Skocz do zawartości

Mgławica Pacman NGC 281(SHO)


Jarzyna B.

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Krzychoo226 napisał:

Żebym umiał tak operować barwami...

Krzysiek przy takiej przejrzystości, seeingu i ilości materiału uwierz mi, że kolory same się ułożyły. Lekka selektywna korekcja i to tyle.

Również pozostawiłem zielonkawe elementy, które jednak wyrażają tutaj swoistą głębię i nadają zdjęciu inny klimat. Kojarzy mi się to z brzegiem, morzem i wysepkami :emotion-5:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdan jak zwykle klasa sama w sobie. Kolory mglawicy takie jak lubie, niesamowity detal. Sam ostatnio palilem ten obiekt i chyba bede musial sie wstrzymac z obrobka bo szkoda przy takiej klasie zdjecia pokazywac swoje wypociny. Tylko jedno mi nie pasuje. Narozniki zdjecia wygladaja za bardzo monochromatycznie. To oczywiscie moje odczucie. Chyba za bardzo zdjales magnete z gwiazd, choc sam jej nie lubie. Przdalo by sie kilka klatek na kanal w RGB.

Przepraszam za brak polskich znakow.

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tomasz_Habaj napisał:

Bogdan jak zwykle klasa sama w sobie. Kolory mglawicy takie jak lubie, niesamowity detal. Sam ostatnio palilem ten obiekt i chyba bede musial sie wstrzymac z obrobka bo szkoda przy takiej klasie zdjecia pokazywac swoje wypociny. Tylko jedno mi nie pasuje. Narozniki zdjecia wygladaja za bardzo monochromatycznie. To oczywiscie moje odczucie. Chyba za bardzo zdjales magnete z gwiazd, choc sam jej nie lubie. Przdalo by sie kilka klatek na kanal w RGB.

Przepraszam za brak polskich znakow.

Może i tak być choć coś tam magenty zostawiłem. RGB do gwiazd nie potrafię dodawać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Jarzyna B. napisał:

Nieprawdopodobnie piękna jesień w tym roku zafundowała nam kilka wspaniałych astrofotograficznych nocy. Po raz pierwszy od dawna ucieszyłem się kiedy w końcu pojawiły się chmury :emotion-5:

Zmęczenie dawało się już mocno we znaki. Na pierwszy ogień  podczas tej niezwykłej dziury pogodowej poszedł Pacman. W sumie nigdy nie doceniałem ani nawet nie lubiłem tego obiektu ale po naświetleniu ponad 21h klatek w SII Ha i OIII okazało się, że jest to piękny i bardzo zróżnicowany region.

W sumie 21,25h narrowbandu SII: 25x900s, Ha: 38x 900s, OIII: 22x900s (binx1) 

sprzęt: Paramount MyT, TEC140/5,2 QHY 695A

 

 

Jak zwykle, najlepszy!!!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poezja Bogdanie poezja ... "ja wiedziałem że tak będzie":).

Twoja Praca ( Adama też) skusiła mnie do innego podejścia do mojego pacamana. Lubię te odcienie niebiesko-turkusowego więc chciałbym opracować swój materiał ku własnej satysfakcji właśnie pod tym kątem.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, MaPa napisał:

Poezja Bogdanie poezja ... "ja wiedziałem że tak będzie":).

Twoja Praca ( Adama też) skusiła mnie do innego podejścia do mojego pacamana. Lubię te odcienie niebiesko-turkusowego więc chciałbym opracować swój materiał ku własnej satysfakcji właśnie pod tym kątem.

Fascynuje mnie wnętrze tej mgławicy. Zupełnie inny kosmos. Marzy mi się tam wjazd z ogniskową 5 metrów tak, żeby cały kadr wypełnić tym niebieskim środkiem. Może kiedyś... W takiej średniej skali to tu faktycznie nic więcej poza to, co wycisnął Bogdan nie da się chyba zrobić.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie by się dało Adam ale chodzi też o to aby zdjęcie wyglądało na naturalne

21 godzin temu, MaPa napisał:

Poezja Bogdanie poezja ... "ja wiedziałem że tak będzie":).

Twoja Praca ( Adama też) skusiła mnie do innego podejścia do mojego pacamana. Lubię te odcienie niebiesko-turkusowego więc chciałbym opracować swój materiał ku własnej satysfakcji właśnie pod tym kątem.

Dzięki Marcin. Przy odpowiedniej ilości materiału i zróżnicowanym w gazy regionie te struktury same przeplatają swoje barwy i odcienie. Nie wolno im tylko przeszkadzać :original:

W przypadku Pacmana wewnątrz mgławicy rejestrują się pięknie wszystkie trzy pasma. Więc nie ma problemu.

7 godzin temu, Adam_Jesion napisał:

Fascynuje mnie wnętrze tej mgławicy. Zupełnie inny kosmos. Marzy mi się tam wjazd z ogniskową 5 metrów tak, żeby cały kadr wypełnić tym niebieskim środkiem. Może kiedyś... W takiej średniej skali to tu faktycznie nic więcej poza to, co wycisnął Bogdan nie da się chyba zrobić.

Pewnie by się jeszcze dało to podciągnąć ale wtedy stracił bym naturalność tego regionu.

To najlepiej Adam zarezerwuj Hypergraph w Tivoli. Wszystko gotowe tylko przypiąć kamerę i lekko dłubnąć kolimację:

http://www.tivoli-astrofarm.de/htm_e/e_astronomie/e_hypergraph.htm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.