? I ja myślałem o obserwacji wieczornej (powiedzmy 23-1).

Bede miał tylko lornetkę zeiss 7x50 + sprzęt do foto :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja nie mam żadnego sprzętu, ale chętnie się przejadę, jeżeli ktoś będzie z dobrą lornetką lub teleskopem. Będzie okazja pogadać. Mieszkam w okolicach Legionowa. Mogę dojechać do 40 km w każdą stronę (np. Wyszków, Pułtusk, Nowy Dwór Mazowiecki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas pierwszych obserwacji w Kampinosie miałem okazję poznać Pana Grzegorza, który jest leśniczym w Kampinowskim Parku Narodowym. Obecnie Pan Grzegorz dba między innymi  o to, aby jelenie nie niszczyły upraw w nocy i bardzo się cieszy na wizyty astronomów w swojej okolicy i poprosił mnie o przekazanie innym amatorom astronomii, że są mile widziani (jelenie boją się ludzi, więc nasza obecność spowoduje, że leśniczy będzie mógł łatwiej pilnować upraw). Miejscówka znajduje się kilka kilometrów na zachód od miejscowości Kampinos pod lasem. W pobliskiej wsi w nocy zgaszone jest światło, aczkolwiek nad południowo-wschodnim horyzontem widoczna jest łuna Warszawy/Błonia, ale jak na tę odległość od stolicy niebo jest dość ciemne (ładnie widać z niej kometę :original:).

 

Jeżeli ktoś jest zainteresowany miejscówką (oraz zrobieniem dobrego uczynku) to proszę o informacje na priv - podam wtedy dokładną lokalizację oraz numer telefonu do Pana Grzegorza.

Edytowane przez Andrzej87
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sobotę byłem w Dębienicy i kometa prezentowała się całkiem nieźle. Stała miejscówka jest już niedostępna, bo droga leśna została zamknięta szlabanem. Trzeba znaleźć alternatywną miejscówkę w okolicy :emotion-5:

Potem w domu ok. 3 wyhaczyłem jeszcze pięknego Marsa,z cieniami i czapą biegunową w pełnej krasie :icon_cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tomchm napisał:

Czy ktoś dzisiaj ma ochotę jechać do Rząśnika k/Wyszkowa? Planuję być na miejscu ok. godz. 22.30 - potrzebuję 30 minut na rozstawienie sprzętu pod astrofoto.

Księżyc całkowicie zachodzi o godz. 23.08...

Możesz podać dokładniejsze współrzędne miejscówki ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.