Skocz do zawartości

Messier 74 - perfekcyjna spirala


Lukasz83

Rekomendowane odpowiedzi

Ale Ty generujesz te zdjęcia w ekspresowym tempie :emotion-5:

Pyk i gotowe a ja tu męczę cztery noce jedną fotę :fool:

Ładna kolorystyka i masywność tej wspaniałej spiralki jednak detal lekko uciekł pewnie ze względu na dość niskie położenie,

Tak czy inaczej gratulki!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jarzyna B. napisał:

Ale Ty generujesz te zdjęcia w ekspresowym tempie :emotion-5:

Pyk i gotowe a ja tu męczę cztery noce jedną fotę :fool:

Ładna kolorystyka i masywność tej wspaniałej spiralki jednak detal lekko uciekł pewnie ze względu na dość niskie położenie,

Tak czy inaczej gratulki!

Bogdan, ale gdzie tam moje wypociny do Twoich :) 

Duża ilość materiału jest kluczowa i zdaję sobie z tego sprawę - jednak póki co jestem jeszcze "na fazie" i bardziej bawię się tą astrofotografią i eksperymentuję. 

Pewnie wkrótce też dojrzeję do tego etapu żeby palić jeden obiekt po kilka nocy ;)

Detal uciekł ze względu na "niskość obiektu" (jak napisałeś) oraz długie czasy ekspozycji. 17 sekund dość mocno ten detal rozsmarowało a i seeing był przeciętny.

 

 

Edytowane przez Lukasz83
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacuneczek dużo lepiej niż nie jeden zagraniczny astrofotograf :-). Ale czy na pewno jest ona cała błękitna? W centrum w poczatkach pierwszych dwóch ramion powinny się znajdować stare gwiazdy, coś w odcień seepi. To tylko sucha teoria, domyślam się że bardzo ciężko to zarejestrować :-)?

Pozdrawiam.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Lukasz83 napisał:

Bogdan, ale gdzie tam moje wypociny do Twoich :) 

Duża ilość materiału jest kluczowa i zdaję sobie z tego sprawę - jednak póki co jestem jeszcze "na fazie" i bardziej bawię się tą astrofotografią i eksperymentuję. 

Pewnie wkrótce też dojrzeję do tego etapu żeby palić jeden obiekt po kilka nocy ;)

Detal uciekł ze względu na "niskość obiektu" (jak napisałeś) oraz długie czasy ekspozycji. 17 sekund dość mocno ten detal rozsmarowało a i seeing był przeciętny.

 

 

Nie przesadzaj przecierasz nowe nieznane szlaki a takich zdjęć jak moje powstaje kilkanaście dziennie :laughing:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.