Skocz do zawartości

Starry Night Backyard - New Orbiting Object


sp2ukx

Rekomendowane odpowiedzi

No i problem sie rozwiązał. Wykasowałem plik comets.txt i dopiero wtedy zrobiłem update. Heh no i kometa jest. Coś te automatyczne aktualizacje im kuleją  8)

 

Też mam problem z aktualizacją komet, asteroid i satelitów z poziomu programu. Czasem jest OK czasem tak jak u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem występuje gdyż nowo zainstalowany StarryNight ma plik comets.txt z datą instalacji. Jeśli więc data ta jest nowsza niż plik comets.txt na serwerze to aktualizacji nie będzie pomimo, że mamy stare efemerydy. Trzeba więc czekac, az efemerydy na serwerze będą z nowszą datą a najlepiej to po zainstalowaniu StarryNight skasowac pliki comets.txt, asteroids.txt i satellites.txt i wykonac update :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na razie nie robię update z wykasowaniem plików. Mam SN Enthusiast 5 10-dniowy, darmowy, lecz można tak łatwo go przechytrzyć... Nic z żadnych cracków, nic z tych rzeczy, o nie. To taki banał... Nawet nic z modyfikacją programu... Nie będę pisał, bo jeszcze coś ktoś powie... Musiałem tylko przekopiować pliki z obiektami Messiera ze starszej wersji, bo tam ich nie było. Wersja z internetu, a te pliki troszeczkę zajmują było tylko M42, Plejady i coś tam jeszcze. Ale teraz jest git. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam SN Enthusiast 5 10-dniowy, darmowy, lecz można tak łatwo go przechytrzyć... Nic z żadnych cracków, nic z tych rzeczy, o nie. To taki banał... Nawet nic z modyfikacją programu... Nie będę pisał, bo jeszcze coś ktoś powie...

 

Instalując go zaakceptowałes umowę licencyjną, więc nie ma różnicy jakim sposobem sobie przedłużasz możliwośc korzystania z programu - tak czy owak łamiesz prawo. Nie można z samochodu ukraśc radia tylko dlatego, ze np. ktos zostawił otwartą szybę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee. Windows ma coś takiego, że jak klikniesz 2 razy na zegarek, to możesz zmienić datę i tyle. Na razie jeszcze 10 dni nie minęło i oczywiście postępuję zgodnie z prawem. Ale zaciekawiło mnie to, co się stanie, jeżeli zmienię datę na dzień wcześniej i okazuje się, że program mówi mi, że zostało mi właśnie tyle dni, ile jest od tego wcześniejszego dnia. To taka ciekawostka. Programiści tego nie zauważyli?

A po tych 10 dniach zobaczę. Według mnie SN Backyard 3.12 mi wystarcza. Szybciej chodzi, jest prostszy. Więc może dać sobie spokój z tym nowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

StarCalc'a nie znam. A SN Backyard 3.12 to praktycznie to samo, co ten Enthusiast, tylko są bardziej wygładzone krawędzie gwiazd, linie konstelacji oraz jest bardziej bajerancka droga mleczna. I denerwuje mnie taki pionowy pasek narzędzi z boku. I denerwuje mnie to, że muszę zmieniać rozdzielczość na 1024x768, a mam 15 calowy monitor i wszystko jest małe. A przy 800x600, nie ma części górnego panelu w SN 5. SN B. 3 chodzi przy 800x600.

Zobaczę. Może kieeedyś będę miał SN pro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.