Skocz do zawartości

Lustro główne rosi


Mxer

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.11.2018 o 02:20, MateuszW napisał:

Główne?

Ja mam grzałkę 2,5W na wtórnym i wilgoć wcale nie wchodzi do środka, dzięki czemu również główne jest bezpieczne (choć raczej nie miało nigdy tendencji do parowania).

Wtórne ma grzałkę nawet 5W, nie mniej jest dobrze  zabezpieczona by nie grzała otoczenia a jedynie lustro.
Musiał bym ściągać pieczołowicie nałożoną izolację :)

 

---------------------------------------------------------------------------------

dziki

 

Wiatrak z tyłu LG powinien załatwić sprawę

 

 

są jakieś szczególne parametry jakie powinien spełnić ?
9cm, 1700rpm 4W styknie a może 12cm, 1000rpm 3W też będzie dobry ? czy dać mu regulacje  i eksperymentalnie dochodzić. Może macie jakieś gotowce ?

 

-----------------------------------------------------------------------------------

 

astrokarol

 

Pełna tuba ? A nie wystarczy odrośnik ? Obserwując wizualnie są problemy co najwyżej z LW.

 

 

nie maiłem odrośnika pod ręką, w zasadzie w ogóle go nie mam :^^

 

 

 

Edytowane przez Mxer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiony. A jak go przymocować ? Może taśma dwustronnie klejąca taka grubsza 3M. Będzie na tyle miękka że dodatkowo wygłuszy drgania. 

 

Tylko tak teraz myślę, bo to będzie dmuchać na LG i tymi otworkami dostawać się do środka. 

 

Jeżeli priorytetem jest żeby dmuchało do środka to wypadało by to kawałek odsunąć. 

 

Czy przykleić i nie kombinować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Mxer napisał:

Zamówiony. A jak go przymocować ? Może taśma dwustronnie klejąca taka grubsza 3M. Będzie na tyle miękka że dodatkowo wygłuszy drgania. 

Przykleić do lustra? Bez sensu. Przecież żeby wiatrak działał, powietrze musi się gdzieś wydostawać. Nie możesz zatkać mu wylotu. Musi być w pewnej odległości od lustra. Ja zrobiłem sobie z blachy uchwyt, który trzyma się do tylnej obręczy tuby za pomocą 3 łapek (przykręcony śrubą kawałek blaszki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MateuszW napisał:

Przykleić do lustra? Bez sensu. Przecież żeby wiatrak działał, powietrze musi się gdzieś wydostawać. Nie możesz zatkać mu wylotu. Musi być w pewnej odległości od lustra. Ja zrobiłem sobie z blachy uchwyt, który trzyma się do tylnej obręczy tuby za pomocą 3 łapek (przykręcony śrubą kawałek blaszki).

Pokaż :)

 

a może trytytkami za cztery rogi go złapać do celi...

Edytowane przez Mxer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, czemu najprostszy sposób został pominięty? 
 

W dniu 2.11.2018 o 17:45, maciek z napisał:

... Założyłem zwykłą torebkę foliową na tubę z tyłu.

Przecież łatwiej zrobić czapkę (a raczej gacie, bo czapkę to od góry się zakłada :)) zamiast montować wentylator, no chyba że czas chłodzenia chcesz przy okazji skrócić. 

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakładam czarną czapkę (czytaj czapkę) :). + jak robię z balkonu to mam lepszy kontrast bo żadne światła z otwartego z tyłu lustra nie przebijają. Robiłem kiedyś testy i były tu na forum.

Edytowane przez _Spirit_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, _Spirit_ napisał:

Ja zakładam czarną czapkę (czytaj czapkę) :). + jak robię z balkonu to mam lepszy kontrast bo żadne światła z otwartego z tyłu lustra nie przebijają. Robiłem kiedyś testy i były tu na forum.

Czyli coś w tym jest... no nic, trzeba wziąć nie jedna a  dwie czapki i spróbować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.