Skocz do zawartości

W poszukiwaniu skrzydlatego sandału


Iro

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki :) za komentarze ...

 

Odpowiadając na jedno z pytań...

montaż HEQ5... bez guidingu...

 

Co do ilości samego materiału... tylko pozornie jest go mało... 104minuty przy f2.8 to praktycznie równoważnik 416 minut przy f5.6.

 

Główna trudność tego setupu to dopilnowanie, aby w tej samej sesji zrobić flaty... inna temperatura... nieco inne, o ułamek milimetra, ustawienia ostrości... i materiał nie do uratowania... tak skończył zbierany wiosną materiał z IFN :/ 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Iro napisał:

Co do ilości samego materiału... tylko pozornie jest go mało... 104minuty przy f2.8

No wiesz, ja mam 6h przy f/2 i dużo mniej wyciągnąłem :)

Co prawda widać, że już ostro jechałeś, jest nieco szumowa "struktura", ale i tak wszystko w równowadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MateuszW napisał:

No wiesz, ja mam 6h przy f/2 i dużo mniej wyciągnąłem :)

Co prawda widać, że już ostro jechałeś, jest nieco szumowa "struktura", ale i tak wszystko w równowadze.

Jeżeli flaty są naprawdę dobrze zrobione (bagatelizując ten krok uzyskałem wiele ,wiele godzin bezużytecznego materiału -> 11 soczewek w 7 grupach, z czego jedna z niskodyspersyjnego, o dużo większej rozszerzalności niż optyczne, część osadzona w plastiku, część w metalu, jeden kompromis w stylu - "flaty zrobię w domu" i mamy materiał, którego przy tej światłosile nie wyrównamy). Mając naprawdę dobrze skalibrowane zdjęcie oraz świadomość że redukując 9 pixeli (3x3) do jednego (co w moim D610 daje wynikowy pixel ok. 18um) uzyskuje się nadal akceptowalną rozdzielczość zdjęcia... można sobie pozwolić na bardzo, bardzo agresywną obróbkę... w sumie to pochodna techniki, którą od lat z powodzeniem stosuje Rogelio Bernal Andreo... czym "trochę" się inspirowałem :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem na myśli tę niebieską poświatę wokół IC348. Ale komentarz swój cofam. Na niektórych fotkach jest niebieskie, na niektórych nie ma. Jak jest w rzeczywistości? O tym pewnie można materiał nakręcić, zamieścić na YT i rozpowiadać tam o obszernej wiedzy na temat niewiedzy. Ale to już złośliwy komentarz do innego wątka forum.

Iro, przepraszam, i cofam com napisał na temat niebieskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no problem... na początku przy tym zdjęciu też się stresowałem, czy wszystko mam, co powinienem... i czy czegoś np. nie dodałem... po porównaniu ze sobą 2 kadrów z APOD'a i fotki F.H. Hemmericha... każdy z autorów uwidocznił inne struktury bardziej, inne przygasił... :) ciężko o 100% referencję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.10.2018 o 21:11, Iro napisał:

Jeżeli flaty są naprawdę dobrze zrobione (bagatelizując ten krok uzyskałem wiele ,wiele godzin bezużytecznego materiału -> 11 soczewek w 7 grupach, z czego jedna z niskodyspersyjnego, o dużo większej rozszerzalności niż optyczne, część osadzona w plastiku, część w metalu, jeden kompromis w stylu - "flaty zrobię w domu" i mamy materiał, którego przy tej światłosile nie wyrównamy). Mając naprawdę dobrze skalibrowane zdjęcie oraz świadomość że redukując 9 pixeli (3x3) do jednego (co w moim D610 daje wynikowy pixel ok. 18um) uzyskuje się nadal akceptowalną rozdzielczość zdjęcia... można sobie pozwolić na bardzo, bardzo agresywną obróbkę... w sumie to pochodna techniki, którą od lat z powodzeniem stosuje Rogelio Bernal Andreo... czym "trochę" się inspirowałem :)

 

Czy dobrze rozumiem że już na etapie zbierania materiału ustawiasz rozdzielczość w lustrzance na pomniejszone RAW-y?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.