Skocz do zawartości

USB trafic


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

wczoraj po złożeniu do końca montażu wyrównywałem sobie w dzień osie wszystkich układów optycznych i jak zwykle robiłem to w SharpCap przełączając kamery i porównując gdzie patrzą.

Od zawsze miałem taki efekt, że obraz z kamerek (zarówno Asi 1600 i qhy5II L) pływał. Ustawiłem cel na drzewie, wiał wiatr i obraz odświeżany nie za szybko pływał sobie, efekt jakby wolnego odświeżania ekranu i obrazu, który się rusza - strasznie denerwujące. Zacząłem dłubać przy tym, bop przecież przy ekspozycji rzędu 10 ms obraz powinien był całkowicie płynny. Ale nie był.

 

Ruszałem suwakami w USB traffic próbując zwiększyć wartość, którą standardowo mam ustawioną na 40 (ponoć bezpiecznie). I lipa, nic się nie poprawiało. Jakież było moje zdziwienie, gdy całkowicie płynny obraz live view jak z telewizora uzyskałem ustawiając USB traffic na .. 0.

 

Czy ktoś może mi to wyjaśnić? Zmniejszyłem transfer i uzyskałem w pełni płynny przekaz. Czy to może mieć jakiś wpływ na mój guiding? Spirit zauważył, a ja to wiem od dawna, że obraz mojej gwiazdy prowadzącej skacze, trochę to w sumie podobne to tego pływania obrazu w dzień, tylko ze ekspozycje 2 sekundowe, nie milisekundowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kubaman napisał:

Ruszałem suwakami w USB traffic próbując zwiększyć wartość, którą standardowo mam ustawioną na 40 (ponoć bezpiecznie). I lipa, nic się nie poprawiało. Jakież było moje zdziwienie, gdy całkowicie płynny obraz live view jak z telewizora uzyskałem ustawiając USB traffic na .. 0.

USB traffic modyfikuje prędkość transferu w niewielkim stopniu. Moim zdaniem pokazał się tu jakiś dziwny efekt "przy okazji". Ale nie mam pojęcia, o co może chodzić. U mnie też jest taki efekt pływania, ale raczej niewielki. Możesz pokazać filmik, jak to wygląda na obu ustawieniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MateuszW napisał:

USB traffic modyfikuje prędkość transferu w niewielkim stopniu. Moim zdaniem pokazał się tu jakiś dziwny efekt "przy okazji". Ale nie mam pojęcia, o co może chodzić. U mnie też jest taki efekt pływania, ale raczej niewielki. Możesz pokazać filmik, jak to wygląda na obu ustawieniach?

mogę ale nie dzisiaj bo muszę to zrobić :)

 

4 minuty temu, wessel napisał:

Jeśli guider to QHY 5 to nie ma prawa, strumień jest niezbyt duży. No chyba że masz uszkodzony port USB.

też mnie to dziwi

łapiąc się wszelkich możliwych wątków w kwestii moich problemów z guidingiem podejrzewałem tez kamerkę guidującą, ale zasadniczo obraz pływał mi na obu kamerkach i właśnie zmniejszenie USB traffic poprawiło sprawę.

Używam huba z ASI 1600 do którego mam wpięta QHY5, to idzie przez kabel 3.0 do zasilanego 5V huba na statywie i przedłużaczem USB 3.0 10m do lapka.

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.