Skocz do zawartości

Do upadłego - guiding Avalon Linear


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

Rozebrałem go ponownie, tym razem kompletnie.

Nie ma się do czego przyczepić, naprawdę. Wszystkie łożyska nasmarowane, chodza gładko, silnik nie ma luzów, sprocket jest OK, bez luzów, paski w dobrym stanie, zero oznak zużycia mechanicznego.

 

Jak bym się chciał doktoryzować to znalazłem dwie podejrzane sprawy.

Po pierwsze silnik Ra jest przykręcony dwoma śrubami a nie czterema:

IMG_9991.jpg.062a2c663ee00c3146f3683017161851.jpg

 

po drugie najmniejszy pasek od pierwszej przekładni jest troche sparciały, ale to za duże słowo. nieco mechaty.

znalazłem też mini ubytek:

IMG_9998.jpg.f418a70623579ee85819fd99d8ea3a3a.jpg

 

to chyba szukanie przyczyny na siłę, ale wymienię te paski dla świętego spokoju i dokręcę brakujące dwie śrubki do silnika.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba ten pasek nie wygląda dobrze. Jeżeli był ubytek w gumie to mógł wpaść w łożysko. Sam pisałeś że są chwile gdzie montaż pracuje płynnie a po chwili z nie wiadomych przyczyn jest skok. Może tek być że w pewnym momencie guma z paska podchodzi pod element toczny i jest skok. 

Kuba zauważ że trzy paski są w kolorze żółtym, a ten jeden uszkodzony czarny. Może się mylę ale on nie wygląda jak oryginalny. Czy zęby tego czarnego paska pasują idealnie?

Edytowane przez pablo12311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w łożysko raczej nie wpadło, wszystkie mają uszczelnienia, ael faktycznie nie wygląda to jakoś super. Zastanawiałem się, czy brak dwóch śrub nie wywołał przekoszenia na sprokecie silniczka, bo napięcie pasków jest naprawde bardzo duże, to wersje zbrojone włóknem szklanym, i w efekcie pasek się wyrobił. Inna sprawa, że jest po prostu już stary i nie ma pełnej elastyczności. Pozostałe paski są w doskonałym stanie. Zamówiłem już na wymianę, będą w środę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr jeżeli pasek jest zmechacony to wystarczy że mikro ubytki przykleiły się do smaru i problem mamy jak nic.

Kuba oprócz wymiany paska, wymył bym łożyska w benzynie ekstrakcyjnej i nasmarował jeszcze raz porządnym smarem Geoptic.

Edytowane przez pablo12311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż rozebrany i skręcony, paski wymienione na nowe, ale rezultatu brak. Dzisiaj wieje że łeb chce urwać, więc nie wyciągam wniosków, ale wczoraj przez moment były warunki i było raczej słabo. Może nieco lepiej niż wcześniej ale słabo.

 

Stawiam pytanie - czy to możliwe, żeby kamera guidująca była "uszkodzona"?

 

Mechanicznie ten montaż na pewno jest w pełni sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, kubaman napisał:

Montaż rozebrany i skręcony, paski wymienione na nowe, ale rezultatu brak. Dzisiaj wieje że łeb chce urwać, więc nie wyciągam wniosków, ale wczoraj przez moment były warunki i było raczej słabo. Może nieco lepiej niż wcześniej ale słabo.

Z "zawodowej" ciekawości: jaki profil mają te paski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostanie co mi przychodzi do glowy.

 

analizowales wykresy z eqmod?

w jego manualu sa podpowiedzi jak usprawnic porwadzenie w oparciu o nie.

 

zauwaz ze na kazda gorke w RA przypada Ci  2korekty

analizujac:

ruch monrazu, korekta gudiera montaz wraca zbyt wolno, kolejna korekta powodujaca zbyt duzy skok.

sprawdzales w obu osiach minmov 0,25-0,3? poznije jeszcze dodac obie agresywnosci na 20-25.

 

mi to wyglada na zbyt mocne szapranie montazem psujace guiding.

 

edit.

screen z pdh z Twoimi ustawieniami skali, na zywo z monego neq6, okolice m33.

moze to seeing rozwala Ci prowadzenie?

image.png.a5e6de4b1fb04fcd85b2595986fbcf19.png

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w nocy walczyliśmy z Romkiem kilka godzin. Zero współpracy ze strony monta.

Podłączyłem pierwszy raz na próbę kabel ST4 i nie działa wcale. Zero reakcji monta, kompletnie nic.

Sam guiding idzie seriami dobrze, bardzo dobrze i co którąś korektę mega strzał, zaczyna się bujać OSC wzrasta bardzo i jak się uda to po kilku, kilkunastu minutach ponownie się wyrównuje. Mega zależne od położenia celu, przyzwoicie z zenicie, fatalnie przy horyzoncie, źle w środku. Sprawdzałem wielokrotnie nie ma żadnych kabli, nic nie ciągnie itp.

 

Maxim nie jest w stanie za dobrze skalibrować monta, ruchy są minimalne. Jakby mont nie odpowiadał lub odpowiadał z opóźnieniem, a później nadrabiał to co się zebrało przez poprzednie komendy. Podobnie mam przy kalibracji w PHD2 - mont kalibruje backlash, którego nie ma, wyjeżdzając sporo poza oś w drodze powrotnej, jakby PHD nie widział, że jest za osią (podglad ma jakby laga,numery w pasku PHD nie zgadzają się z obrazem z kamerki).

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz ustawiony czas kalibracji w Maximie? Pytam o czas ustawiony w zakładce guide>settings>advanced?

Drugie pytanie : czy montaż reaguje na komendy ruchu MOVE  wydawane strzałkami z Maxima?

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wessel napisał:

Jaki masz ustawiony czas kalibracji w Maximie? Pytam o czas ustawiony w zakładce guide>settings>advanced?

Drugie pytanie : czy montaż reaguje na komendy ruchu MOVE  wydawane strzałkami z Maxima?

Robiliśmy na ustawieniach domyślnych. Kalibrację Maxim przeprowadził poprawnie ( EQ Mod ustawiony na Puls Guide, ST4 zero reakcji). Move nie testowaliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.