Skocz do zawartości

Nowa nadzieja, (cz 1 z 9 plus side questy).


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, BlackPitchPL napisał:

Bardzo fajny odzew i wiele cennych rad. Mam pytanie ponieważ w niedalekiej przyszłości planuję postawienie obserwatorium i stoję przed wyborem setupu. Wiem że nie mam żadnych dobrych wyników w obróbce jak i może w  zbieraniu, ale jestem uparty i może to przyniesie kiedyś jakieś efekty. Rozmawiałem z Adamem i poprosiłem o pomoc w wyborze zestawu na dłuższą chwilę :) zaproponowałem RC 12'' lub Newton 12''. Interesuje minie duża skala i na tym chciałbym się skupić czy jako doświadczeni koledzy możecie podpowiedzieć czy faktycznie lepiej brać Newtona z powodu łatwiejszej kolimacji jak i obsługi czy może jak Adam powalczyć z RC?

A jaki masz montaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, wessel napisał:

A jaki masz montaż?

Do tego zestawu planowałem CEM120 chociaż i EQ8 ma nieraz dobre recenzje.

 

// sprzedałem stary zestaw i obecnie chcę zbudować go od zera

Edytowane przez BlackPitchPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adam_Jesion napisał:

A to on ma Avalona? :D Ja nie jestem w temacie kolegi garażu. Jeżeli już go ma to faktycznie bez sensu kombinować. Rozumiem, że są w takim razie z nim jakieś problemy?

miałem kupić u Ciebie, może pamiętasz, ale znalazłem używkę ze sklepu Tecnosky za połowę ceny, był to mont właściciela tej firmy.  Albo ja jestem naprawdę skończonym idiotą, albo z montem jednak coś nie tego. Albo fatum, przypadek na doktorat.

 

5 godzin temu, lkosz napisał:

Miała być astrofotografia, a wyszła astrofrustracja :)@kubaman z ciekawości - możesz wstawić ze dwa-trzy nieudane zdjęcia?

Popatrz tylko na to:

SII_gain_NA_-20C_0300_003439.thumb.jpg.b592da791be0338e56599bdc8ce7f3c6.jpg

 

 

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kubaman napisał:

no bez przesady - gwiazdy po lewej prawej są jak cygara, lub raczej jak zeppeliny. Mają kilometr długości w RA

no jak się przyjrzeć bardzo mocno to coś trochę widać, ale i tak mi się podoba... Musiałbym Ci chyba wstawić zdjęcia jakie mi wyszły z użyciem kamerki do raspberry i MAK127 na eq3-2 w mieście :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, kubaman napisał:

no bez przesady - gwiazdy po lewej prawej są jak cygara, lub raczej jak zeppeliny. Mają kilometr długości w RA

Rozumiem, że to z obiektywu? Bo to nie jest efekt rotacji pola, ale poleciała korekcja w obiektywie. Generalnie ASI1600 + obiektyw to duże wymagania, co do jego jakości (nawet niektóre Canony L-ki mi klękały), oraz precyzyjnego dobrania backfocusa. Musisz mieć złączkę z regulacją i "szukać" odpowiedniego dystansu. Wbrew pozorom, ten sprzęt foto aż tak super standardu nie trzyma i zdarza się, że jest lekko odjechany, czego nie widać przy normalnych aparatach i dziennych fotkach, ale przy kamerce mono + gwiazdach już tak.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.