Skocz do zawartości

Mgławica Czarodziej NGC7380


Jarzyna B.

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Jarzyna B. napisał:

Następne zdjęcie naświetlane podczas  jesiennej pogodowej anomalii  :original:

Mgławica Czarodziej (Hubble Palette)  Łączny czas: 20h Ekspozycje  SII,Ha,OIII: 16x1200s,26x1200s,18x1200s (binx1)

Paramount MyT, TEC140 f/5,2 QHY695A

 

NGC7380 (Wizard Nebula)_koniec.jpg

Wizard Nebula NGC7380_Ha_koniec.jpg

Ten to ma rozmach skurczybyk;) 

Gratulacje kolejnej super foty.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę Twoje fotki, ta wygląda na obrabiana na kolanie. 

- dolna krawędź

- górna równiez dziwnie odstaje. 

- kolor w niektórych miejscach mglawicy dla mnie wygląda jak kolorowy szum

- dziwnie wyglądające przejście między gładka mglawica, a lekko zaszumionym tłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tayson napisał:

Biorąc pod uwagę Twoje fotki, ta wygląda na obrabiana na kolanie. 

- dolna krawędź

- górna równiez dziwnie odstaje. 

- kolor w niektórych miejscach mglawicy dla mnie wygląda jak kolorowy szum

- dziwnie wyglądające przejście między gładka mglawica, a lekko zaszumionym tłem. 

Tomek raczej nie obrabiam zdjęć na kolanie i do wszystkich bez wyjątku się przykładam.

Do Wizarda usiadłem na prawdę mocno zmotywowany i miałem go razem z kanałem Ha na pulpicie przez pełne dwa dni :-)

Górna i dona krawędź to po prostu pozostałości po DBE. Nie robiłem tutaj Dynamic Cropa a ponieważ szkoda mi nawet piksela pola to tego nie przycinałem.

No cóż widać, że 20h to jednak wciąż za mało aby w niektórych partiach nie pojawił się artefaktowy szum. Mimo wszystko uważam, że szum nie jest nadmierny.  W sieci często mgławica Wizard jest mocno sklipowana i rzadko kiedy widać jej zewnętrzne słabe struktury. Chciałem aby na moim zdjęciu było to widoczne. Za tą cenę trzeba zapłacić. Za to to

ogólnie jestem bardzo zadowolony z tego zdjęcia w szczególności za obiekt z przyległościami i kolorowe gwiazdki, które rzadko kiedy mi wychodzą :original: Mimo wszystko dziękuję za konstruktywne uwagi :dobrze:

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ok może trochę za mocne słowa o tym kolanie ;-)

 

Ogólnie całokształt bardzo miły i lekki w odbiorze. Masz rację że większość fotek tej mglawicy kończy się ciemnym tłem pod dolnym jej brzegiem, a przecież tam też coś się dzieje. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewien że z szumem sobie poradzisz gdybyś chciał i podejrzewałem że zostawiłeś taki stopień celowo.

Natomiast DBE chyba trochę nie radzi sobie na krawędziach, ja się z tym spotkałem więc czasem warto przyciąć kadr lub poprawić po nim.

Piekna gra kolorów ponownie i te świecące filary. Fajny efekt.

 

PS kurcze nie mogłeś poczekać z tym czarnoksiężnikiem teraz muszę zabrać się za coś innego :P

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MaPa napisał:

Jestem pewien że z szumem sobie poradzisz gdybyś chciał i podejrzewałem że zostawiłeś taki stopień celowo.

Natomiast DBE chyba trochę nie radzi sobie na krawędziach, ja się z tym spotkałem więc czasem warto przyciąć kadr lub poprawić po nim.

Piekna gra kolorów ponownie i te świecące filary. Fajny efekt.

 

PS kurcze nie mogłeś poczekać z tym czarnoksiężnikiem teraz muszę zabrać się za coś innego :P

Dzięki Marcin!

Co do DBE to działa super ale dla koloru trzeba wykonać najpierw Dynamic Cropa tak aby wyciąć zewnętrzne nierówności. W przeciwnym razie algorytm przesunie je na zdjęcie. Mi się po prostu nie chciało bo trzeba alignować powtórnie Ha z kolorem :laughing:

Ok, wykadruję to :icon_wink:

NGC7380 (Wizard Nebula)_koniec2.jpg

Edytowane przez Jarzyna B.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Pav1007 napisał:

Niesamowicie widać te słabiutkie pyły naokoło czarodzieja... nie pamiętam, żebym je widział dokładnie na innych zdjęciach. Genialne.

No właśnie o to mi od początku chodziło :icon_wink: Pierwszy raz zapodałem też 1200s tą kamerą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, prestoneq napisał:

Wodoru tak ale siarki i tlenu na zewnątrz praktycznie brak. Jak sam widzisz gość na tym zdjęciu wszystko pokazał w jednym odcieniu i to mocno zresizowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.