Skocz do zawartości

M 27 -co znaczy dobre niebo !!!


Grzędziel

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie Panowie macie częściej dostęp do dobrego nieba niż ja. Mieszkam na obrzeżach Warszawy i nawet wypad 50 km za miasto nie pozwala uzyskać tak dobrej jakości materiału. Tu nie chodzi o samą mgławicę. Dla mnie zaskoczeniem było jednolite tło, bez gradientów, zrównoważona kolorystyka bez konieczności mocnego balansowania kanałów, kolory gwiazd, które wyszły bez saturacji. Żadne z dotychczasowych moich zdjęć zrobionych na Mazowszu nawet nie zbliżyło się do tej jakości bez jakiejkolwiek obróbki.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre niebo Panie, dobre niebo. No i obiekt wysoko. 

Ostatnio robiłem fragment Serca, wrzuciłem na forum, przez trzy noce w trzech lokalizacjach - Strzyżów koło domu, na górce 500m od domu i 150m wyżej i na wypadzie z ekipą z Rzeszowa w Jaworniku Ruskim na pogórzu Przemyskim 50km od Rzeszowa. Warunki i jakość nieba, cóż niebo a ziemia, od słabe poprzez ujdzie do wyśmienite. Reasumując- warto wyjechać choćby kilkadziesiąt kilometrów w ciemniejsze miejsce.

Przy okazji chcę zarekomendować Pogórze Przemyskie, bo to jakoś niedoceniany i nie eksploatowany dotychczas (chyba) przez nas obszar.

 @GrzędzielSorry za mały offtop.

jawornik.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piotr4d napisał:

Dobre niebo Panie, dobre niebo. No i obiekt wysoko. 

Ostatnio robiłem fragment Serca, wrzuciłem na forum, przez trzy noce w trzech lokalizacjach - Strzyżów koło domu, na górce 500m od domu i 150m wyżej i na wypadzie z ekipą z Rzeszowa w Jaworniku Ruskim na pogórzu Przemyskim 50km od Rzeszowa.

Tak, to super miejsce, kiedyś tamtędy przejeżdżałem. Pusto, ciemno i głucho...

 

A macie tam, Panie prunt łelektryczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektryka tylko z akumulatorów.  

Choć niedawno robiłem reserdż:mr.green: po Internecie szukając jakiegoś punktu agroturystycznego gdzie możnaby małą ekipą skorzystać z dachu nad głową i prądu. Niestety szału nie ma ale od biedy coś by znalazł.

  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacna fotka, Piotrze .  Bardzo ładnie ci rysuje ten refraktor .

Kurcze, szkoda że nie byłem z wami...

 

4 godziny temu, Piotr4d napisał:

Elektryka tylko z akumulatorów.  

Choć niedawno robiłem reserdż:mr.green: po Internecie szukając jakiegoś punktu agroturystycznego gdzie możnaby małą ekipą skorzystać z dachu nad głową i prądu. Niestety szału nie ma ale od biedy coś by znalazł.

Jakiś mini zlocik dla astromaniaków można by zorganizować :gathering:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Tayson napisał:

masz moze jakies porownanie z 10x600 z innej jakosci nieba?

No to zobacz:

typowe surowe RBG z mojej miejscówki po (15x180 sek):

888468256_M92stackRGB.thumb.jpg.7b5b160822936b073ad259ac6ce65675.jpg

I po męczarniach wydusiłem z tego coś takiego (z luminancją 40x120 sek):

128568889_180805M92kolor.thumb.jpg.7d03fabbf18f70ae1a5bc8833155d7e0.jpg

Pewnie teraz mnie zrozumiesz.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję, że faktycznie rozwydrzony jestem dobrym niebem. Na tej mapce miejscowości, zamieszczonej na pierwszej stronie tego wątku jest w prawym dolnym rogu "miejscowość" Boguszówka. Piszę w cudzysłowie, bo to trzy chałupy na krzyż. Nieopodal, na skraju lasu jest/było moje astro miejsce. Fajne, dość ciemne, choć od wschodu widać nieco światła Przemyśla, a od południowego zachodu Sanoka. Jednakowoż to jest full komfort w porównaniu z tym, co mają koledzy  z okolic W-wy. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.