Skocz do zawartości

Do upadłego - guiding Avalon Linear


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, kubaman napisał:

image.png.407e0807e0179216968484ec839555da.png

zastanawia mnie czy te 4skupiska punktow nie informuja o jakims walniętym elemencie?

image.png.407e0807e0179216968484ec839555da.png.e875924fe2c45d1f72f8cc65de8ddfba.png

zwroc uwage jak przeskakuja punkty w okregu.

strefa 2 do strefy 4 co kilka ruchow, czy stera 2 dlugo i potem dlugo strefa 4?

nie wiem co to moze dac, ale.....

 

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się nad tym zastanawiam. Ale za każdym razem ten rozkład jest inny,nie powiela się identycznie.

 

Niestety sytuacja wygląda teraz tak- jak robię w zenicie, to osiągam 0,5-0,8 na wykresie, ale jest nawet lepiej i 10 minutowe suby przy skali 1,3px nie stanowią problemu. Jest dobrze.

Zmieniam cel (pas Oriona) i zaczyna się coś bardzo złego. Wykres pomimo poszukiwania złotego środka, rekalibracji, zmianie szybkości guidingu etc. zaczyna się robić jak piła i Rms osiąga wartości 1,2-1,5. Zdjęcia są znowu lepsze od wykresu (akceptowalna większość klatek, lekki pojazd widać na części subów w skali 1:1, natomiast całość staje się raz że gorsza, dwa że niestabilna. 

 

W obu przypadkach oś RAA jest w zasadzie ustawiona poziomo, różnica jest w DEC, a akurat w DEC problemów zasadniczo nie mam, tylko Ra sprawia kłopoty.

Zastanawiałem się, czy statyw się nie gibie, ale raczej niemożliwe, to statyw z EQ6 wypoziomowany itp. Myślałem też, czy coś w mocowaniu guidera nie szwankuje, ale naprawdę w porównaniu z zestawami działającymi super mam to zabetonowane i to ostatnia rzecz, którą należy podejrzewać.

 

Ewidentnie coś jest mechanicznie nie tak. Pytanie tylko z czym.

W pozycji OK gwiazda jest przyspawana do krzyża i wahania na podglądzie są minimalne

W pozycji NOK gwiazda wariuje na podglądzie, skoki są bardzo widoczne i znaczące.

 

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to co napiszę będzie głupie, ale co mi tam. Z tego co widzę jesteś z Maciejowic, a na południe od Ciebie są Kozienice oraz Puławy (kierunek SE). Może tu winne są wszelkie wyziewy z dwóch dużych zakładów z tych miast. Może wprowadzają jakieś turbulencje w powietrzu które degradują w jakimś stopniu obraz gwiazd i to ma wpływ na jakieś błędy prowadzenia. Tayson pisał, że guidujesz seeing, może faktycznie coś w tym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Piotr4d napisał:

@kubamanCzy eksperymentowałeś z wyważeniem montażu. Na przykład, znacząco (oczywiście z umiarem) przeważyć steup od strony kamery i przeciwwagi. Tak żeby silniki wyraźnie ciągnęły.

To nie ma sensu, pasek nie posiada luzu tak jak ślimacznica. Montaż musi być dokładnie wyważony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, pełna zgoda nie ma luzów i teoretycznie powinien chodzić gładko jak d... niemowlęcia, ale nie chodzi:mr.green:

HEQ5, EQ6 i wszystkie pochodne montaże jeśli są opaskowane i wyregulowane też w nich  luzów nie będzie, a i tak należy je delikatnie przeważyć. Może porównanie chińszczyzny do Avalona uznasz za profanację, ale sześć stron tego wątku daje do myślenia.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Krzychoo226 napisał:

Masz w okolicy swojego montażu jakieś powierzchnie długo oddające ciepło? Jakieś betonowe ściany, dachy itd? Najlepiej gdybyś zabrał zestaw na odludzie. Seeing ma gigantyczny wpływ na pracę guidingu.

Kiedyś próbowałem okiełznać pracę montażu w mieście w warunkach balkonowych. Można byłoby wyprowadzić wzór na częstość korekt oraz wartość rms. Część zmiennych już znalazłem - kierunek wiatru, liczba ludzi na papierosie na balkonach od zawietrznej, ilość garnków z rosołem w dni zimne chłodzące się na balkonie itp. ;)

Już kilka osób pisało - warto robić zdjęcia zamiast tracić czas na walkę być może z czynnikiem, którego nie zwalczysz. Pomysł wywiezienia zestawu na pole jest dobry - wiele składowych da się od razu odrzucić lub potwierdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam więc do mnie. Nie do piętrowego domu, czy ogródka ale między 8...11 piętrowe budynki.

Gdy jeszcze zachowywałem wykresy w czasach walki z prowadzeniem byłem w stanie pokazać kiedy zimą otworzył sąsiad okno. Akurat mój pies i nawet moje 92 kg spacerujące wokół słupa nie robią żadnego wrażenia na guide więc nie dziwię się, że kot też nie chyba, że tygrys.

To niestety tak samo jak porównywanie fotografii z np. "Warszawy" - przy granicy miasta i w centrum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie piszemy o astrofoto ekstremalnym, choć gdybym wstawił fotkę swojej warszawskiej miejscówki to zapewne byś się zdziwił - 8 metrów od latarni ulicznej na wysokim słupie

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzacie ? Z balkonu z przed minuty. Ulicą jadą samochody, chyba że bus albo ciężarówka przejedzie wtedy widać na wykresie. Tupnę nogą, zamknę drzwi od balkonu też widać. A seeing taki że miałem sobie odpuścić i chyba tak zrobię - szkoda psuć materiał takim badziewiem co wisi w powietrzu.

 

2018-11-08_18h09_48.png

Edytowane przez _Spirit_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Piotr4d napisał:

Ok, pełna zgoda nie ma luzów i teoretycznie powinien chodzić gładko jak d... niemowlęcia, ale nie chodzi:mr.green:

HEQ5, EQ6 i wszystkie pochodne montaże jeśli są opaskowane i wyregulowane też w nich  luzów nie będzie, a i tak należy je delikatnie przeważyć. Może porównanie chińszczyzny do Avalona uznasz za profanację, ale sześć stron tego wątku daje do myślenia.

Ale w eq6 paskujesz od silnika do ślimaka, w avalonie wszystko jest na paskach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu, zgadza się. Zastosowanie paska (jednego) w chińskich montażach dramatycznie zmniejsza luzy, jednak w przyrodzie nic nie jest doskonałe i zastosowanie czterech pasków po prostu musi generować choćby minimalny luzu. Jeśli nawet  luzy nie były by wyczuwalne, to nie będą krytycznie mniejsze od tych jakie są w dobrze wyregulowanej i spasowanej przekładni ślimakowej.

Niezaprzeczalna korzyść z pasków to brak PE, ale i tu pewnie nie jest tak różowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Il 22/10/2018 alle 20:34, kubaman ha scritto:

IMG_9987.jpg.efedb24a267b0c534191e77c30e962bb.jpgIMG_9988.thumb.jpg.2172e8e6c3a2682764fc124719c0328f.jpg

IMG_9989.jpg.10505785b4951f0034878f12ad978778.jpg

 

Hello, I'm trying to fix an issue with my DEC axis, I tried to remove the part (black teeth worm) but it seems something prevents to remove it (I can pull it just few centimeters). How did you get to remove that axis in order to inspect the bearing?

Thank you so much,

 gg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.