Skocz do zawartości

Do upadłego - guiding Avalon Linear


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, kubaman napisał:

Mega zależne od położenia celu, przyzwoicie z zenicie, fatalnie przy horyzoncie, źle w środku. 

Bez sensu jest testować jakoś prowadzenia przy horyzoncie i w zenicie. 

Na rowniku w punktach godziny przed i godziny po flipie.

W okolicach flipa staje się najmniej stabilny (zaburzenie rownowagi). 

 

30stopni nad horyzontem to takie sensowne minimum do testów. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaje :)

 

Generalnie jest tak, że jestem teraz całkowicie pewien, że to nie jest normalna sytuacja i ja ze swojej strony jako korzystającego że sprzętu nie robię nic źle. Coś bardzo dziwnego i niezwykłego się u mnie dzieje. 

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram różne gwiazdy, ale przecież nie mogę prześwietlić, bo wtedy faktycznie program nie wyznaczy centroidy. Tu akurat wybierałem sam bo chciałem w środku kadru guidera, ale PHD2 sam wybiera gwiazdy znacznie słabsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, kubaman napisał:

Wybieram różne gwiazdy, ale przecież nie mogę prześwietlić, bo wtedy faktycznie program nie wyznaczy centroidy. Tu akurat wybierałem sam bo chciałem w środku kadru guidera, ale PHD2 sam wybiera gwiazdy znacznie słabsze.

jak dobrze pamietam phd nie wyznacza srodka gwaizdy, a analizuje pixele po jej krawedzi.

czyli nie wazny jest jej srodek, a jedynie srednie przmieszczanie sie zewnetrznych pixeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^ jeśli tak jest w istocie to ważna jest stromość zbocza na wykresie profilu a nie szpila na wierzchołku krzywej...

Moja skromna praktyka zdaje się to w pewnym sensie potwierdzać - lepiej mi prowadzi na nieco silniejszych gwiazdach z lekkim clipem nawet...

Ale z drugiej strony gdzieś czytałem że gwiazda ma być niedoostrzona, że bez filtra IR/UV żeby było rozmycie. 

Nie wiadomo tylko gdzie leży prawda... Pewnie pośrodku. Nie mam głowy szukać po dokumentacji w tej chwili ale jak widać chyba trzeba kompromisu.

Jestem bardzo ciekawy jak się sprawa rozwinie Kubaman w Twoim przypadku... bo szkoda żebyś się tym zadręczał ;-)

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kompromisu trzeba, ale na razie nie chodzi o cyzelowanie z 0,5 na o,3 tylko o walkę o powtarzalność i przynajmniej przyzwoity wynik.

 

Ale, zaraz coś wrzucę bo walczę jak napisałem do upadłego, jest pewien progres, tylko muszę zebrać trochę danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w ramach dalszego poszukiwania eldorado wykonałem woltę do sklepu i kupiłem nowe łożyska.

Chyba raczej nie mega super, bo za 4 dałem 120 pln, ale nowe. Zmieniłem i idzie (niestety nie bardzo stabilnie) tak:

 

image.thumb.png.9cc1811adf25b90d486099d563f1512f.png

 

Pierwszy raz zszedłem poniżej 0,6 na kilka minut.  W końcu widać też jakąś zależność. Mam dwie grupy położenia gwiazdy - w centrum, nie super ale OK, praz po lewej stronie.

Teraz muszę popracować by zidentyfikować przyczynę tego czegoś. Wygląda to jak kable, ale kable z pietyzmem układam. Nie wiem, może są za ciasno opaskowane i coś ciągnie.

Leciutko tez powiewa i widać to od razu na wykresie, paski są mega wrażliwe na wiatr.

 

Dodam, że seeing jest fatalny, cirrus wisi na całym niebie.

 

 

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak wygląda 10 min z okolic Adnromedy (był zdecydowanie lepszy seeing, ale ciągle słaby)

gdyby tak było regularnie, to byłbym chyba wystarczająco zadowolony

 

image.png.4cac062d91ea1c1fdaa2d97d75452e8d.png

Edytowane przez kubaman
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.