Skocz do zawartości

Zdjęcia nieba z Sky-Watcher Star Adventurer


heweliusz

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, Event Horizon napisał:

5minut naświetlania vs. 1 minuta jak dzień do nocy. Jeszcze najważniejsza informacja by się przydała => obiektyw i przysłona.

 

PS Nie próbowałeś złożyć kilku zdjęć np. przy pomocy Enfuse (wersja pod Windows też jest)? :-)

 

/WS

 

Obiektyw to M.ZUIKO DIGITAL ED 40‑150mm 1:4.0‑5.6 R

Póki co mało się bawiłem składaniem zdjęć - może kiedyś się przekonam - dzięki za nazwę programu.

M79 - F5.6, ogniskowa 300mm (150mm dla micro 4/3), Perseusz - F5.0, ogniskowa 80mm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perseusz wymiata, ileż tam gwiazd! Podoba mi się takie naturalistyczne podejście do tematu. Tak zapamiętałem ten obszar z lornetkowych obserwacji.

Aparat masz ustawiony na czarno-biało?

 

PS

dzięki za założenie osobnego tematu!

Edytowane przez Behlur_Olderys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Behlur_Olderys napisał:

Perseusz wymiata, ileż tam gwiazd! Podoba mi się takie naturalistyczne podejście do tematu. Tak zapamiętałem ten obszar z lornetkowych obserwacji.

Aparat masz ustawiony na czarno-biało?

 

PS

dzięki za założenie osobnego tematu!

Tak, aparat ustawiony jest na czarno-biało bo lubię taki "starodawny styl" jak w obrazach nieba Gadomskiego- ale zapisuję też RAW (.ORF) - (przykład tego zdjęcia Perseusza)

perseusz-ngchi-h.jpg

Edytowane przez heweliusz
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, heweliusz napisał:

Tak, aparat ustawiony jest na czarno-biało bo lubię taki "starodawny styl" jak w obrazach nieba Gadomskiego- ale zapisuję też RAW (.ORF) - (przykład tego zdjęcia Perseusza)

perseusz-ngchi-h.jpg

Właśnie takich zdjęć brakuje mi na forum :) Dzięki!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bliźnięta (te gwiazdowe nie z polityki, + NGC 2420 + NGC 2175) t=336s, ISO 1600, 80mm;

Byk (+ trochę wilgoci na Aldebaranie, + NGC 1647 + NGC 1746 + NGC 1807 + NGC 1817 + M1 ) t=337s, ISO 1600, 80mm;

Byk i Plejady t=167s, ISO 1600,80mm.

gemini.jpg

byk_1600.jpg

by-plejady.jpg

Edytowane przez heweliusz
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, heweliusz napisał:

Tak, aparat ustawiony jest na czarno-biało bo lubię taki "starodawny styl" jak w obrazach nieba Gadomskiego- ale zapisuję też RAW (.ORF) - (przykład tego zdjęcia Perseusza)

Zuiko ED trochę aberruje.  Zdjęcia gwiazd to są ultra-kontrastowe obrazy, na których wykłada się większość topowych obiektywów na maksymalnym otworze względnym. Jest taka potężna wołacza RAW - RawTherapee.  Ma w bazie sporo profili obiektywów, aparatów, będziesz w stanie skorygować winietowanie, aberrację chromatyczną i dystorsję na etapie wywoływania plików. Łuny od miasta nie usuniesz w 100% ale można ją zredukować. Jest cała masa tutoriali na YouTube i w sieci jak tego używać w astrofotografii. Polecam :-)

 

/WS

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Event Horizon napisał:

Zuiko ED trochę aberruje.  Zdjęcia gwiazd to są ultra-kontrastowe obrazy, na których wykłada się większość topowych obiektywów na maksymalnym otworze względnym. Jest taka potężna wołacza RAW - RawTherapee.  Ma w bazie sporo profili obiektywów, aparatów, będziesz w stanie skorygować winietowanie, aberrację chromatyczną i dystorsję na etapie wywoływania plików. Łuny od miasta nie usuniesz w 100% ale można ją zredukować. Jest cała masa tutoriali na YouTube i w sieci jak tego używać w astrofotografii. Polecam :-)

 

/WS

Program zainstalowany - widzę że można dłuuugi czas bawić się w manipulowanie zdjęciami.

Na Linuksie miałem dotychczas Darktable

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Stack z kilku klatek testowych nowego obiektywu. Gradient od zaświeconego miasta daje się we znaki, ale jak się nie ma pogody i ciemnego nieba to się lubi co się ma... :P

 

plejady-v2.jpg

Plejady nad Szczecinem

Sigma APO 300/2.8 DG EX, f/2.8, 18x 4min. ISO 100, CMOS

 

/WS

Edytowane przez Event Horizon
Literówka
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

file.php?id=5918

 

Tylu jest właścicieli Star Adwenturer - a tak mało od nich fotek ...  :)

 Fotka czeskiego kolegi, który sprzedając SA  pokazał kilka fotek nim robionych.  Niestety, żadne dane co a jak, oprocz tego że SA  ... :(

Napisałem do niego PW - ale minął tydzień - i nic . Mimo że przeczytał ...

 

Ponieważ mi się podoba , proszę o jakiś komentarz kolegów nt. użytego ewentualnie sprzętu, czasu naświetlania, ISO itp .

Autor fotki ma na forum  nick Lukin.V

 

Pod fotką jest jeszcze coś takiego , kopiuję :   46495579_10216317849837358_4564932520566587392_n.jpg (177.38 KiB) Zobrazeno 360 x

 

:) 

 

Edytowane przez zbignieww
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
2 minuty temu, calla napisał:

coś nie poszło, nie ma fotek

Strzelec.thumb.jpg.11634d2a7de095d4d9af5d455294b0a1.jpgM8-M20.thumb.jpg.0a31dd8a69e0bee3fafda4e9b8cceb25.jpg

Wiem, wyskakuje mi komunikat że muszę zarządzać załącznikami aby zwolnić przestrzeń dyskową (nie uporałem się jeszcze z tym).

Także jeszcze raz:

Dzisiejsze zabawy z Statyw i SW Sky Adventurer (godz ok 1.20 do 2, czas naświetlania 60s lub 120s, ISO 6400)

(Droga Mleczna, Saturn, M8, M20, M22 itd...)

Edytowane przez heweliusz
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, heweliusz napisał:

Strzelec.thumb.jpg.11634d2a7de095d4d9af5d455294b0a1.jpgM8-M20.thumb.jpg.0a31dd8a69e0bee3fafda4e9b8cceb25.jpg

Wiem, wyskakuje mi komunikat że muszę zarządzać załącznikami aby zwolnić przestrzeń dyskową (nie uporałem się jeszcze z tym).

Także jeszcze raz:

Dzisiejsze zabawy z Statyw i SW Sky Adventurer (godz ok 1.20 do 2, czas naświetlania 60s lub 120s, ISO 6400)

(Droga Mleczna, Saturn, M8, M20, M22 itd...)

Zdjęcia uderzają swoją naturalnością.

To oczywiście na plus. Widać ładnie, że LP przykrywa mgławice. Z przyjemnością oglądam te zdjęcia. Pozdrawiam

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.