Skocz do zawartości

"Synscan firmware update failed"


Gość M.M.M.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 

Zachciało mi się update firmware i kontroler zdechł :(

Pokrótce - kabel mam oryginalny, z kompem łączę za pomocą jakiejś zdechłej przejściówki do której na początku nie mogłem zainstalować sterowników ale w końcu się udało. 

Próbowałem kilkanaście razy - za każdym razem błąd. Na początku przy 3,78%, po obniżeniu prędkości transmisji do Lo (opisane w instrukcji jako remedium na problemy). \

Niestety - nie udało się mimo wielu prób. 

 

Czy ktoś z Was napotkał na podobne problemy? Jak Wam się udało je rozwiązać ? Kto mi może w Warszawie pomóc wgrać ten firmware (serwis czy cóś) ? 

 

Moja wersja kontrolera v3, firmware 3.27 , Synscan update v 1.7 próbowałem wgrywać 3.39. 

 

Pozdrawiam

M

Synscan.JPG

Synscan fail.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ewidentnie kiepski kabelek .... ja tak miałem przy wgrywaniu softu do komputera LPG w swoim aucie .. ale robiłem to po BT ... 

powiem tak ... załatw sobie dobry kabelek na FTDI  (FT232)  i załatwi CI to sprawę ... jak masz sklep z modułami Arduino w okolicy to tak taką przejściówkę powinni mieć od ręki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać jakiegoś linka do takiej przejściówki ? Mieszkam w Wawie więc sklep jakiś powinienem znaleźć tylko muszę wiedzieć czego szukam (najlepiej kompa z wejściem rs232 ale skąd taki wytrzasnąć w naszych czasach....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Symbolu toto nie ma ... po prostu mówisz ... chcę przejściówkę z USB na RS232 ...  na FTDI lub CP210X ,PL2303 ... goście będą wiedzieć :)

 

https://elektron.waw.pl/arduino/1501-modul-pamieci-24c256-z-przewodem-arduino.html

Edytowane przez komprez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko podstawowe pytanie ... posiadasz jaką kolwiek wiedzę elektronika i lutownicę ? :)  Jeśli tak to taki moduł jest dla CIebie ... jeśli nie ... to musisz znaleść kabelek typu "gotowiec"  który ma po drugiej stronie już gotowe gniazdo DB9 pod RS232

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, komprez napisał:

Symbolu toto nie ma ... po prostu mówisz ... chcę przejściówkę z USB na RS232 ...  na FTDI lub CP210X ,PL2303 ... goście będą wiedzieć :)

 

https://elektron.waw.pl/arduino/1501-modul-pamieci-24c256-z-przewodem-arduino.html

Potrafisz taki kabel zrobić ? Może chcesz zrobić dobry uczynek a przy okazji coś zarobić :) EDIT: nieaktualne... to był kabelek. Znalazłem w rupieciach do wyrzucenia stary laptop z portem serial, poszło za pierwszym razem :) 

Edytowane przez M.M.M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno miałem podobny problem z moim Autostarem Meade`a. Posiadałem kabelek do aktualizacji RS232 - RJ11 nie miałem portu rs232 więc musiałem dokupić konwerter.

Po długiej lekturze sieci polecono mi firmę Digitus https://www.ceneo.pl/11004239

Co prawda instalacja sterownika ftdi z kilku źródeł nie do końca pomogła na stacjonarnym kompie z WIN10 ale już laptop WIN10 łyknął za pierwszym razem i zaktualizowałem swój niemiecki firmware do bardziej "usefull" języka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Darku :)

Skazany będę na zakup tego konwertera gdyby mi się zachciało np sterować montażem z komputera.

Mega to słabe jest, operowanie portem rodem z lat 80 . O aplikacji do aktualizacji nie wspomnę- chyba pisał ją student na dwie godziny przed zaliczeniem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, M.M.M. napisał:

Mega to słabe jest, operowanie portem rodem z lat 80 .

Tylko pozornie. Znaczy się, mogliby tu dać USB, ale i tak prawdopodobnie miałoby ono wirtualny port szeregowy (czyli przejściówka byłaby wbudowana w pilota, zamiast zewnętrznej). Taka popularność RS232 w komunikacji z urządzeniami wynika z polityki organizacji USB. Żeby zrobić urządzenie, które będzie działać bezpośrednio na USB, trzeba mieć podpisany cyfrowo sterownik, a to wymaga horrendalnych opłat dla organizacji USB. Co prawda SW jest już na tyle dużą firmą, że pewnie dla nich to nie byłby problem, ale dla mniejszych producentów sprzętu astro (i dla mnie :) )  jest to nie do przeskoczenia. Dlatego porty szeregowe są wciąż na topie :P A jak dodamy do tego błędy w sterowniku portu zaszytego w Windowsie, począwszy od wersji 95, aż do teraz, to już piękny przepis na katastrofę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, M.M.M. napisał:

Potrafisz taki kabel zrobić ? Może chcesz zrobić dobry uczynek a przy okazji coś zarobić :) EDIT: nieaktualne... to był kabelek. Znalazłem w rupieciach do wyrzucenia stary laptop z portem serial, poszło za pierwszym razem :) 

Bardzo się ciesze że pomogłem w jakiś tam sposób ;)


Jeśli będziesz chciał taki kabelek ... wal śmiało ... jak będę je zamawiać to wezmę jeden extra dla Ciebie 

Montażem można sterować albo przez kabel albo bluetooth ... to drugie lepsze bo bez kabli ale to zawsze jest bezprzewodowe i narażone na rozłączenia itd ...

Daj znać czy będziesz chętny to CI dorzucę to w ramach mojego zamówienia ... będzie CIe to kosztowało tyle ile ja zapłacę + wysyłka "czymkolwiek" ;)

 

Ewentualnie jak kolega wspomniał wyzej .. taki Digitus też jest spoko ... możesz śmiało go zamawiać :)

Edytowane przez komprez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.