Skocz do zawartości

2D


yetiozyrys

Rekomendowane odpowiedzi

Ale generalnie jak jest? Obrazy prawidłowe a Saturn bez odciągów i trojenia się?

 

Podstawa do doskonałych obrazów z tym co już mamy nie licząc kolimacji i studzenia oraz dokładności optyki to nie za ciasno umocowane lustro głowne i odpowiednio umocowane kątowe. Jak masz przyczepione lusterko kątowe do pająka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teleskopie F10 w sprzyjających warunkach powiększenie 2D jest realniejsze do uzyskania niz w F5 . Wpływ takich samych wad teleskopu jest 2x mniejszy . Saturn dość słabo świeci aby było 2D - to w/g mnie . Księżyc bez problemu . Przy 200x szczeline Casiniego widać dobrze - o ile pozwalają warunki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAMAL, możliwe nie wiem tylko czy takie sprawy przenosiłbym na forum a po drugie mam wrażenie, że jesteś rozsądny i potrafisz odpuścić i olać pewne sprawy - wiesz kto komu ustępuje...

 

Skoro widzisz, że to Hamal niewytrzymał z emocjami najeżdzajac na mnie maxymalnie z gróbej rury i kompletnie nieadekwatnie do mojego postu to dlaczego dajesz do zrozumienia mi że to jA jestem GŁUPI I ON POWINIEN MI USTAPIĆ :?: WOGULE NIEMIEŚCI MI SIE W GŁOWIE JAK PRYWATNE SPRAWY MOZNA BEZCZELNIE NA FORUM PRZENIEŚĆ :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwież mi że chciał bym to zakonczyć ale nie moge narazie zrozumieć podłości w stosunku do mojej osoby ze strony obydwu forumowiczów :salu: nie moge gadac o lusterkach jak by nigdy nic sie nie stało :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego dajesz do zrozumienia mi że to jA jestem GŁUPI I ON POWINIEN MI USTAPIĆ
- nie powiedziałem że jesteś głupi, równie dobrze to ty mogłeś ustąpić jak jednak pokazałeś - nie potrafisz.

 

doskonale jest to wyraźne że to o mnie napisałes głaszcząc hamala po głowie ze on jest rozsądny i to on właśnie głupiemu ma ustąpić taka jest prawda po co sie wypierasz napisałes czarne na białym :salu:

 

Ps powiedz jak mozna człowiekowi ustapic jak mówi on na forum publicznym ze pijesz wóde i palisz trawe :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie używałem powiększenia 236 x z Plossem 6mm seeing był trochę słaby, ale nie zaobserwowałem efektów trojenia się itp. Cassiniego nie widziałem! Poza tym obserwowałem z balkonu. :?  

 

A lusterko mam na pająku JP.

 

Ja z balkonu mam najlepsze obrazy :roll: Atlionem ze swojego "obserwatorium" miałem pływającego Saturna a z balkonu 375x i obraz czasami brzytwa. Wszystko zależy od kierunku wiatru, chodzi o to aby on zabierał całe ciepło bloku a nie je nawiewał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek coraz bardziej jestem skłonny uwierzyć Hamalowi że, masz problemy z pewnymi używkami. Ostrzegam Cię i radzę abyś nigdy więcej nie obrażał mnie strasząc informacjami wysyłanymi przez gg. Specjalnie (choć niechętnie) piszę tę informację publicznie - może wtedy bowiem coś do Ciebie trafi. Rozumiem Hamala który także ropoczął tę dyskusje na forum. Mitek - spadaj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek coraz bardziej jestem skłonny uwierzyć Hamalowi że, masz problemy z pewnymi używkami. Ostrzegam Cię i radzę abyś nigdy więcej nie obrażał mnie strasząc informacjami wysyłanymi przez gg. Specjalnie (choć niechętnie) piszę tę informację publicznie - może wtedy bowiem coś do Ciebie trafi. Rozumiem Hamala który także ropoczął tę dyskusje na forum. Mitek - spadaj!

Panowie, roszczenia na priv!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.