Skocz do zawartości

PHD2 - Problem


DaleCooper

Rekomendowane odpowiedzi

Ikona mózgu, calibration steps.

A jak zmieniłeś tubę do guidingu to zmień wartość ogniskowej i zrób funkcję przeliczenia. Program sam powinien dobrać parametry do ogniskowej i wielkości chipa.

Edytowane przez _Spirit_
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, _Spirit_ napisał:

Spróbuj wykonać kalibrację z wciśniętym SHIFTem.

niestety nic, zauważyłem, że poprzednio kiedy PHD działał jak trzeba kalibrowana gwiazda poruszała w osiach, niestety te obecne nie wykonują takich ruchów niezależenie, której bym nie zaznaczył lub wybrał automatycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Iluvatar napisał:

2 rzeczy:

- sprawdź, czy działa ręczny guiding (pierwsza opcja w narzędziach)

- upewnij się, że nie próbujesz wykonać kalibracji na hot pikselu

Na ręcznym guidingu nie ma żadnej reakcji  kolego, nie wiem, może przeinstalować program ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak Panowie

 

steruje montażem za pomocą programu SynScanPro podłączony kabelek z pilotem Synscan na pilocie opcja PCdirect Mode

a czy coś doinstalowywałem nie. Pamiętam fotografowałem Sowę, było ok po sesji Sowy najechałem na Irys i wtedy się zaczęły pojawiać błędy opisane powyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Tayson napisał:

Przeczytaj w dzień instrukcje PHD. Tam sz na prawdę cenne informacje. 

 

Kalibrujesz pewnie w okolicach obiektu.   Błąd.

Zapewne masz racje choć rok temu w okolicach Irys nie miałem żadnych błędów. Zainstalowałem starszą wersje 2.6.3 niestety znów ten sam błąd choć domyślne ustawienia były zgoła odmienne od poprzedniej wersji w której się ten błąd pokazywał. Sprawdzę na innym obiekcie i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalibrację powinieneś robić w okolicach równika niebieskiego i meridiany (lokalny południk niebieski). Taką kalibrację PHD2 zapamięta i będzie jej używał w trakcie kolejnych sesji. Nie kalibruj co chwilę, bo to nie ma sensu - PHD2 przelicza niezbędne korekty w zależności od współrzędnych obiektu RA/DEC. Jeśli kalibrujesz w zenicie lub blisko bieguna północnego to taki błąd jest całkiem normalny, bo korekty są bardzo małe. Jeśli nie działa Ci guiding ręczny to montaż zwyczajnie nie dostaje żadnych impulsów z PHD2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DaleCooper napisał:

.. fotografowałem Sowę, było ok po sesji Sowy najechałem na Irys i wtedy się zaczęły pojawiać błędy opisane powyżej

 

2 minuty temu, Iluvatar napisał:

Rozwiniesz myśl? Jeśli masz na myśli kalibrację blisko obiektu, który jest daleko od równika niebieskiego, to PHD2 wypluje ostrzeżenie (taka sprytna bestia).

Sowa, Irys dosc spora deklinacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.