Skocz do zawartości

Mazowiecka Grupa Obserwacyjna (Warszawa i okolice) - spotkania


wimmer

Rekomendowane odpowiedzi

52°42'39.5"N 21°25'23.4"E

Idzie dojechać zwykłym samochodem osobowym, tyle że od momentu wjazdu w las trzeba jechać powoli i ostrożnie. Miejscówka jest spoko, z dala od wszelkich zabudowań. Horyzont w każdym kierunku dobrze odsłonięty, ale na 99,9% będzie przez większą część nocy będzie gęsta mgła, więc trzeba celować wysoko (na moje oko co najmniej 30 stopni w górę od horyzontu).

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tomchm napisał:

Czy ktoś dzisiaj ma ochotę jechać do Rząśnika k/Wyszkowa? Planuję być na miejscu ok. godz. 22.30 - potrzebuję 30 minut na rozstawienie sprzętu pod astrofoto.

Księżyc całkowicie zachodzi o godz. 23.08...

Dzisiaj niestety nie dam rady. Inaczej bardzo chętnie :) jakby co jutro się pisze.

Edytowane przez TUR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, nie zaglądałam tu parę tygodni i przegapiłam te wpisy. :(

Jakby ktoś coś, to ja chętnie dołączę od czwartku, ale na krzywy ryj - by popodglądać jak Wy to robicie i czym. :) Bo ja póki co zapoznaję się z niebem za pomocą samych oczu albo lornetki. ;)

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
1 minutę temu, OnlyAfc napisał:

Przecież na dziś zapowiadają częściowe zachmurzenie? 

Jest szansa na bezchmurne niebo na południowy zachód od Warszawy. Ja zamierzam próbować, tym bardziej, że w przyszłym tygodniu Księżyc będzie blisko pełni... A dzisiaj zajdzie jeszcze przed nocą astronomiczną.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, tomchm napisał:

Jest szansa na bezchmurne niebo na południowy zachód od Warszawy. Ja zamierzam próbować, tym bardziej, że w przyszłym tygodniu Księżyc będzie blisko pełni... A dzisiaj zajdzie jeszcze przed nocą astronomiczną.

No u mnie na północy od Warszawy już zaczynają delikatne chmurki nadchodzić, więc z focenia i obserwacji nici. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, tomchm napisał:

Cześć,

 

Czy wybiera się ktoś dzisiaj na gwiazdy? Ja planuję (ze względu na prognozę pogody) wypad do miejscowości Lisowola. Chcę być tam ok. godz. 21.00, aby mieć czas na to, aby przygotować się do astrofoto.

Ooo, jak miło, coś po mojej stronie! :) Chętnie bym dołączyła towarzysko, ale nie mogę w ten weekend. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja z serdeczną prośbą. 

Może jakaś łaskawa duszyczka jeździ na obserwację przez Tomaszów Mazowiecki i zgodziłaby się zabrać niezmotoryzowanego świeżaka (staż 1 rok) pod ciemne niebo. Nie miałem jeszcze okazji. Aktualne w każdy weekend.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie: czy mógłby ktoś podać dokładne współrzędne miejscówki w Lisowoli? Na mapie miejscówek jest oznaczona praktycznie na głównej drodze, więc nieprecyzyjnie. Ostatnio (w piątek) pojechałem tam "w ciemno" i rozstawiłem się tam gdzie wydawało mi się najwygodniej, lecz chciałbym wiedzieć gdzie jest to konkretne miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć! 

Witam Was wszystkich serdecznie :)

Od niedawna nie tylko mam teleskop, ale również mieszkam pod Warszawą w Michałowicach. Jako, że jestem laikiem z ogromną chęcią na pierwsze(i nie tylko) obserwacje dołączyłabym do kogoś już obeznanego w temacie. Nie ukrywam, że też byłoby mi raźniej, niż tak samej na odludziu :)

Jeśli ktoś wybierałby się na obserwacje w okolicy dawajcie znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuję się wybrać, ale mieszkam przy Pruszkowie, zatem będę celować w nieco bliższe rejony. O ile znajdę miejsce, pierwszy raz jadę na obserwacje zatem.. :)

 

Notabene jakby ktoś podpowiedział miejscówkę to byłabym bardzo wdzięczna! Ktoś mi sugerował swego czasu Park Kampinowski, ale bez podawania konkretnego puntu.

Edytowane przez Kaja Kornacka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kaja Kornacka napisał:

Notabene jakby ktoś podpowiedział miejscówkę to byłabym bardzo wdzięczna! Ktoś mi sugerował swego czasu Park Kampinowski, ale bez podawania konkretnego puntu.

Do szukania miejsca polecam to

https://www.lightpollutionmap.info

+ Google maps na widoku z satelity

  • Lubię 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2020 o 19:28, Kaja Kornacka napisał:

Ja planuję się wybrać, ale mieszkam przy Pruszkowie, zatem będę celować w nieco bliższe rejony. O ile znajdę miejsce, pierwszy raz jadę na obserwacje zatem.. :)

 

Notabene jakby ktoś podpowiedział miejscówkę to byłabym bardzo wdzięczna! Ktoś mi sugerował swego czasu Park Kampinowski, ale bez podawania konkretnego puntu.

Cześć, ja też mieszkam niedaleko Ciebie, okolice Grodziska Mazowieckiego. W tym obszarze jest dość jasno. Możesz spróbować podjechać w okolice Mszczonowa tam w lesie przy trasie na Tarczyn po ok 3km jest skręt nad jeziorko. Jakby ktoś się wybierał na obserwacje w te lub inne rejony po tej stronie Wisły to chętnie dołączę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.