Skocz do zawartości

Moje zdjęcia DS (SzymonP)


SzymonP

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, Tayson napisał:

Hej.

Juz myslalem, ze odstawiles astro na boczny tor.

Fajne ze sprawdzony w boju zestawik jednak sie nie marnuje.

 

Zmieniles cos w dlugosci zlaczek kamera-flattener?

To już wiemy co kto komu sprzedał :)

  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Nowok76 napisał:

Super fotka !

 

7 godzin temu, Selmak napisał:

Gratulacje.

Dziękuje!

 

Godzinę temu, Tayson napisał:

Hej.

Juz myslalem, ze odstawiles astro na boczny tor.

Fajne ze sprawdzony w boju zestawik jednak sie nie marnuje.

 

Zmieniles cos w dlugosci zlaczek kamera-flattener?

Nic, złotego układu się nie zmienia:) Myślę, że przy tak dużej matrycy i tak jest bardzo dobrze. Obróbka też chyba ukrywa mankamenty, a szerokie pole pozwala na crop (ja go unikam, szkoda materiału jaki by on nie był).

Zestaw jest perfect - dodatkowo taką skalę opaskowany HEQ5 prowadzi z palcem w kieszeni.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Winter napisał:

Jakiego filtra Ha używasz i skąd focisz ? :)

Ha 7nm Baadera - od zakupu nie wyobrażam sobie fotografowania mgławic wodorowych bez takiego filtra - robi robotę :)

 

Ha focę z podwarszawskiej miejscowości Marki (sztuczne zaświetlenie wg. lightpollutionmap to 1890ucd/m2 + księżyc).

Kolor zbieram z okolic Kampinosu (281ucd/m2 wg tego samego źródła).

Wygląda na to, że to nie twoje okolice, ale wgdybyś chciał znać szczegóły to proszę o PW:)

 

Godzinę temu, Grzędziel napisał:

Wspaniały przykład, że można zrobić dobre fotki stosunkowo niedrogim zestawem. Prosimy o kolejne.

 

38 minut temu, Selmak napisał:

No..wymiatasz tym setupem. Ta czerwień do serca pasuje w sam raz;-)

Dzięki! Mam z ostatnich tygodni jeszcze torche materiału, ale obróbka swoje zajmuje ;)

Edytowane przez SzymonP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Bardzo mi miło!

@_Spirit_ dzieki, ta wersja przez tydzień nie dawała mi spokoju więc uznałem, że to nie przypadek i ustąpiłem :) Koniec końców czeka mnie kilka wydruków próbnych w przyszłości, które pokażą co zniesie papier. Ile szczegółów wciągne tyle pojawi się artefaktów, a pokazując zdjęcie (to konkretne) wolę wzbudzić ciekawość ciemnymi pyłami niż tłumaczyć dziwne plamy i kisiel ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2018 o 13:41, SzymonP napisał:

M45 - Mgławica Plejady

Materiał zbierany przez 3 noce - w bólach. Liczyłem na złapanie całego kurzu dookoła Plejad jednak materiał ciut za słaby (przykład wyciągania za włosy: link).

 

Data: 6/13.10.2018 + 6.11.2018

Sprzęt: SW ED80 + SW FieldFlatter x.85 + QHY8L + HEQ5

Ekspozycje: 93x5min (7h 75min)

Resize 75%

 

ogladajac na moim monitorze uwazam, ze wersja agresywjniejasz jest w pelni akceptowalna.

gdzie ty sie tak nauczyles obrabiac, nie dzialajac na forum ?!?!?!

Edytowane przez Tayson
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2018 o 19:07, Tayson napisał:

ogladajac na moim monitorze uwazam, ze wersja agresywjniejasz jest w pelni akceptowalna.

gdzie ty sie tak nauczyles obrabiac, nie dzialajac na forum ?!?!?!

Forum to skarbnica porad, z których w pewnym momencie wyrobiłem swój workflow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Może i widać trochę, że materiału mało, ale ogólnie ładnie, gwiazdy mają swoje kolory. Jest jasno to nie wiem czy dobrze widzę, ale tło wydaje się trochę mydlane. Lubię jak ktoś robi te obiekty z Polski, sam mam chęć, ale u mnie zasłaniają to słupy wysokiego napięcia.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TomekDw dzięki za komentarz. W tle faktycznie jest kasza, bo ciągnąłem za uszy, a chyba brakuje mi jeszcze wyczucia do tak gęstych w gwiazdy obszarów. Plan zakładał jedną noc na ten obiekt (krótkie noce i krótkie okres kiedy można ten obszar fotografować) daltego podszedłem do obróbki, ale ten kadr ma moc przyciągania. Jeśli uda mi się jeszcze wypad, jak tylko schowa się księżyc, to dopalę kilka godzin materiału i pokaże efekty. Jak nie, to ugne kolana i wycisze tło :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.